Мельник, Л. Ю.
    Соціально-економічна оцінка землеволодіння та землекористування в аграрній сфері економіки [Текст] / Л.Ю. Мельник, П.М. Макаренко // Економіка АПК. - 2003. - № 12. - С. 118-122
Рубрики: Землекористування в Україні


Дод.точки доступу:
Макаренко, П.М.




    Ченцова, Надія
    Висвітлення особливостей землеволодіння на Запорозькій Січі в історичній спадщині академіка М.Є. Слабченка [Текст] / Надія Ченцова // Історичний журнал. - 2004. - № 6-7. - С. 104- 109. - Бібліогр.: 26 назв
Рубрики: Запорозька Січ--Історія
   Історики України--Слабченко М.Є.



Дод.точки доступу:
Слабченко, М.Є. \про нього\




    Тонюк, М. О.
    Трансформація відносин власності на землю та землекористування як передумова становлення земельного ринку в Україні [Текст] / М.О. Тонюк // Економіка АПК. - 2005. - №4. - С. 69-75.
Рубрики: Власність на землю--Регулювання відносин--Роль держави
   Землекористування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Земельна реформа -- Землеволодіння -- Землекористування -- Земельний кодекс
Анотація: У даній статті основну увагу зосереджено на аналізі структурних змін у відносинах власності на землю та землекористуванні, завдяки яким стало можливим запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.





    Щурик, М. В.
    Оптимізація землеволодіння та землекористування як напрям відтворення земельних ресурсів Карпатського макрорегіону [Текст] / М.В. Щурик // Регіональна економіка. - 2007. - № 1. - С. 161-168. - Бібліогр.: 4 назви.
Рубрики: Економіка підприємства--АПК--Україна
   Сільське господарство--Земельні відносини--Приватизація--Карпатський регіон

Кл.слова (ненормовані):
Домогосподарства -- Структура -- Землекористувачі -- Землевласники -- Рілля -- Власність
Анотація: Роздержавлення, паювання та приватизація земель у сільському господарстві Карпатського макрорегіону не забезпечили ефективного відтворення земельних ресурсів. Навпаки, земельна реформа значно загострила розв'язання економічних, соціальних, екологічних та інших важливих проблем. Пошук господаря землі, тотальна приватизація призвели до руйнування сформованих раніше агрогосподарств. Створені нині агроформування не можуть забезпечити належного рівня відтворення земельних ресурсів.





    Гісем, О.
    Українські землі у першій половині XVII ст. : ( Історія України , 8 кл.) Частина I ( уроки 12-15) / О. Гісем // Історія в школі. - 2009. - №9. - С. 14-31.
Рубрики: Методика викладання в школі--Історія України--Магнатське землеволодіння--Розробки уроків. 8 кл.--Україна, I пол. XVII ст.
Анотація: Про соціально-економічний розвиток українських земель цього періоду. Пропонуються розробки уроків з використанням бесід для вчителя, роботи з документами, запитань і завдань для учнів.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Гончаренко, І. В.
    Ретроспектива формування сільських територій регіонів України [Текст] / І. В. Гончаренко // Регіональна економіка. - 2008. - № 3. - С. 204-209. - Бібліогр. : 4 назви.
Рубрики: Територіальні утворення--Соціально-економічний розвиток
   Економічна історія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Товарність -- Феодальне землеволодіння -- Фільваркова система -- Неоліт -- Племена
Анотація: Досліджуються історичні аспекти формування сільських територій України. Вивчаються сучасні проблеми та розглядаються перспективні напрями розвитку сільської місцевості.





    Поліщук, В. В.
    Городенська гілка князів Масальських на Волині у ХVІ ст. (Руська титулована знать Великого князівства Литовського у структурі шляхетного землеволодіння) [Текст] / В.В. Поліщук // Український історичний журнал. - 2008. - № 2. - С. 4-16
Рубрики: Історія України--Історія Волині
Анотація: Подаються шляхи проникнення на Волинь у 16 ст. та правовий статус землеволодіння князів Масальських (із чернігівських Рюриковичів). Реконструйовано родовід кн. І.Ф. Масальського Мунчи.


Дод.точки доступу:
Масальські, князі \о нем\




    Блануца, А. В.
    Шляхетське землеволодіння у Великому князівстві Литовському: джерела дослідження [Текст] / А.В. Блануца // Український історичний журнал. - 2009. - № 2. - С. 194-208
Рубрики: Історія України--Литовське князівство
Анотація: Досліджуються проблеми шляхетського землеволодіння. Проілюстровано основні типи великокнязівських надань





    Ступень, Михайло.
    Аналіз основних тенденцій у системі землекористування і землеволодіння у передгірській та гірській зонах Карпат [] / М. Ступень, Р. Таратула // Економіст. - 2010. - № 12. - С. 55-56
Рубрики: Землекористування--Передгірські зони--Гірські зони--Тенденції--Карпати
Анотація: Особливості землекористування у передгірській та гірській зонах обумовлюються сукупністю передумов та чинників, серед яких ключовими є: територіальна та вертикальна зональність, географічне розташування, різноманітність клімату і погодних умов, широкий рекреаційно-туристичний потенціал регіону. В даному досліджені розкрито питання існуючого стану та проблеми використання сільськогосподарських земель в передгірській та гірській зонах Карпат.


Дод.точки доступу:
Таратула, Руслана
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Дем’яненко, С. І.
    Енергетичні аспекти оцінювання вартості відновлення родючості ріллі [Текст] / С.І. Дем’яненко, А.М. Дворецький // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 7. - С. 75-83 : форм.; табл. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Економіка сільського господарства України--Землеволодіння. Землекористування--Чернігівська обл.
   Сільськогосподарське грунтознавство--Родючість грунтів -- Відновлення родючості грунтів

Анотація: У статті досліджено енергетичні аспекти оцінювання вартості відновлення родючості ріллі. Запропоновано методику розрахунку вартості відновлення родючості ріллі через збільшення у ній вмісту гумусу.


Дод.точки доступу:
Дворецький, А.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Паленичак, О. В.
    Раціональне землекористування в умовах збалансованого розвитку агропромислового виробництва [Текст] / О. В. Паленичак // Економіка АПК. - 2012. - № 2. - С. 27-33 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Землекористування--Правове регулювання--Україна
   Агропромислове виробництво в Україні--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Землеволодіння -- Охорона земель -- Землеробство
Анотація: Систематизовано і поглиблено наукові основи теоретико-методологічного забезпечення раціонального землекористування в умовах збалансованого розвитку агропромислового виробництва.





    Сірко, А. В.
    Ринок землі та роль держави : історія і сьогодення [Текст] / А. В. Сірко, Н. М. Найдич // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 4. - С. 62-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка сільськогосподарського господарства--Землеволодіння--Україна
Кл.слова (ненормовані):
власність, ринок землі, держава.
Анотація: У статті прослідковано еволюцію земельної власності та розкрито значення ринку землі у підвищенні ефективності аграрного виробництва. Обґрунтовано роль держави як гаранта і суспільного регулятора економічних інтересів у сфері земельної власності.


Дод.точки доступу:
Найдич, Н.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Омельчук, Володимир.
    Церковно-монастирське землеволодіння у Візантійській імперії та його правові гарантії / Володимир Омельчук // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 2. - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Церква--Власність--Привілеї
Анотація: Розглядаються питання церковно-монастирського землеволодіння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богіра, Мирослав.
    Роль земельної реформи в економічних перетвореннях [Текст] / Мирослав Богіра // Економіст. - 2015. - № 10. - С. 29-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельна реформа--Ринкові перетворення--Україна
   Аграрна реформа--Землекористування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
землеволодіння -- фермерські господарства -- інфраструктура угідь -- природно-ресурсний потенціал -- інвестиції
Анотація: Розглядається вплив земельної реформи в Україні на природне середовище, результати сільськогосподарського виробництва та якісний рівень життя працівників села. Вказується на окремі недопрацювання в підготовці та проведені земельної реформи в Україні, на невизначеність кінцевої мети земельної реформи та упущення в управлінні процесами реформування земельних відносин органами влади. Запропоновано шляхи організації раціонального використання й охорони земель сільськогосподарського призначення та поліпшення соціальних умов селян у ринкових умовах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щурик, М. В.
    Оптимізація землеволодіння й землекористування : суперечності та шляхи їх подолання [Текст] / М. В. Щурик // Статистика України. - 2015. - № 3. - С. 64-68 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка сільського господарства--Землекористування --Землеволодіння--Україна--Карпатський макрорегіон
Анотація: Досліджується організація землеволодіння й землекористування в аграрному секторі Карпатського макрорегіону у зв’язку з проведенням аграрної та земельної реформ. Критично оцінюються засади роздержавлення, паювання та наслідки приватизації сільськогосподарських земельних фондів колишніх колективних і державних агропідприємств. Акцентовано на необхідності територіальної диференціації землеволодіння і землекористування. Запропоновано напрями оптимізації земельних площ АПК.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Байкалов, Ярослав.
    Правові аспекти реформування земельних відносин, які впливають на механізми врегулювання економічного розвитку агропромислового комплексу [Текст] / Ярослав Байкалов, Марина Пархоменко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 115-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Реформування--Правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
землеволодіння -- землекористування -- органи виконавчої влади -- реструктуризація сільськогосподарських підприємств
Анотація: Стаття присвячена проблемі здійснення земельної реформи в Україні та аналізу етапів реформування земельних відносин і створення територіальних умов для стабілізації та економічного розвитку агропромислового комплексу. У статті проаналізовано основні завдання земельної реформи, розглянуто проблеми земельних відносин, від яких залежить ефективність функціонування економіки, раціональне використання земельних ресурсів. Визначено основні підходи до вирішення проблем реформування земельних відносин та їх розвиток. Розглянуто результати реформування та деякі недоліки роздержавлення земель. Висвітлено сучасні проблеми земельних відносин і шляхи їх подолання.


Дод.точки доступу:
Пархоменко, Марина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Данкевич, В. Є.
    SWOT та PESTEL-аналіз сучасного стану земельних відносин в Україні [Текст] / В. Є. Данкевич // Економіка АПК. - 2018. - № 7. - С. 93-103 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Регулювання--Україна
   Земельна реформа

Кл.слова (ненормовані):
SWOT та PESTEL-аналіз -- землеволодіння -- землекористування -- ефективність -- інвестиції -- оренда -- державне регулювання -- земельна реформа
Анотація: Мета статті - розробити рекомендації щодо механізму стратегічного аналізу стану розвитку земельних відносин завдяки використанню SWOT та PESTEL-аналіз. Удосконалено методичний підхід до експертної оцінки формування рейтингу показників стану землеволодіння, землекористування та землерозпорядження за допомогою даних SWOT-аналізу (сильні й слабкі сторони, можливості та загрози розвитку земельних відносин) і PESTEL-аналізу (політичні, економічні, соціальні, технологічні, екологічні та юридичні чинники впливу зовнішнього середовища). Таку оцінку можна використати при розробці й реалізації дорожньої карти завершення земельної реформи.





    Макарчук, Віталій Володимирович.
    Надання земель козацькій старшині в Українській гетьманській державі [Текст] / В. В. Макарчук // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 5. - С. 19-22. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Козацтво--Етнографічні групи--Козацькі війська--Козацька земля--Україна
   Гетьмани--Гетьманщина--Запорозьке козацтво, 17 ст.

Кл.слова (ненормовані):
козацька старшина -- реєстроване козацтво -- землеволодіння -- універсал -- суспільний стан
Анотація: У статті розглядаються надання земель козацькій старшині в Українській гетьманській державі. Проаналізовано зміну правового режиму українських земель. Визначаються юридичні підстави володіння землею козацькою старшиною.





    Бородіна, О. М.
    Неординарний погляд на сучасні трансформації земельних відносин у світлі аграрної історії України [Текст] / О. М. Бородіна // Економіка України. - 2020. - № 6. - С. 96-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на Ходаківська О. В. Селянське питання – від общинного землеволодіння до експансії агрохолдингів : монографія / Нац. наук. центр «Ін-т аграр. економіки». - Київ : ННЦ «ІАЕ», 2020. - 184 с.

Рубрики: Аграрна історія--Рецензії на книги

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Особливості землеволодіння та правовий статус земель європейських країн [Текст] / О. М. Чумаченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 4. - С. 69-76. - Бібліогр. с. 75-76 (9 назв)
Рубрики: Земельна власність--Європа
   Земельне право--Європа

Анотація: Предмет дослідження - сукупність теоретика-методологічних основ правового забезпечення власності на землі в Європі.??Метою написання статті є виявлення особливостей землеволодіння та дослідження правого статусу земель європейських країн.??Здійснено порівняльний аналіз структури правового статусу земельних ресурсів деяких європейських країн. Розкрито суть понять землеволодіння та землекористування, досліджено особливості землеволодінь та землекористувань як об'єкта земельних правовідносин. Проведено аналіз впливу гарантій прав власності на суспільно-економічні та екологічні вигоди. Проаналізовано правові системи країн світу, та виявлено, що вони мають три основних вектори (групи): цивільне право (civil law), загальне право та соціалістичне право. Досліджено особливості основних європейських правових систем, виявлені їх особливості. Обґрунтовано сучасні особливості формування права приватної та публічної власності на земельні ресурси. Проведений аналіз структури власності на землі країн Європи. У країнах, із високим рівнем економічного розвитку, частка земель у приватній власності досить суттєва, що зумовлено лібералізацією земельної політики та відкритістю і прозорістю земельних ринків. Виявлені залежності продовольчої безпеки та земельної власності ряду європейських країн. Приведені переваги та недоліки різних форм власності на землі.????

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)