Тимошина, Д.
    Професійна захворюваність в Україні у 2001 році [Текст] / Д.Тимошина // Охорона праці. - 2002. - № 6. - С. 37-39
Рубрики: Професійні захворювання--Перелік--Медицина праці





    Трахтенберг, І. М.
    Праця і здоров'я: гармонія чи протиріччя? Медичний, соціальний, економічний аспекти [Текст] / І.М. Трахтенберг, М.М. Коршун // Безпека життєдіяльності. - 2005. - № 2. - С. 59-63. - Библиогр.: 2 назви
Рубрики: Праця в Україні--Соціально-трудові відносини
   Здоров'я--Здоров'я працівників

Кл.слова (ненормовані):
ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ -- Адаптація -- ВПЛИВ -- ФАКТОРИ -- Демографічний зріз -- Смертність -- Травматизм -- Професійна захворюваність -- ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я -- Прогнозування -- Моніторинг -- НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Анотація: Праця, як специфічна, властива тільки людині діяльність, супроводжується функціональними змінами в організмі - м'язовим і нервовим напруженням, витратами енергії, фізіологічними змінами в різних органах і системах організму, біохімічними реакціями, емоційними проявами. Це стосується як фізичної праці, так і розумової діяльності. Трудова діяльність, з одного боку, сприяє розвиткові і вдосконаленню людини, а з іншого, - може справляти негативний вплив на її організм. Відбувається це тоді, коли трудовий процес чи умови його здійснення не відповідають анатомофізіологічному і психічному статусові, функціональним можливостям організму людини. Як наслідок - він не здатен адаптуватися до тих вимог, які йому ставить конкретна трудова діяльність у конкретних умовах. Саме тому серед соціальних аспектів праці медико-біологічні, і зокрема гігієнічні, завжди були і залишаються актуальними.


Дод.точки доступу:
Коршун, М.М.




    Орел, В. В.
    Вплив забруднення атмосферного повітря в Ужгороді на захворюваність органів дихання серед дітей [Текст] / В. В. Орел, В. Ю. Лобко // Екологічний вісник. - 2008. - № 5. - С. 24-26 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медична екологія--Атмосферне повітря--ЗАХВОРЮВАННІСТЬ ДІТЕЙ--УЖГОРОД
Анотація: Проаналізовано матеріали галузевої статистичної звітності про медичну допомогу дітям (1991-2006рр.).


Дод.точки доступу:
Лобко, В.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Іванова-Комарщук, О.
    Карантин - порятунок від застуди [Текст] / О. Іванова-Комарщук // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2009. - № 1. - С. 14-15 : фото
Рубрики: Педагогіка--ЗНЗ--Здоров'я учнів
   Валеологія--Здоровий спосіб життя

Кл.слова (ненормовані):
захворюваність -- відвідування
Анотація: Автор розглядає наслідки карантину, що практикується щорічно в школі, досліджує його позитивні й негативні сторони.





   
    Радіаційний вплив і дитяче здоров'я [Текст] : захворюваність шлунково-кишкового тракту в дітей у постчорнобильський період під впливом радіаційно-ландшафтних чинників / В. Шестопалов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 4. - С. 12-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Здоров'я дітей--Радіаційне опромінення
   Медицина--Шлунково-кишковий тракт

   Чорнобильська аварія--Наслідки

Кл.слова (ненормовані):
Чорнобильський форум -- Ефект скринінгу -- Діти опромінених батьків
Анотація: Автори порівняли динаміку поширеності первинних та хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту у дітей, які живуть в аналогічних соціально-економічних і природних умовах у радіаційно забруднених районах Житомирської області і на тих територіях, які до цієї категорії не належать. Результати дослідження спростовують твердження Чорнобильсьного форуму про те, що причиною зростання неракової захроруваності був стрес від аварії та розпаду СРСР. Таким чином, доведено радіогенну природу неракової захворюваності органів шлунково-кишкового тракту дитячого населення територій, постраждалих унаслідок катастрофи на ЧАЕС.


Дод.точки доступу:
Шестопалов, В.; Набока, М.; Ліхошерстов, О.; Чабан, О.; Свендсен, Е.




    Колодяжна, О. І.
    Професійна захворюваність: економіко-статистичний аспект [Текст] / О. І. Колодяжна, А. М. Нагорна // Статистика України. - 2011. - № 3. - С. 55-59. - Библиогр.: с. 59 (10 назв.)
Рубрики: Професійне захворювання
   Умови праці

   Моніторинг професійної патології

Анотація: У статті розглянуто інформаційно-методологічні засади статистичного аналізу професійної захворюваності в Україні. Оцінено рівень професійної патології, визначено її причини та окреслено наслідки.


Дод.точки доступу:
Нагорна, А. М.




    Таранюк, Геннадій.
    Здоров'я в самооцінках населення / Г. Таранюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 2. - С. 120-133 : мал.
Рубрики: Здоров'я--Хронічна захворюваність--Рівень життя--Оцінка
Кл.слова (ненормовані):
бідність -- смертність
Анотація: Ключовою проблемою сучасної України є вкрай низький рівень здоров'я населення, що характеризується високими показниками захворюваності та смертності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мармуль, Л. О.
    Методологічні аспекти визначення економічної ефективності ветеринарної діяльності у тваринництві [Текст] / Л. О. Мармуль, Я. С. Аранчій // Економіка АПК. - 2014. - № 9. - С. 14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринництво--Ветеринарне обслуговування
   Ветеринарія--Тваринництво--Хвороби свійських тварин

Кл.слова (ненормовані):
ветеринарні послуги -- захворюваність сільськогосподарських тварин -- економічні збитки
Анотація: Обґрунтовано методологічні та методичні засади оцінки й аналізу економічної ефективності ветеринарної діяльності та надання ветеринарних послуг у галузях тваринництва в умовах розширення форм їх організації, методів здійснення, удосконалення порядку й напрямів виконання.


Дод.точки доступу:
Аранчій, Я. С.




    Павленко, О.
    Генетичні аспекти резистентності молочної худоби [Текст] / О. Павленко // Тваринництво України. - 2014. - № 7. - С. 21-24 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Скотарство молочне--Корови--Хвороби
   Селекція тварин--Корови--Захворюваність

Кл.слова (ненормовані):
бугаї-плідники -- українська червоно-ряба молочна порода
Анотація: Визначено захворюваність та основні хвороби високопродуктивного поголів'я молочної худоби. Встановлено, що в певних жіночих родинах захворюваність менша, ніж середня по стаду, що робить їх перспективними для селекції на резистентність.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




   
    Потенційні властивості геохімічних ландшафтів для переходу радіоцезію з ґрунту по харчових ланцюгах до людини та безпека населення [Текст] / В. М. Шестопалов [та ін.] // Український географічний журнал. - 2015. - № 2. - С. 59-64 : рис., графіки. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Геоекологія в Україні--Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС--Міграція радіоцезію--Забруднення грунту радіоцезієм
   Охорона здоров’я в Україні--Захворюваність дитячого населення після аварії на ЧАЕС--Внутрішня доза хронічного опромінення дітей -- Захворювання травної системи

Анотація: Стаття присвячена вивченню міграції радіоцецію (Cs) з ґрунту до рослинності. Мета досліджень полягала у виявленні аномальних районів у Рівненській області, їх впливу на формування дози внутрішнього опромінення та показник захворюваності (поширеність хвороб травної системи) місцевого дитячого населення, а також порівняння з аналогічними показниками Житомирської області. Було виявлено, що в умовах невеликих рівнів забруднення ґрунтів Cs, провідним природним трансфер-фактором стає кількість та розподіл зон підвищеної його міграції по території Рівненського Полісся. До таких аномальних зон відносяться торфово-болотні, торфувато-болотні та болотні ґрунти на кисло-глейових класах геохімічних ландшафтів (ГХЛ) та лучно-болотні ґрунти на кислих класах ГХЛ при підвищеній вологості ґрунту на окраїнах торфових боліт. Отримані дані важливі для виявлення медико-геоекологічної обстановки та розроблення превентивних і лікувально-профілактичних заходів, необхідних для успішного вирішення поточних і планування перспективних завдань економіки сільського господарювання та втілення в життя різних соціальних проектів, в основі яких має бути насамперед безпека дитячого сільського населення.


Дод.точки доступу:
Шестопалов, В. М.; Набока, М. В. ; Ліхошерстов, О. О. ; Чабан, О. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бас-Юрчишин, М. А.
    Організаційні особливості фінансування сфери охорони здоров'я у сільській місцевості на принципах медичного страхування [Текст] / М. А. Бас-Юрчишин // Регіональна економіка. - 2015. - № 3. - С. 91-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Фінансове забезпечення--Україна
   Страхування--Медичне

Кл.слова (ненормовані):
Медична допомога -- Захворюваність -- Територіальна доступність
Анотація: Проаналізовано основні фактори, які визначають особливості організації медичного страхування у сільській місцевості, а саме: кількість і вікова структура населення, віддаленість населеного пункту, медична інфраструктура, рівень захворюваності, види захворювань, рівень доходів, поінформваність та менталітет.





    Савенкова, Т. В.
    Витоки, історія кримінальної відповідальності за приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення і сучасний стан проблеми [Текст] / Т. В. Савенкова // Юридична наука. - 2016. - № 10. - С. 147-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Екологічні
   Злочини--Інформаційні






    Санталова, С. О.
    Передумови виникнення, розвитку та поширення в Україні особливо небезпечних захворювань населення [Текст] / С. О. Санталова // Український географічний журнал. - 2018. - № 4. - С. 41-48 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медична географія--Захворюваність населення--Стратегія сталого розвитку
Анотація: Висвітлено роль Міжнародної статистичної класифікації хвороб та проблем, пов'язаних зі здоров'ям, у процесі управління системою охорони здоров'я. Дослідженно ймовірні сучасні соціальні, економічні, природничі передумови виникнення, розвитку та поширення особливо небезпечних захворювань населення України, які найчастіше призводять до летальних наслідків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Захворюваність у спорті високих досягнень. Основи профілактики [Текст] / О. М. Арустамян, В. С. Ткачишин, В. Є. Кондратюк, О. Ю. Алексійчук // Довкілля та здоров'я. - 2019. - № 1. - С. 69-74. - Бібліогр.: с. 73-74
УДК
Рубрики: Спортивна медицина
   Хвороби--Профілактика--Спортсмени--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
захворювання у спортсменів -- медична діагностика -- заборонені фармакологічні засоби
Анотація: Проведено аналіз захворюваності у різних видах спорту високих досягнень та запропоновано шляхи їх профілактики.


Дод.точки доступу:
Арустамян, О. М.; Ткачишин, В. С.; Кондратюк, В. Є.; Алексійчук, О. Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Захворюваність на рак молочної залози і роль стійких хлорорганічних забруднювачів навколишнього середовища (аналіз даних літератури) [Текст] / І. О. Чередниченко [та ін.] // Довкілля та здоров'я. - 2019. - № 2. - С. 53-59. - Бібліогр.: с. 59
УДК
Рубрики: Онкологічні хвороби--Хімічні сполуки--Довкілля--Наукові дослідження
Кл.слова (ненормовані):
хворі на рак молочної залози -- естрогени -- ХРЕС (хімічні руйнівники ендокринної системи) -- ДДТ -- хлорорганічні пестициди (ХОП) -- діоксин -- поліхлоровані біфеніли (ПХБ)
Анотація: Вивчено стан наукових досліджень з захворюваності на рак молочної залози (РМЗ) і роль стійких хлорорганічних забруднювачів навколишнього середовища в її формуванні, які належать до ХРЕС (хімічні руйнівники екдокринної системи).


Дод.точки доступу:
Чередниченко, І. О.; Баленко, Н. В.; Литвиченко, О. М.; Бабій, В. Ф.; Главачек, Д. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)




    Івахно, О. П.
    Сучасний стан захворюваності дітей на сальмонельози в Україні [Текст] / О. П. Івахно, І. П. Козярін // Довкілля та здоров'я. - 2019. - № 3. - С. 23-27 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 26-27
УДК
Рубрики: Захворюваність дітей--Інфекційні хвороби--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
харчові отруєння -- джерела зараження сальмонелами -- профілактика сальмонельозу
Анотація: Проаналізовано статистичні дані рівня захворюваності сальмонельозом серед дитячого населення України в сучасних умовах.


Дод.точки доступу:
Козярін, І. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Прокопов, В. О.
    Вплив хлороформу питної води на онкологічну захворюваність населення Кіровоградщини [Текст] / В. О. Прокопов, О. Б. Липовецька // Довкілля та здоров'я. - 2019. - № 3. - С. 42-46 : табл., рис. - Бібліогр.: с. 46
УДК
Рубрики: Питна вода--Сполуки хлору--Вплив--Здоров'я населення--Кіровоградська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
хлорована питна вода -- водопровідна вода -- хлорорганічні сполуки
Анотація: Визначено кількісні показники впливу хлорованої питної води, забрудненої хлорорганічними сполуками на онкологічну захворюваність для обґрунтування профілактичних заходів з мінімізації дії цього фактора на здоров'я населення.


Дод.точки доступу:
Липовецька, О. Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Захворюваність на рак молочної залози і роль хімічних забруднювачів довкілля (аналіз даних літератури) [Текст] / І. О. Черниченко [та ін.] // Довкілля та здоров'я. - 2019. - № 3. - С. 52-60. - Бібліогр.: с. 58-60
УДК
Рубрики: Онкологічні захворювання--Молочні залози--Вплив--Хімічні сполуки
Кл.слова (ненормовані):
хімічне забруднення -- фосфорорганічні пестициди -- пестициди -- бісфенол -- фталати -- нонілфеноли -- поліфторовані алкідні речовини -- полібромований дифеніловий ефер -- ароматичні аміни -- забруднення атмосферного повітря -- кадмій -- хімічні речовини -- наукові дослідження
Анотація: З'ясовано стан наукових досліджень з вивчення можливої ролі у формуванні захворюваності на рак молочної залози низки хімічних ендокринних дизрапторів (ЕД), тобто хімічних сполук, які здатні чинити шкідливий вплив на ендокринну систему. Проаналізовано літературні дані, які стосуються забруднювачів навколишнього середовища в формуванні захворюваності на рак молочної залози.


Дод.точки доступу:
Черниченко, І. О.; Баленко, Н. В.; Литвиченко, О. М.; Бабій, В. Ф.; Главачек, Д. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гущук, І. В.
    Демографічна ситуація та стан захворюваності населення Рівненської області за 2013-2017 роки [Текст] / І. В. Гущук, А. Ю. Гільман, Н. П. Кулеша // Довкілля та здоров'я. - 2020. - № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: с. 38-39
УДК
Рубрики: Демографія--Захворюваність населення--Дослідження--Рівненська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
здоров'я -- неінфекційні хвороби -- загальна та первинна захворюваність -- смертність -- чисельність населення
Анотація: Проведено систематизацію та аналіз основних даних, які характеризують демографічну ситуацію за показниками народжуваності, смертності та природного приросту населення області. Вивчено стан загальної захворюваності і смертності в області у розрізі усіх районів та 3-х міст за основними нозологічними групами НІЗ та захворюваністю на туберкульоз. Дані систематизовано та проаналізовано у розрізі відповідних вікових груп дорослого та дитячого населення.


Дод.точки доступу:
Гільман, А. Ю.; Кулеша, Н. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Research of the factors influencing the health of rural and urban schoolchildren studying at secondary educational institutions by sanitary-hygienic indicators [Text] = Вивчення факторів впливу на здоров'я сільських та міських учнів у закладах освіти за санітарно-гігієнічними показниками умов проведення та організації навчання. / V. M. Makhniuk, S. I. Harkavyi, V. I. Nazarenko, V. V. Chorna // Довкілля та здоров'я. - 2020. - № 1. - P56-63 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 63. - Англ. мовою
УДК
Рубрики: Здоров'я дітей--Загальноосвітні навчальні заклади--Шкільна гігієна--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
міські і сільські загальноосвітні навчальні заклади -- законодавча база -- організація і умови навчання -- реформування освіти -- школярі -- функціональний стан -- захворюваність -- санітарно-гігієнічне обстеження
Анотація: Встановлено залежність показників здоров'я учнів від санітарно-гігієнічних умов і організації навчання у міських та сільських загальноосвітніх навчальних закладів.


Дод.точки доступу:
Makhniuk, V. M.; Harkavyi, S. I.; Nazarenko, V. I.; Chorna, V. V.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)