Лісова, Л. О.
    Зовнішньоекономічна діяльність аграрного сектору Сумської області: стан і перспективи розвитку [Текст] / Л.О. Лісова // Економіка АПК. - 2006. - № 3. - С. 137-142. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Експорт продукції--АПК
   Регіональна економіка--Сумська область

Кл.слова (ненормовані):
Економічний потенціал -- Експорт -- Світовий ринок -- Товаровиробники
Анотація: Метою дослідження є вивчення стану та перспектив розвитку зовнішньоекономічної діяльності окремих регіонів України, аграрного сектору, а також розмежування сутності деяких категорій, що характеризують ці процеси.





    Пабат, О. В.
    Інформаційно-комунікаційна конкурентоспроможність як складова економічної безпеки [Текст] / О. В. Пабат // Економіка АПК. - 2011. - № 4. - С. 157-161 : рис. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Економіка України--Конкурентоспроможність
   Інформаційно-комунікаційні технології--Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Мережеві технології -- Економічний потенціал -- Інформаційні послуги
Анотація: Обгрунтовано роль інформаційно-комунікаційних технологій у зміцненні національної економічної безпеки.





    Борщевський, В. В.
    Модернізація соціальної інфраструктури села в контексті нарощування економічного потенціалу сільських територій та еволюції аграрного ринку регіону [Текст] / В. В. Борщевський, В. А. Чемерис // Регіональна економіка. - 2015. - № 1. - С. 64-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Соціальна інфраструктура--Україна
   Аграрний сектор--Ринкові відносини--Україна

Кл.слова (ненормовані):
економічний потенціал -- аграрна продукція -- соціальний капітал
Анотація: Досліджується вплив на розвиток соціальної інфраструктури сільських територій у контексті виявлення чинників нарощування їх економічного потенціалу. Акцентується увага на вагомій ролі соціальної інфраструктури села в процесі еволюції аграрного ринку регіону.


Дод.точки доступу:
Чемерис, В. А.




    Амоша, О. І.
    Промисловість Донбасу на шляху до відновлення [Текст] / О. І. Амоша // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 93-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислове виробництво--Відновлення--Донецька область (Україна)--Луганська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
економічний потенціал -- галузі промисловості -- збройний конфлікт -- завдана шкода -- інфрастуктура -- напрями відновлення та розбудови -- промислова політика -- кадрове забезпечення -- інновації -- роль науки та освіти
Анотація: Визначено місце і роль Донбасу в промисловому розвитку України. Наголошено на необхідності вирішення актуальних на даний час проблем регіону – соціальних, економічних, екологічної безпеки, які критично загострилися в результаті бойових дій. Зазначено, що після встановлення миру в Донбасі для виправлення ситуації будуть потрібні титанічні зусилля, спрямовані на відновлення економіки інноваційного типу, відродження великих і малих підприємств, залучення інвестицій у перспективні виробництва, їх кадрове забезпечення, розвиток науки та освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коробенко, Р. І.
    Генезис поняття "сільські території" та його сутність [Текст] / Р. І. Коробенко // Економіка АПК. - 2017. - № 3. - С. 92-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Понятійний апарат--Сільські території
Кл.слова (ненормовані):
економічний потенціал -- сільська місцевість -- населений пункт
Анотація: Мета статті - проаналізувати підходи різних авторів до вивчення поняття "сільські території" й уточнити категоріально-понятійний апарат із погляду специфіки предмета та об'єкта. Сформульовано авторський погляд на розвиток підходів до визначення сутності поняття "сільської території" та виділено складові поняття останньої, за якими можна дати їх просторове й економічне визначення. Результати дослідження сприятимуть розробці нових ефективних стратегій і програм, покликаних забезпечити формування економічного потенціалу сільських територій.





   
    Формування державного замовлення на підготовку фахівців інженерних та фізико-математичних спеціальностей [Текст] / Г. Півняк [та ін.] // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 2. - С. 17-33. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Фізико-математична
   Вища освіта--Технологічна

Кл.слова (ненормовані):
економічний потенціал -- ринок праці -- вища освіта -- технічні університети -- інноваційний розвиток -- співпраця з бізнесом -- технології навчання
Анотація: Стисло характеризується стан економіки України. Визначені показники попиту та пропозицій на ринку праці. Наголошується нерівномірність доступу до якісної освіти громадян України. Обґрунтовано шляхи розвитку економічного потенціалу України на основі розвитку інженерної та фізико-математичної освіти. Систематизовані особливості умов функціонування системи вищої технічної освіти України. Запропоновано основні засади формування державної політики щодо забезпечення розвитку системи вищої технічної освіти України.


Дод.точки доступу:
Півняк, Геннадій; Азюковський, Олександр; Трегуб, Микола; Бардась, Артем
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Беновська, Л. Я.
    Посилення диференціації розвитку територіальних громад як ризик реформи децентралізації [Текст] / Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2019. - № 1. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальний розвиток--Децентралізації розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Асиметрія -- Територіальна громада -- Фінансова спроможність -- Економічний потенціал -- Регіон
Анотація: У статті досліджено посилення внутрішньорегіональної деференціації розвитку територіальних громад України під впливом реформи децентралізації та адміністративно-територіальної реформи. Виділено види асиметрій розвитку територіальних громад, серед яких: організаційні, функціональні, соціальні, бюджетні, інституційні.





    Рейман, К.
    Детермінанти регіонального та місцевого розвитку: вплив на соціально-економічний простір [Text] / К. Рейман, Р. Федан // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 3-9 : рис. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональне самоврядування--Місцеве самоврядування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
регіон -- регіональна та місцева політика -- місцеве самоврядування -- економічний потенціал
Анотація: У статті наведенні методичні підходи до трактування поняття "місцевий розвиток і виміри, у яких доцільно це поняття вивчати, а саме соціально-культурний, природоохоронний та інфратехнічний. Авторами наводять показники ефективності місцевого розвитку, що включають зростання зайнятості та рівня життя, технологічний роззвиток та інновації, реструктуризацію економічної діяльності розвиток соціальної та технічної інфраструктури тощо. Проаналізовано фактори місцевого розвитку з позиції традиційного та більш сучасного підходу.


Дод.точки доступу:
Федан, Р.




    Михайлова, Л. І.
    Оцінка економічного потенціалу виробництва продукції коноплярства в Україні [Текст] / Л. І. Михайлова, Л. В. Коренівська // Економіка АПК. - 2020. - № 1. - С. 33-45 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Коноплярство--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
продукція коноплярства -- технічні коноплі -- економічний потенціал -- площі посівів конопель -- площі посівів конопель -- ціни на продукцію коноплярства
Анотація: Мета статті - дослідити на засадах економічного аналізу потенційні можливості розвитку виробництва продукції коноплярства в Україні та її окремих регіонах; довести необхідність участі держави у відродженні галузі; спрогнозувати можливі канали збуту продукції на світовому ринку. Реалізація запропонованих заходів забезпечить нарощування економічного потенціалу виробництва продукції коноплярства та дозволить значно підвищити ефективність діяльності виробників цієї галузі. В цілому вирішення поставлених завдань сприятиме створенню робочих місць у нових підприємствах із виробництва та переробки даної культури в усіх регіонах України.


Дод.точки доступу:
Коренівська, Л. В.




    Борщевський, В. В.
    Детінізація оптової та роздрібної торгівлі регіонів України як чинник підвищення ефективності використання потенціалу їх розвитку [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 22-32 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тіньова економіка--Україна
   Детінізація економіки--Торгівля

Кл.слова (ненормовані):
оптова та роздрібна торгівля -- тіньові операції -- детінізація -- регіональний розвиток -- економічний потенціал
Анотація: Досліджуються особливості поширення тіньової економіки у сфері оптової та роздрібної торгівлі регіонів України. На основі використання методу збитковості підприємств виявлено характер та особливості тінізації торговельної сфери в різних регіонах України. Встановлено, що найбільш підвладними тіньовим процесам є торговельні підприємства у великих містах і прикордонних регіонах держави. Саме ці регіони відіграють основну роль у розвитку оптової та роздрібної торгівлі в Україні. Одночасно в структурі їх економіки торгівля займає більш вагоме значення, ніж в інших регіонах. Окреслено основні тенденції у зміні обсягу тіньової економіки в торговельній сфері України та її регіонів. Порівняно з 2013 р. у 2017 р. у більшості регіонів держави спостерігалося зменшення обсягів тіньових операцій у секторі підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Водночас це супроводжувалося збільшенням кількості фізичних осіб-підприємців, які здійснюють торговельну діяльність. Це стало підставою для висновку про перетікання частини тіньового ринку оптової та роздрібної торгівлі в регіонах України у сектор фізичних осіб-підприємців. Саме такий спосіб ухиляння від сплати податків набув особливого поширення в Україні протягом останніх років. Як наслідок, обсяг тіньових операцій в оптовій та роздрібній торгівлі України сягнув близько 50%, коливаючись у різних регіонах від 35-40% до 60% і більше. Сформульовано пропозиції, спрямовані на детінізацію торговельної сфери, впровадження яких дозволить суттєво знизити обсяг тіньових операцій в оптовій та роздрібній торгівлі більшості регіонів України та підвищити на цій онові ефективність використання соціально-економічного потенціалу їх розвитку. Зазначені пропозиції передбачають впровадження інституційних змін, спрямованих на обмеження можливості торговельних мереж використовувати фізичних осіб-підприємців для ухиляння від сплати податків. Крім того, пропонується посилити вплив органів місцевого самоврядування на контроль за діяльністю господарюючих суб’єктів у сфері оптової та роздрібної торгівлі регіонів, зокрема завдяки зміні механізму справляння єдиного податку та податку на доходи фізичних осіб.





    Беженар, І. М.
    Оцінка розвитку галузі вівчарства [Текст] / І. М. Беженар // Економіка АПК. - 2021. - № 2. - С. 25-40 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вівчарство--Економіка--Ринок продукції
Кл.слова (ненормовані):
продукція вівчарства -- економічний потенціал -- ціни на продукцію вівчарства
Анотація: Мета статті - здійснити аналітичний огляд сучасного стану розвитку вівчарства, дослідити актуальні тенденції та ключові особливості вітчизняної галузі вівчарства. Представлені положення спрямовані на розкриття типових особливостей і найбільш суттєвих проблемних питань вітчизняного вівчарства. Реалізація запропонованих заходів забезпечить нарощування економічного потенціалу виробництва продукції вівчарства та дозволить значно підвищити ефективність діяльності виробників цієї галузі. У цілому вирішення поставлених завдань сприятиме створенню робочих місць у нових підприємствах із виробництва та переробки продукції галузі в усіх регіонах України. Вказані підходи можуть бути використані органами державного управління при прийнятті рішень щодо врегулювання та стабілізації ситуації в галузі вівчарства.