Кузнецова, Юлія Вікторівна.
    Проблеми застосування практики Європейського Суду з прав людини органами конституційної юстиції [Текст] / Ю. В. Кузнецова // Держава і право. - 2012. - Вып. 56. - С. 188-192. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Європейський суд
   Конституційний суд--Міжнародно-правові проблеми--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституційна юстиція -- практика Європейського суду з прав людини
Анотація: Розкрито теоретичні та практичні аспекти застосування рішень Європейського суду з прав людини органами конституційної юстиції у різних країнах.





    Гультай, М..
    Повна чи нормативна конституційна скарга: пошук національної моделі [Текст] / М. Гультай // Вісник Академії правових наук України. - 2013. - № 1. - С. 24-33. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Конституційне право України--Конституційна скарга
   Правосуддя в Україні--Конституційне

Кл.слова (ненормовані):
конституційна юстиція
Анотація: У статті визначаються особливості повної та нормативної конституційної скарги як її "класичних" моделей, вказуються їх переваги та недоліки з точки зору ефективності діяльності органів конституційної юстиції, виконання ними правозахисної функції, а також розмежування конституційної та загальної юрисдикції. Обгрунтовується доцільність запровадження в Україні нормативної конституційної скарги та пропонується її національна модель, яка вбачається оптимальною на сучасному етапі розвитку конституційного правосуддя в Україні.





    Нелін, Олександр.
    Національна конституційна юстиція: тенденції та закономірності розвитку [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 11-15. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Конституційне судочинство--Аспекти розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ -- НАЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ -- КОНСТИТУЦІЙНА ЮРИСДИКЦІЯ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ
Анотація: Розглянуто теоретичні та практичні аспекти розвитку конституційної юстиції в Україні. На підставі дослідження резюмується, що інститут конституційної юстиції України – це механізм прав і свобод людини і громадянина, сформований з елементів, властивих моделям конституційної юстиції різних країн, які належать до різних правових сімей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бичков, Ігор.
    Щодо місця Конституційного Суду України в механізмі стримувань і противаг [Текст] / Ігор Бичков // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 224-229. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд України--Юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
конституційна юстиція -- система стримувань та противаг -- поділ влади
Анотація: Стаття присвячена аналізу завдань та ролі Конституційного Суду України в системі поділу державної влади, зокрема належного місця в механізмі стримувань і противаг в Україні. На підставі порівняльно-правового аналізу повноважень органів конституційної юрисдикції в механізмі стримувань і противаг на прикладі різних демократичних країн, інституційних та правових механізмів взаємодії конституційної юстиції з різними гілками влади сформульовано низку висновків та пропозицій.