Гультай, М.
    Досвід функціонування інституту конституційної скарги у Федеративній Республіці Німеччині та перспективи його запровадження в Україні [Текст] / М. Гультай // Вісник Академії правових наук України. - 2011. - № 3. - С. 55-67. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Конституційне право зарубіжних країн--Федеративна Республіка Німеччина
   Конституційний Суд--Україна

   Конституційний Суд--Зарубіжні країни--Німеччина

Кл.слова (ненормовані):
конституційний контроль -- конституційне правосуддя
Анотація: В статті розглядається роль інституту конституційної скарги в системі конституційного судочинства ФРН.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Рабінович, С.
    Проблеми застосування принципу рівності в захисті прав людини (за матеріалами практики Конституційного Суду України) [Текст] / С. Рабінович, О. Панкевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 3. - С. 7-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини в Україні--Конституційний захист
Кл.слова (ненормовані):
рівність фактична -- рівність юридична -- пропорційність -- обмеження прав людини -- конституційний контроль
Анотація: Практика Конституційного Суду України свідчить про недостатню розробленість методології застосування тесту на недискримінацію. Це зумовлюється певним браком теоретичної рефлексії над проблематикою обмеження прав і свобод людини. Посилання на об’єктивну обгрунтованість встановлених відмінностей як на підставу для висновку про їх недикримінаційність може вважатися достатнім аргументом лише за умов, що поняття об’єктивної зумовленості відмінностей охоплювало би також соціальну справедливість і пропорційність. Без застосування тесту на пропорційність матеріальний конституційний контроль за дотриманням засад рівності й недискримінації видається неможливим.


Дод.точки доступу:
Панкевич, О.
Є примірники у відділах:
(26.11.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Нелін, Олександр.
    Національна конституційна юстиція: тенденції та закономірності розвитку [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 11-15. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Конституційне судочинство--Аспекти розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ -- НАЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ -- КОНСТИТУЦІЙНА ЮРИСДИКЦІЯ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ
Анотація: Розглянуто теоретичні та практичні аспекти розвитку конституційної юстиції в Україні. На підставі дослідження резюмується, що інститут конституційної юстиції України – це механізм прав і свобод людини і громадянина, сформований з елементів, властивих моделям конституційної юстиції різних країн, які належать до різних правових сімей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Берестова, Ірина.
    Конституційний Суд України в системі юрисдикційних органів: загальні положення [Текст] / Ірина Берестова // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 154-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд України--Повноваження--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
Верховний Суд -- судовий орган -- юрисдикційна діяльність -- конституційний контроль
Анотація: Стаття присвячена розкриттю загальних положень місця Конституційного Суду України в системі юрисдикційних органів після проведеної судово-конституційної реформи. Доводиться, що він є специфічним органом, який останнім на національному рівні здійснює виключні спеціальні повноваження, спрямовані на захист прав і основних свобод людини і громадянин. Обґрунтовується, що КСУ по суті є судовим органом, що здійснює юрисдикційну діяльність; у порядку конкретного конституційного контролю захищаються права і свободи людини і громадянина під час вирішення конкретних справ за конституційними скаргами. Рішення КСУ є обов'язковими для інших органів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Батанова, Н. М.
    Феномен конституційно-правової відповідальності: аксіологічний потенціал та проблеми ефективності реалізації [Текст] / Н. М. Батанова // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
конституційний контроль -- конституційні цінності -- конституційний конфлікт -- конституційний лад
Анотація: У статті розглядаються загальнотеоретичні та конституційно-правові питання формування й реалізації конституційно-правової відповідальності. Досліджується зв’язок між інститутом конституційно-правової відповідальності та проблемами реалізації Конституції і конституційного законодавства, формування конституціоналізму та проведення конституційної реформи в Україні. Під кутом зору конституційної аксіології розкривається ціннісний потенціал конституційно-правової відповідальності. Робиться висновок, що від правильного розуміння сутнісних та функціонально-телеологічних характеристик конституційно-правової відповідальності як інструменту захисту конституційних цінностей залежить її функціональність та ефективність.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)