Жук, П. В.
    Питання зближення інструментів еколого-економічного регулювання в контексті Карпатської конвенції [Текст] / П. В. Жук // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування--Екологічна політика
   Навколишнє природне середовище--Охорона

Кл.слова (ненормовані):
Охорона навколишнього природного середовища -- Екологічні збори -- Екологічні податки
Анотація: Розглядаються підходи до реалізації принципу "забруднювач платить" у країнах, що є сторонами Карпатської конвенції (ратифіеована Україною у 2004 р.). Порівнюються механізми реалізації даного принципу охорони навколишнього природного середовища в Україні, інших країнах - учасниках Карпатської конвенції та країнах Європейського Союзу. Аналізуються розміри екологічних зборів, що застосовуються в Україні, у співставленні з розмірами екологічних податків та зборів у інших країнах. Прогнозуються тенденції подальшого розвитку екологічного оподаткування та пропонуються напрямки його вдосконалення в Україні з урахуванням світових тенденцій та практики Європейського Союзу.





    Довга, Ірина.
    Фінансово-економічне регулювання водокористування на регіональному рівні: пріоритети нарощення фіскального потенціалу [Текст] / Ірина Довга // Економіст. - 2015. - № 10. - С. 46-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водокористування--Фінансово-економічне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
водно-ресурсний потенціал -- господарське освоєння -- капітальні інвестиції -- екологічні податки -- водно-ресурсні платежі
Анотація: У статті розглянуто актуальні проблеми формування сучасної системи фінансово-економічного регулювання водокористування на регіональному рівні в контексті нарощення інвестиційного потенціалу модернізації, реконструкції, технічного переоснащення об'єктів водогосподарської та водоохоронної інфраструктури. Проаналізовано основні тенденції фінансування капітальних інвестицій на очищення зворотних вод та на охорону і відновлення ґрунту, підземних і поверхневих вод у Волинській області. Обґрунтовано перспективні напрями нарощення фондів інвестиційного забезпечення модернізації водогосподарської та водоохоронної інфраструктури на основі удосконалення системи фіскального регулювання водокористування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, А. В.
    Проблеми фінансування та оподаткування у сфері утилізації відходів в Україні та світі [Текст] / А. В. Скрипник, І. С. Міхно // Економіка України. - 2015. - № 12. - С. 59-69. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Відходи--Утилізація--Фінансування--Оподаткування
Кл.слова (ненормовані):
методи утилізації сміття -- екологічні податки -- досвід розвинутих країн -- фінансування утилізації -- екологічні збитки
Анотація: Висвітлено проблеми утилізації відходів і шляхи її фінансування у світі, досвід інших країн у вирішенні даного питання. Проаналізовано стан, проблеми та шляхи утилізації відходів в Україні та світі, розглянуто вплив держави на дану проблему та податкові механізми у різних країнах.


Дод.точки доступу:
Міхно, І. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гаркушенко, О. М.
    Екологічне оподаткування: необхідність або податковий і політичний тиск [Текст] / О. М. Гаркушенко // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 83-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Екологічне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
екологічне регулювання економіки -- екологічні податки -- міжнародні відносини
Анотація: Розглянуто, за яких умов застосування екологічних податків може бути розцінене як податковий і політичний тиск, а не один з економічних інструментів поліпшення стану навколишнього природного середовища. Обгрунтовано, що зазначені умови не можуть застосовуватися до України, зважаючи на рівень економічного розвитку та досвід екологічного регулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жук, П. Ф.
    Податкове регулювання у сфері охорони атмосферного повітря від шкідливих емісій в Україні [Текст] / П. Ф. Жук // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 140-149 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічна політика--Природокористування
Кл.слова (ненормовані):
екологічні податки -- охорона атмосферного повітря -- податкова система -- екологізація -- міжбюджетний розподіл -- екологічні фонди
Анотація: Здійснено порівняльне дослідження європейських і вітчизняних інструментів податкового регулювання у сфері охорони атмосферного повітря від забруднень та інших шкідливих впливів, що можуть викликати кліматичні зміни. Розкрито структуру та місце пов’язаних з охороною атмосферного повітря екологічних податків у податковій системі держав-членів ЄС та України. Зроблено висновки щодо необхідності підвищення рівня екологізації вітчизняної податкової системи. Звертається увага на проблеми розподілу надходжень екологічного податку між бюджетами різних територіальних рівнів, цільового й ефективного використання коштів екологічного податку, ураховуючи нові реалії адміністративно-територіального поділу України та принцип субсидіарності. Окреслено напрями реалізації завдань екологізації системи оподаткування, вирішення проблем міжбюджетного розподілу надходжень екологічних податків, формування екологічних фондів і цільового використання їх коштів.