Дикань, С. А.
    Зсуви грунту як надзвичайна ситуація: особливості прогнозування і попередження [Текст] / С.А. Дикань, О.В. Борт // Безпека життєдіяльності. - 2006. - № 4. - С. 34 -37 : фото. - Бібліогр.: 4 назви
Рубрики: Екологічна безпека--Зсуви грунту--Запобіжні заходи
Кл.слова (ненормовані):
Прогнозування і попередження зсувів
Анотація: Як попередити і спрогнозувати зсуви грунтів, як запобігти цьому явищу.


Дод.точки доступу:
Борт, О.В.




    Багмет, О. Б.
    Просторово - часові закономірності розвитку зсувних абразійних процесів на східному схилі Київського плато [Текст] / Багмет О. Б. // Український географічний журнал. - 2006. - № 1. - 22 - 27 : рис. - Бібліогр. с. 27 (5 назв )
Рубрики: Геоморфологія--Зсуви--Україна--Київське плато
Анотація: За допомогою метода аналогій, що базується на аналізі ритмічності прояву екзогенних рельєфоутворювальних процесівз урахуванням даних тривалих режимних спостережень за змінами основних факторів розвитку зсувів.





    Таран, В. М.
    Інтелектуальні системи моделювання і прогнозування зсувних процесів Південного берега Криму з використанням мережі довіри Байєса / В. М. Таран // Актуальні проблеми економіки. - 2008. - N10. - С. 198- 206 : форм., схеми. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Моделювання і прогнозування в екології--Екологічно небезпечні процеси -- Зсуви--Південний берег Криму
Анотація: У статті розглянуто особливості складної системи за умов штатного та позаштатного режимів функціонування, а також проведено моделювання зсувних процесів на Південному березі Криму з використанням мережі довіри Байєса, для якої побудовано граф і виконано відповідні розрахунки станів мережі.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




   
    Вплив обводненості і струмів витоку на дефекти і деформації земляного полотна та моніторинг його вологісного стану [Текст] / А. А. Плугін [та ін.] // Залізничний транспорт України. - 2010. - № 5. - С. 55-59. - Библиогр.: с. 59 (8 назв.)
Рубрики: Земляне полотно--Дефекти
   Деформація земляного полотна

   Обводненість

   Поїзні навантаження

   Вологісний стан--Моніторинг

   Спливання укосів

   Зсуви косогорів

Анотація: Розглянуто вплив струмів витоку на розвиток дефектів і деформацій земляного полотна. Показано, що струми витоку викликають виникнення різниці потенціалів між верхом та підніжжям насипу. Це призводить до зниження стійкості грунту в поверхневому шарі насипу і перезволоження у його основі. Для постійного спостереження за вологісним станом грунтів розроблено схему системи моніторингу стану земляного полотна на основі коаксіальних капілярних датчиків вологості. Ця методика дозволяє визначити вологість грунтів всередині об'єктів земляного полотна, в яких вважають можливим виникнення деформацій і пошкоджень внаслідок перезволоження грунтів.


Дод.точки доступу:
Плугін, А. А.; Плугін, А. М.; Трикоз, Л. В.; Герасименко, О. С.




    Кугарська, Л. В.
    Увага ! Зсуви [Текст] / Л.В. Кугарська // Безпека життєдіяльності. - 2011. - № 3. - С. 39-40.
Рубрики: Охорона життя--Охорона здоров'я--Особиста безпека
Кл.слова (ненормовані):
Зсуви
Анотація: В статті подано визначення зсувів, їх характеристика, подано рекомендації,що необхідно робити щоб зсув не застав зненацька, як діяти після зсуву та правила поведінки під час зсуву.





    Просяник, Н. С.
    Весна - небезпека зсувів! / Н. С. Просяник // Безпека життєдіяльності. - 2013. - № 3. - С. 32
Рубрики: Абетка безпеки--Зсуви
Кл.слова (ненормовані):
зсув
Анотація: Зсув - це сповзаюче зміщення грунтових мас на схилі під дією своєї ваги та додаткового навантаження внаслідок перезволоження грунту дощовими опадами, танення снігів, землетрусу, підмиву схилів та нерозумної діяльності людини й інших процесів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ільченко, Н. В.
    Небезпека весняних опадів [Текст] / Н. В. Ільченко // Безпека життєдіяльності. - 2015. - № 5. - С. 32
Рубрики: Аварії і катастрофи--Зсуви--Пам'ятки населенню--Київ, місто (Україна)
Анотація: Надмірні весняні дощі можуть активізувати виникнення зсувів. Наводяться заходи, які потрібно провести при загрозі та виникненні зсувів у м. Києві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Головня, Оксана.
    Правила безпечної поведінки під час стихійного лиха [Текст] / Оксана Головня // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 6. - С. 27
Рубрики: Стихійні лиха--Безпека
Кл.слова (ненормовані):
повені, землетруси, шквали, зсуви, урагани -- масштаби і тривалість -- штормове попередження -- мережа провідного мовлення -- телебачення -- засоби друку -- дії під час стихійного лиха
Анотація: Кожна людина , яка опинилася у районі стихійного лиха, зобов'язана проявляти самовладання, особистим прикладом впливати на оточуючих, повинна вміти захистити себе, свою сім'ю, надати допомогу потерпілим. У разі необхідності цього вимагає саме життя, наша дійсність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрунь, А. С.
    Дії у випадку повені [Текст] / А. С. Петрунь // Безпека життєдіяльності. - 2021. - № 4. - С. 25-26 : фот.
Рубрики: Повінь--Безпека життєдіяльності
Кл.слова (ненормовані):
паводок -- зсуви -- сигнал про можливу загрозу -- дії у зоні раптового захоплення під час повені -- дії після повені, паводка
Анотація: Що повинна знати кожна людина, яка проживає в небезпечному районі? Як діяти у зоні раптового захоплення під час повені, паводка? Ця абетка безпеки розкрита у цій статті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)