Лилак, Д.
    Колізія і конкуренція законів [Текст] / Д.Лилак // Право України. - 2001. - № 4. - С. 18-20
Рубрики: Законодавство України





    Сабодаш, Р.
    Спірні питання визначення правосуб'єктності страхових організацій [Текст] / Р. Сабодаш // Юридична Україна. - 2006. - № 3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Страхування в Україні--ПРАВОСУБ'ЄКТНІСТЬ
Кл.слова (ненормовані):
СТАТУС СТРАХОВИКА -- ЗАКОНОДАВЕЦЬ -- КОЛІЗІЯ
Анотація: Автор звертається до питання правосуб'єктності страховика у законодавстві та доктрині цивільного права, нез'ясовність якого привела до створення певних колізій у нормативно-правових актах.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Голобородько, Ярослав.
    Жінки не без чоловіків (проза Софії Андрухович) [Текст] : рецензия / Я. Голобородько // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 63-66.
Рец. на кн. : Андрухович С. Жінки їхніх чоловіків : Збірка / С Андрухович. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2005.

Рубрики: Художня література--Новелістика--Україна, ХХІ століття
   Літературна критика--Рецензія

Кл.слова (ненормовані):
Образи -- Фабула -- Новели -- Колізія
Анотація: Рецензована збірка - це новелістика, що складається з фабул-історій, які мають детально прописане "жіноче обличчя". Всі тексти пройняті домінуванням жіночого погляду, світосприйняття.





    Поліщук, Я.
    Становлення українського читача [Текст] / Я. Поліщук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 9. - С. 60-70. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Історія літератури
Кл.слова (ненормовані):
ідеологічна аберація -- реверсивна рецепція -- літературний дискурс -- літературна мова -- колізія елітарного і масового
Анотація: Історія літератури потрактована як історія сприйняття літературних текстів, позаяк її основні суб'єкти так або інакше кваліфікують творчість через безпосередній досвід її сприйняття.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Москалюк , Олександр Володимирович.
    Поняття та ознаки юридичної колізії [Текст] / О. В. Москалюк // Держава і право. - 2010. - Вип. 50. - С. 83-88. - Бібліогр. наприкінці робіт.
Рубрики: Юридичне документознавство--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
юридична колізія, колізії в законодавстві, тлумачення норм права.
Анотація: Розглядаються основні теоретичні підходи до визначення поняття юридичної колізії.





    Смоляк, Богдан.
    Майстер-клас письменника в Демидові: погляд на нову прозу В. Палинського [Текст] / Богдан Смоляк // Слово і час. - 2011. - № 12. - С. 103-104
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
проза -- творча ситуація -- оповідач -- сюжетна колізія
Анотація: Стаття присвячена новій книзі В. Палинського "Декілька зимових днів..." (2008). Письменник дедалі глибше входить у прозовий пласт. Він демонструє тут талановите вживання в образ головного персонажа своїх оповідань і повістей. У творах В. Пилинського знаходимо несподівані сюжети, цікавих неординарихі персонажів, атмосферу загадки та містики.


Дод.точки доступу:
Палинський, Віктор Іванович (укр. письм., есеїст, літ. критик, публіцист, мистец. аналітик, культуролог ; 1956-) \про твір\


801
П 352


    Євстаф'євич, Наталія.
    Місто як [[i]]реальність[[/i]] і місто як [[i]]містика[[/i]] в трилогії Ірини Вільде "Повнолітні діти" [Текст] / Наталія Євстаф'євич // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 82. - С. 94-100. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Буковини, 19-20 ст.
   Українська література--Поетика часопростору

Кл.слова (ненормовані):
місто -- топос -- реальність -- містика -- екзистенційна колізія


Дод.точки доступу:
Вільде, Ірина (укр. письм. ; 1907-1982) \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 534141 (вільний)




    Штейнбук, Фелікс.
    Мазох - Єлінек: тілесно-міметична топологія кореляту сексуальності, або Літературно-збочена колізія складної простоти [Текст] / Фелікс Штейнбук // Слово і час. - 2013. - № 3. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Німеччини, 19 ст.
   Письменники Австрії, 20-21 ст.

   Австрійська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
топос -- топосфера -- мазохізм
Анотація: У статті запропоновано аналіз повісті Л. фон Захер-Мазоха "Венера в хутрі" та роману Е. Єлінек "Піаністка" в топологічному контексті кореляту сексуальності. Доведено, що сексуальність і дискурсивність ґрунтують відповідні топосфери, які утворюють спільний простір, що визначається багатим естетичним і філософським змістом.


Дод.точки доступу:
Захер-Мазох, Леопольд фон (австрійський та німецький письменник ; 1836-1895) \про нього\; Єлінек, Ельфріде (австрійська письменниця ; 1946-) \про неї\




    Дмитриченко, Галина.
    Колізія права на торговельну марку та географічне зазначення на міжнародно-правовому рівні / Галина Дмитриченко // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 141-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне приватне право--Торговельні марки--Географічні зазначення--Колізія права
Анотація: Досліджуються співвідношення прав на торговельну марку та географічне зазначення на міжнародно-правовому рівні, можливі конфлікти між ними, принципи їх розв'язання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кравець, Ярема.
    Іван Франко: преклад драми В. Гюго "Торквемада" [Текст] / Ярема Кравець // Слово і час. - 2013. - № 7. - С. 88-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Письменники Франції, 19 ст.

   Перекладознавство--Художній переклад--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
фрагменти драми -- лист -- сюжет -- колізія
Анотація: У статті йдеться про переклад драми В. Гюго "Торквемада" - єдиний переклад драматургічного твору французької літератури у спадщині І. Франка.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\; Гюго, Віктор (французький письменник ; 1802-1885) \про нього\




    Винник, Тетяна.
    Елегія Леоніда Талалая "Лиш до середини Дніпра": структура ліричного сюжету [Текст] / Тетяна Винник // Слово і час. - 2014. - № 6. - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
фабула -- мотив -- колізія -- образність -- конфлікт
Анотація: На прикладі елегії Л. Талалая розглядається поетика і структура ліричного сюжету крізь призму жанру як форми авторської свідомості.


Дод.точки доступу:
Талалай, Леонід (український поет ; 1941-2012) \про твір\




    Глотов, М. О.
    Порівняльно-правовий аналіз порядку звернення стягнення на майно українського неплатоспроможного банку за англійським та українським правом [Текст] / М. О. Глотов // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 284-290. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківське право--Норми--Порівняльно-правовий аспект--Україна--Великобританія
   Банківське право--Неплатоспроможні банки--Стягнення на майно

Кл.слова (ненормовані):
обтяження -- звернення стягнення -- колізія права
Анотація: Висвітлюється питання неузгодженості між нормами англійського та українського права, які застосовуються до звернення стягнення на майно українського банку, до якого було введено тимчасову адміністрацію та/або стосовно якого було розпочато ліквідацію. Наголошено на неузгодженості, у порівнянні між англійським та українським правом, між договірними правовідносинами щодо звернення стягнення на предмет забезпечення, наданого банком на користь його кредиторів-нерезидентів, та процесуальними нормами, які застосовуються до відповідного банку у випадку його неплатоспроможності. Показано, що в контексті транскордонної неплатоспроможності банку (коли предмет забезпечення знаходиться за кордоном і обтяжувач є нерезидентом), вищезазначений конфлікт важко вирішити лише в рамках англійського та українського права, що застосовується до відповідних правовідносин. Відтак, врегулювання цієї неузгодженості може потребувати застосування спеціального міжнародного договору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гресь, Наталія.
    Добові витрати працівників бюджетних установ в іноземній валюті: колізія норм права [Текст] / Наталія Гресь, Катерина Недоступ // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 71-75. - Бібліогр. в примітках: с. 75-77
Рубрики: Трудове право--Закордонні відрядження--Добові витрати
Кл.слова (ненормовані):
БЮДЖЕТНА УСТАНОВА -- ВІДРЯДЖЕННЯ -- ДОБОВІ -- ІНОЗЕМНА ВАЛЮТА -- ПІДТВЕРДЖЕНИЙ ДОКУМЕНТ
Анотація: Проаналізовано вимоги чинного законодавства щодо документального забезпечення нарахування добових в іноземній валюті за час перебування працівника у закордонному відрядженні . Встановлено можливість виникнення правових колізій. Запропоновано й обґрунтовано шляхи їх усунення, які дозволять гармонізувати зміст пов'язаних нормативно-правових актів, що сприятиме зменшенню помилок бухгалтера при відображенні витрат на закордонне відрядження у бухгалтерському обліку.


Дод.точки доступу:
Недоступ, Катерина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Голобородько, Я.
    "Бен-романи" Доріс Лессінг [Текст] : есей про дилогію Нобелівської лауреатки 2007 року / Ярослав Голобородько // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 3. - С. 37-40.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Англійська література--Лессінг Доріс (1919-2013 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
комп'ютерна програма людської цивілізації -- роман "П'ята дитина" -- роман "Бен у світі" -- "проблема Бена" -- наратив -- ракурс -- тотальне відчуження -- Бен і соціум -- колізія -- "доцивілізаційне" начало
Анотація: Літературно-критичний есей присвячено двом романам англійської письменниці Доріс Лессінг "П'ята дитина" та "Бен у світі", які об'єднані спільним героєм Беном Ловеттом. У творах порушується проблема так званої "комп'ютерної програми" людської цивілізації. За концепцією автора дилогії, розум, інтелект протистоїть живій, ментальній природі, розум у своєму найрозвиненішому вигляді є антиподом гуманізму. Доріс Лессінг показує, як тоталітарна й регламенована комп'ютерна програма людської циілізації вичавлює таких, як Бен, тому що не терпить нічого чужеродного і не бажає миритися зі своїми "збоями". Цей конфлікт цивілізаційного і "доцивілізаційного" начал і є найгострішою колізією двох романів письменниці.


Дод.точки доступу:
Лессінг, Доріс (Доріс Мей ; англійська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (2007 р.) ; 1919-2013) \о ней\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Федута, Олександр.
    Автор-білінгв у пошуках читача (колізія Г. Квітки-Основ’яненка) [Текст] / Олександр Федута // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 97-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19 ст.
   Літературознавство--Мова художнього твору

Кл.слова (ненормовані):
автор -- адресат -- білінгвізм -- жанр -- тема -- стиль
Анотація: У статті на прикладі творчості Г. Квітки-Основ’яненка проаналізовано особливості сприйняття читацької аудиторії письменником-білінгвом. Автор доходить висновку про принципове розрізнення Квіткою російськомовного і україномовного читача та про залежність від мови цільової аудиторії стилістики й тематики його творів.


Дод.точки доступу:
Квітка-Основ’яненко, Григорій Федорович (укр. прозаїк, драматург, новинар, літ. критик і культурно-громад. діяч ; 1778-1843) \про нього\




    Лушняк, А. І.
    Проблемні питання співвідношення норм ГК та ЦК України [Текст] / А. І. Лушняк // Вісник господарського судочинства. - 2016. - № 2-3. - С. 167-170. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Господарський кодекс--Кодекси--Господарсько-процесуальний кодекс--Україна, 21 ст.
   Цивільний кодекс--Кодекси--Цивільне право--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
суперечливість, неузгодженість правових норм, колізія, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, термінологічні неузгодженості
Анотація: У статті проаналізовано неузгодженості та суперечливості правових норм між Цивільним і Господарським кодексами України, визначені основні розбіжності та наведені пропозиції щодо їх усунення.





    Танчер, Віктор.
    Колізія культурних ідентичностей у полікультурному суспільстві / Віктор Танчер // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 4. - С. 106-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Поняття--Культурна ідентичність
Кл.слова (ненормовані):
ідентифікація -- глобалізація -- полікультурні соціуми -- культурні коди -- гібридизація культур -- неотрайбалізм
Анотація: Подано розгляд соціологічної концептуалізації феномену ідентифікації в сучасному соціокультурному світі. За умов змін культурних порядків у нашій країні, їхніх суперечливих взаємин, "культурних воєн" у глобальному світі ідентифікаційні процеси привертають дедалі більшу увагу дослідників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савченко, Аріна.
    Смерть фізичної особи-боржника як підстава для закриття провадження у справі про банкрутство [Текст] / Аріна Савченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Закриття провадження--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
відновлення платоспроможності -- судовий розгляд -- колізія -- аналогія права
Анотація: У статті проаналізовано, які правові наслідки матиме для кредиторів смерть боржника - фізичної особи. Висвітлено позицію законодавця щодо можливості закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю боржника. Обґрунтовано неузгодженість правових норм, які містяться в Господарському процесуальному кодексі України та Кодексі України з процедур банкрутства. Як наслідок, запропоновано та аргументовано їх вирішення, по-перше, шляхом застосування змістових колізій, які випливають з цілей законодавця відбити особливості врегулювання специфічних відносин у спеціальних нормах.





    Безуса, Юлія.
    Сучасний науковий дискурс щодо природи правових колізій [Текст] / Юлія Безуса // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 240-244. - Бібліогр. 16 назв
Рубрики: Право--Поняття--Правова колізія--Дослідження
Анотація: Подається аналіз сучасних вітчизняних та зарубіжних наукових інтерпретацій поняття «правова колізія», робиться їх узагальнення. Наголошено, що система права, її розвиток, удосконалення, прийняття нових нормативних актів, внесення в них змін, скасування застарілих норм об’єктивно зумовлюють упорядкування всього комплексу чинних нормативних актів, можливо, їх укрупнення, приведення в певну науково обґрунтовану систему, видання збірників законодавства тощо. З’ясовано, що у юридичній літературі тема колізій традиційно пов’язується з проблемою неузгодженості системи як права, так і законодавства.

Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)




    Тригубенко, Марина.
    Перспективи вдосконалення законодавчого забезпечення функціонування наукових установ в Україні [Текст] / Марина Тригубенко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 165-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові установи--Законодавче забезпечення--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
недоліки нормативно-правового регулювання -- недостатність регулювання -- термінологічна колізія -- декларативність положень
Анотація: У статті на основі аналізу результатів наукових досліджень, нормативно-правової бази досліджено проблеми функціонування наукових установ в Україні та визначено перспективи вдосконалення законодавчого забезпечення в цій сфері.