Бабенко, О.
    Плекаймо мовну особистість [Текст] / О. Бабенко // Дивослово. - 2004. - № 4. - С. 56-59
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ





    Карпенко, І.
    Бути взаємно красивими [Текст] / І. Карпенко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2004. - № 1. - С. 23-28
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
ЗВ'ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ -- КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ -- Твори-роздуми -- Вчинки людей





    Ворись, М.
    Від культури мовлення - до загальної культури людини [Текст] / М. Ворись // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2004. - № 1. - С. 79-85
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ





    Скуратівський, Л.
    Інтелектуальні засади мовленнєвого розвитку учнів основної школи на уроках української мови [Текст] / Л. Скуратівський // Українська мова і література в школі. - 2005. - № 2. - С. 15-20.
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
вміння -- культура мовлення -- мовна одиниця -- учень
Анотація: Розглядаються питання класифікації і формування інтелектуальних умінь і навичок у школярів під час навчання мови

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Мелешко, В.
    Самостійна робота в класах з малою чисельністю учнів [Текст] / В. Мелешко // Початкова школа. - 2006. - № 3. - С. 27-34.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Початкове навчання
   Українська мова--Самостійна робота

Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення -- текст
Дескриптори: ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА -- МОВОЗНАВСТВО -- УКРАЇНСЬКА МОВА -- Вивчення і викладання мови
Анотація: Розробка завдань для самостійної роботи учнів в школах з малою чисельністю дітей з української мови

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Логачевська, Світлана.
    Диференційовані завдання з розвитку мовлення для 2 класу [Текст] / С. Логачевська // Початкова школа. - 2008. - № 3. - С. 13-19.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Процес навчання в початковій школі--Розвиток мовлення
Кл.слова (ненормовані):
урок -- культура мовлення -- речення
Анотація: Різні форми диференційованих завдань по розвитку мовлення для 2 класу

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Чабайовська, Марія.
    Українська мова: Тематичний план для вищих педагогічних навчальних закладів I-II рівнів акредитації [Текст] / М. Чабайовська // Початкова школа. - 2008. - № 6. - С. 49-55.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання у вузі
Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення -- графіка (укр. мова) -- лексикологія -- фонологія -- словотвір
Анотація: Програма вивчення курсу "Українська мова" для вищих педагогічних навчальних закладів I-II рівнів акредитації для майбутніх вчителів початкових класів

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Дубовик, Світлана.
    Мовленнэвий етикет як складова культури спілкування молодших школярів [Текст] / С. Дубовик // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 1. - С. 7-11. - Бібліогр.:7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Процес навчання в початкових класах--культура мови
Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення -- розвиток мовної особистості -- вітання -- побажання -- запрошення -- розмова по телефону
Анотація: Вивчення розділу "Мовленнєвий етикет" у курсі української мови в початкових класах. Рекомендовано вчителям початкових класів фрагменти уроків із використанням правил мовленнєвого етикету.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Луценко, Валентина.
    Наступність і перспективність у засвоєнні школярами стилістичних понять. [Текст] / В. Луценко // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--стилістика
Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення -- неперервність мовної освіти -- стилістичні поняття
Анотація: Допомога вчителю у науковому обгрунтуванні систем вправ аналітико-синтетичного і комунікативно-креативного характеру.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ліщинська, Лариса.
    Складні випадки правопису особових форм дієслова (урок української мови в 10 класі) [Текст] / Л. Ліщинська // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 7. - С. 5-6.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Урок
Кл.слова (ненормовані):
лексикологія -- культура мовлення -- стилістика -- правопис -- інтерактивне навчання
Анотація: В статті подається зразок уроку систематизації та узагальнення випадків правопису особових форм дієслова та повторення складних випадків правопису. Використання інтерактивного методу та рефлексії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гарбуз, Л. Ф.
    Мистецтво - це не іграшка й не примха [Текст] : засідання мистецької студії "Парнас" / Л.Ф. Гарбуз // Виховна робота в школі. - 2010. - № 6. - С. 17-20.
Рубрики: Виховні заходи--Естетичне виховання
Кл.слова (ненормовані):
світова художня культура -- культура мовлення -- творчість -- мистецтво -- поезія
Анотація: Захід розроблений з метою продовжити ознайомлення учнів з найвизначнішими надбаннями світової художньої культури; сприяти виробленню особистісно позитивного ставлення до мистецьких цінностей; розвивати вміння самостійно оцінювати мистецькі твори, художнє мислення та творчі здібності, виховувати духовність.





    Бондаренко, Н.
    Мова - життя духовного основа : вступний розділ підручника "Українська мова, 10 клас" для ЗНЗ з навчанням російською мовою [Текст] / Н. Бондаренко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 7/8. - С. 93-101.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Підручники і навчальні посібники
   Українська мова--Загальні питання--Мова і мовлення

   Українська мова--Культура мови

   Українська мова--Методика--Розвиток мовлення

Кл.слова (ненормовані):
роль мови у формуванні особистості -- культура мовлення -- книжка у вік Інтернету -- робота в парах -- переклад з російської
Анотація: Публікація вступної частини підручника "Українська мова, 10 клас" для ЗНЗ з навчанням російською мовою. Приділено значну увагу культурі мовлення ("Книжка у вік Інтернету" та інші теми), перекладу з російської та редагуванню речень.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Дяченко-Лисенко, Л.
    Особливості метаопису курсу сучасної шкільної лінгвостилістики: від стилістично забарвлених мовних засобів (фонетика, лексикологія, фразеологія, словотвір) до структури стилю : орієнтовне календарно-тематичне планування з курсу "Українська мова", 10 клас (академічний рівень) [Текст] / Л. Дяченко-Лисенко, С. Коваленко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 7/8. - С. 131-137.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Плани і програми
   Українська мова--Методика--Стилістика

   Українська мова--Методика--Розвиток зв'язного мовлення

Кл.слова (ненормовані):
програма для профільного навчання учнів ЗНЗ -- підручник за ред. проф. М. І. Пентилюк -- стилістика мови -- культура мовлення
Анотація: Метою цієї публікації є ознайомлення із плануванням на основі програми для профільного навчання учнів ЗНЗ (сіспільно-гуманітарний, філологічний, художньо-естетичний рівні). Зміст програмового матеріалу - це синтез стилістики мови і мовлення, культури мовлення та правопису української мови. При розробці планування використано підручник для студентів вузів за редакцією М. І. Пентилюк "Методика навчання української мови в середніх освітніх закладах" (К., 2004).


Дод.точки доступу:
Коваленко, С.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Юрійчук, Н.
    Форми організації навчальної діяльності студентів з курсу "Українська мова за професійним спрямуванням" [Текст] / Н. Юрійчук // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 5. - С. 29-33. - Бібліогр.: 3 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення та викладання у вузах
Кл.слова (ненормовані):
мова -- фахова термінологія -- норма -- культура мовлення
Анотація: Назрілі зміни в країні, зокрема процес відродження національної культури, мовної освіти народу, висувають особливі вимоги до вивчення студентами вищих навчальних закладів провідного курсу "Ураїнська мова за професійним спрямуванням". Робота над розвитком культури мовлення студентів проводиться з урахуванням двох аспектів: піднесення загальномовної культури майбутніх фахівців і піднесення їх фахової мовної культури.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Хода, Г.
    Людина - це добро-дій... : З роздумів про виховання духовності на уроках словесності [Текст] / Ганна Хода // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 11/12. - С. 40-44. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Методика--Моральне виховання
Кл.слова (ненормовані):
моральна культура -- проблеми добра і зла -- бесіда -- П. Мирний, І. Франко, Леся Українка та ін. -- методи інтерактивної роботи -- культура мовлення -- лекція, семінарське заняття
Анотація: У статті акцентовано особливу увагу на головному завданні кожного вчителя-філолога - в наш складний час стояти на сторожі моралі, формувати дитячі душі, заповнюючи їх добром. Уроки української літератури мають сприяти розвитку духовного світу людини, її ідеологічному становленню, формуванню моральної культури.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бондаренко, Н.
    Мовна надмірність і мовна недостатність в системі роботи зі стилістики і культури мовлення у старших класах [Текст] / Неллі Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 8. - С. 13-16. - Бібліогр.: 6назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Стилістика
   Українська мова--Методика--Культура мовлення

Кл.слова (ненормовані):
мовна надмірність -- мовна недостатність -- плеоназм -- тавтологія -- помилка -- стилістична функція -- культура мовлення
Анотація: У статті розкривається суть явищ мовної надмірності та мовної недостатності, визначається їх вплив на рівень мовленнєвої культури старшокласників, пропонується система роботи над цими мовними явищами в аспекті культури мови і стилістики.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Копусь, О.
    Концептуальні підходи до розроблення змісту й організації процесу формування у майбутніх магістрів-філологів професійної мовленнєвої компетенції [Текст] / Ольга Копусь // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 2. - С. 46-51. - Бібліогр.: 13назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика викладання у вузі
Кл.слова (ненормовані):
мова й мовлення -- культура мови -- культура мовлення -- компетенція -- професійна мовленнєва компетенція -- комунікативна компетенція
Анотація: У статті висвітлено провідні тенденції в розробленні змістової складової професійної мовленнєвої підготовки майбутніх магістрів-філологів, сучасні підходи до проектування етапів формування у них мовленнєвої професійної компетенції в процесі вивчення нормативних і спеціальних курсів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Береза, Людмила
    Формування етнокультурної компетентності іноземних студентів у процесі навчання української мови [Текст] / Людмила Береза // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 3. - С. 46-49. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика викладання у вузі
Кл.слова (ненормовані):
етнічна специфіка української культури -- міжкультурна комунікація -- культура мовлення -- етнічна компетентність
Анотація: Стаття присвячена проблемі формування етнокультурної компетентності іноземних студентів у процесі навчання української мови, запропоновано підходи та умови розвитку міжкультурної комунікації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дрик, Олена.
    "Мій життєвий вибір" : інтегрований урок української мови і мовлення в 11 класі / О. Дрик // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2012. - № 7. - С. 10-12
Рубрики: Стилістика--Урок-відкриття
Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чабайовська, М.
    Зауваги до нормативного вживання прикметників у мовленні [Текст] / Марія Чабайовська // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 7/8. - С. 28-33. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Прикметник
   Українська мова--Культура мови

Кл.слова (ненормовані):
прикметник як частина мови -- семантика прикметника -- морфологічні ознаки -- лексико-граматичні розряди -- ступені порівняння -- повні та короткі форми -- відмінювання -- культура мовлення
Анотація: У статті зосереджено увагу на проблемі культури мовлення учнів, дотриманню орфоепічних, лексичних, морфологічних та інших норм і мовленнєвого етикету. Зокрема, під час вивчення прикметника учитель має приділити увагу нормативному вживанню прикметників з переносним значенням, у різних формах і ступенях порівняння та при відмінюванні. Надано багатий теоретичний матеріал з теми "Прикметник".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД