Ястримская, Анна.
    Зона свободной торговли с ЕС: позиция отечественного бизнеса [Текст] / А. Ястримская // Діловий вісник. - 2009. - № 11. - С. 2-3. : фото.цв.
Рубрики: Економічна діяльність--Зовнішня торгівля--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
зона вільної торгівлі
Анотація: Переговоры с ЕС о создании зоны свободной торговли станут толчком к консолидации отечественного бизнеса.





    Король, В.
    Правові засади розвитку двосторонніх економічних відносин Європейського Союзу та Росії в умовах глобальних трансформацій [Текст] / В. Король // Юридична Україна. - 2010. - № 1. - С. 130-135. - Бібліогр. в примітках с. 135
Рубрики: Міжнародні економічні відносини--Росія--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
зона вільної торгівлі -- Енергетична хартія -- спільний економічний простір
Анотація: Розглянуто цілі економічної та енергетичної політики Європейського Союзу та Росії, а також визначенню правового інструментарію розвитку стратегічного партнерства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Меленчук, Анна.
    Угода про асоціацію: чого чекати українцям? [Текст] / Анна Меленчук // Віче. - 2012. - № 8. - С. 13-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський союз--Інтеграція --Україна
Кл.слова (ненормовані):
зона вільної торгівлі
Анотація: Підписання Угоди про асоціацію - черговий крок України в напрямі Європейського Союзу. В статті йдеться про шлях України , починаючи з 2004 року, коли ЄС було започатковано Європейську політику сусідства, що передбачає підписання країнами-сусідами нових угод про зони вільної торгівлі. Автор розглядає різні аспекти Угоди та процедуру її укладання.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шубравська, О. В.
    Інтеграційні перспективи України: переваги та ризики для аграрного сектору [Текст] / О. В. Шубравська, К. О. Прокопенко // Економіка України. - 2014. - № 1. - С. 63-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Інтеграційні перспективи--Економічні ризики--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зовнішня торгівля -- зона вільної торгівлі -- митний союз -- євроінтеграція
Анотація: Охарактеризовано перспективи основних напрямів інтеграції України у світову економіку. Визначено ймовірні переваги й ризики для українського аграрного сектору від реалізації інтеграційних намірів України відносно Митного Союзу (МС) і підписання Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС). Рекомендовано основні форми співпраці з ЄС і МС, необхідні для вітчизняного аграрного сектору. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку інтеграційних процесів і вказано найбільш проблемні товарні групи сільськогосподарської продукції.


Дод.точки доступу:
Прокопенко, К. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Медведчук, В.
    За стандартами Євросоюзу [Текст] / Віктор Медведчук // Пасіка. - 2016. - № 2. - С. 2 . - ISSN 1814-4764
Рубрики: Сільське господарство--Міжнародне економічне співробітництво--Євростандарти
Кл.слова (ненормовані):
зовнішньоекономічні контракти -- зона вільної торгівлі -- експорт -- договір -- мито -- торгівля з ЄС
Анотація: З 2016 року розпочнеться нова сторінка торговельних відносин України та Євросоюзу. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі (далі - ПВЗВТ) між Україною та ЄС відкриває для нашої країни один із найбільших ринків у світі, до якого входить 28 країн та близько 500 млн. споживачів. ПВЗВТ надасть Україні можливості для модернізації її торговельних відносин та економічного розвитку. Інструментами для цього є відкриття ринків шляхом поступового скасування митних тарифів, надання безмитного доступу в рамках квот, а також масштабна гармонізація українських законів, норм та стандартів з тими, що діють у ЄС у різних - прямо або опосередковано пов'язаних із торгівлею - секторах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шереметьєва, Ольга.
    Угода про асоціацію між Україною та ЄС: ретроспектива та реалії сьогодення [Текст] / Ольга Шереметьєва // Юридична Україна. - 2016. - № 1/2. - С. 42-48. - Бібліогр. в примітках: с. 46-47
Рубрики: Міжнародна торгівля--Угода про асоціацію--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
зона вільної торгівлі -- політична асоціація -- економічна інтеграція
Анотація: У статті розглядаються деякі історичні аспекти процесу прийняття Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також вплив її базових (основних) положень на сучасний стан та перспективи відносин між Україною, Європейським Союзом та Російською Федерацією у зв’язку з набранням чинності цією Угодою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лисак, М. А.
    Угода про асоціацію України з ЄС та стан торгівлі продовольчими товарами [Текст] / М. А. Лисак // Економіка АПК. - 2016. - № 10. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна інтеграція --Аграрна продукція--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
Зона вільної торгівлі -- експорт -- мито -- квоти
Анотація: Мета статті - дослідити вплив угоди про асоціацію з ЄС на торгівлю продовольчими товарами, а також визначити її роль у забезпеченні продовольчої безпеки України. Галузь застосування результатів дослідження полягає в тому, що теоретичні рекомендації можуть бути використані для вдосконалення законодавства в частині регулювання діяльності дрібних сільгоспвиробників, а також для реалізації заходів, спрямованих на ефективніше регулювання цієї сфери з боку держави.





    Спаський, Г. В.
    Ефективність зовнішньоекономічної діяльності прикордонного Закарпаття [Текст] / Г. В. Спаський // Економіка АПК. - 2017. - № 7. - С. 83-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Зовнішньоекономічні відносини--Закарпатська обл.--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
агропродовольча продукція -- зона вільної торгівлі
Анотація: Обгрунтовано основні тенденції розвитку зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією між Закарпатською областю та прикордонними країнами ЄС із метою посилення регулювальної, нормативної, прогнозної й стимулюючої функції державних оргінів влади в умовах формування Зони вільної торгівлі. Обгрунтовано, що зовнішньоекономічна діяльність Закарпатської області повинна бути спрямована на пошук нових ринків і завоювання стабільних позицій на них.





   
    Особливості соціально-економічного розвитку прикордонних областей в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: за результатами експертних оцінок [Текст] / Х. М. Притула, О. І. Пастернак, Я. Я. Калат [та ін.] // Регіональна економіка. - 2017. - № 4. - С. 91-101. - текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Прикордонні регіони--Україна--Європейський Союз
   Соціально-економічний розвиток--Регіональна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Євроінтеграція -- Зона вільної торгівлі -- Підприємництво -- інвестиції
Анотація: Оцінено вплив підписання Угоди, досліджено сфери, на які найбільш вплинуло пооглиблення євроінтеграції. Виявлено найпривабливіші види економічної діяльності для прикордонних регіонів з точки зору іноземних інвестицій.


Дод.точки доступу:
Притула, Х. М.; Пастернак, О. І.; Калат, Я. Я.; Цісінська, О. Б.; Демедюк, О. П.




    Пугачов, М. І.
    Розвиток зовнішньої торгівлі агропродовольчими товарами [Текст] / М. І. Пугачов // Економіка АПК. - 2019. - № 3. - С. 6-13 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішня торгівля --Сільськогосподарська продукція
   Аграрна економіка--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
аграрна економіка -- зона вільної торгівлі -- міжнародна інтеграція -- продовольство -- сільське господарство -- прогноз -- ринок -- розвиток
Анотація: Мета статті – дослідити сучасні тенденції зовнішньої торгівлі України та здійснити прогноз подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва, визначити перспективні ринки збуту вітчизняної агропродовольчої продукції. Вказані підходи можуть бути використані органами державної влади при плануванні майбутніх прогнозних балансів попиту та пропозиції для основних груп аграрної продукції та прогнозуванні розвитку економіки.





    Крегул, Юрій.
    Україна та ЄС: інституційно-правове забезпечення транспарентності [Текст] / Юрій Крегул, Василь Батрименко, Ярослав Костюченко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: с. 20-22
УДК
Рубрики: Міжнародне співробітництво--Прозорість--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- Євросоюз -- право Європейського Союзу -- європейська інтеграція -- транскордонне співробітництво (ТКС)
Анотація: Розглянуто стратегічний орієнтир державно-правового розвитку України, яким є інтеграція до європейського політичного, економічного та гуманітарного простору. Вивчено категорію "прозорість" з економічного, управлінського та політико-правового поглядів дослідження. Доведено, що з політико-правового погляду співпрацю з ЄС можна вважати такою, що сприяє поглибленню демократії та повазі до людських прав, удосконаленню національної законодавчої бази.


Дод.точки доступу:
Батрименко, Василь; Костюченко, Ярослав
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Hellyer, Mark.
    Effect of Ukraine's exchange rate devaluation on trade with the EU [Text] = Ефект девальвації обмінного курсу України в торгівлі з ЄС / Mark Hellyer // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 2. - P97-114 : табл. - Бібліогр.: с. 112-114. - Англ. мовою
УДК
Рубрики: Зовнішня торгівля--Зона вільної торгівлі--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
лібералізація торгівлі -- зона вільної торгівлі -- економічне зростання -- регулювання валюти -- режим валютного курсу -- експорт -- пільгові торговельні угоди
Анотація: У статті розглянуто, як впливає номінальний курс, реальний курс і мінливість курсу на торгівлю з ЄС. За результатами аналізу визначено, що девальвація реального валютного курсу мала, як очікується, позитивний вплив на експорт України, проте номінальний курс і мінливість курсу на нього не вплинули. Проведення дослідження розділено за видами продукції, сільського господарства, несільськогосподарських товарів і продуктів, що отримали вигоду від доступу на ринок у рамках ПВЗВТ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)