Мороз, Л.
    Термін " елітарність" і застосування його до української літератури [Текст] / Л.Мороз // Вітчизна. - 2001. - № 3-4 . - С. 146 - 148
Рубрики: Літературознавство--Оцінка і дослідження художніх творів--Критерії і методи





    Логвинов, С.
    Метафизика элитарности [Текст] / С. Логвинов // Персонал. - 2002. - № 1. - С. 38-41
Рубрики: Елітарність--Поняття





    Гундорова, Тамара.
    Висока культура і популярна культура: слов'янський контекст [Текст] / Т. Гундорова // Слово і час. - 2008. - № 9. - С. 52-63 : фото. - Бібліогр. : 36 назв.
Рубрики: Культурологія--Концепція народності
   Слов'янознавство--Література

Кл.слова (ненормовані):
Елітарність -- Естетизм -- Народність -- Фольклор
Анотація: У статті розглянуто такі аспекти функціонування теорії масової культури, як ідеалізація народності, європейський контекст національних (слов'янських) літератур, місце гердерівської концепції народності в генезі слов'янського романтизму. Висвітлюється зародження форм масової культури у ХVІІІ ст. та її відмежування від фольклору, трактування "народницького письменства" в українській літературі та суголосних явищ у слов'янських країнах. З'ясовано розуміння "високої" культури критиками доби раннього українського модернізму. Авторка наголошує на тому, що в процесах модернізації української літератури проектам "загальнонародної" і "високої" культури належить особлива роль. Водночас зазначається, що найоригінальнішою формою розвитку українського класичного письменства була модель популярної літератури.


Дод.точки доступу:
Гундорова, Тамара \о ней\