Кізіма, Володимир Вікторович.
    Причинна та метапричинна раціональності: необхідність синтезу [Текст] / В.В. Кізіма // Філософська думка. - 2005. - № 3. - C. 18-41. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Філософія мислення--Причинність

   Логіка науки

Кл.слова (ненормовані):
раціональність -- причина -- метапричина -- сизигія -- детермінізм
Анотація: Причинність розглядають як критерійний чинник відмінності "цивілізованого", наукового мислення від первісного. Проте через певну недостатність причинну раціональність давно піддають критиці. Хоча й повільно, але невідворотно стверджують думку про необхідність більш рішучого та конструктивного виходу за межі причинної парадигми та врахування інших визначальних чинників, хоч би якими незвичними вони були. Отже, фактично йдеться про орієнтування на позапричинні детермінаційні можливості, відтак про оновлення концепції детермінізму та усунення або принаймні звуження плюралістичної невизначеності поняття раціональності, яке має місце сьогодні.





    Шевченко, Г.
    Демократизація суспільства крізь призму синергетики [Текст] / Г. Шевченко // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 4. - С. 53-55.
Рец. на кн.: Новакова О.В. Політична модернізація та розвиток демократичних процесів в сучасній Україні / О.В Новакова. - Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2006. - 216 с.

Рубрики: Політична система--Соціально-політичний розвиток
   Політика державна--Модернізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Політична модернізація -- Демократизація -- Постмодернізація -- Соціальний прогрес -- Детермінізм
Анотація: Дана монографія є концептуально зрілою працею, в якій процес політичного розвитку досліджується за допомогою методології синергетики, що заперечує лінійне мислення, існування єдиної істини про світ і людину, будь-які тоталітарні підходи до розв'язання соціально-політичних проблем. Вибір синергетичної методології дослідження дав можливість повніше і глибше зрозуміти сутність процесів модернізації та демократизації політичної системи, розглятути їх крізь призму політичної відкритості.


Дод.точки доступу:
Новакова, О.В. \про неї\


65.261.3
Д31


    Дем'янишин, В. Г.
    Бюджетна доктрина держави: детермінізм фінансової науки та бюджетної політики [Текст] / В.Г. Дем'янишин // Вісник економічної науки України. - 2008. - № 1. - С. 17-21. - Библиогр. в конце ст.: 12 назв.
ББК 65.261.3
Рубрики: Державний бюджет
Анотація: Мета дослідження - оцінка теоретичних підходів до розкриття сутності бюджетної доктрини як елемента фінансової науки й бюджетної політики та розробка пропозицій щодо посилення взаємозв’язку між ними у сучасних умовах господарювання





    Микитенко, В.
    Політика економічного зростання: природа, цілі, проблеми та перспективи [Текст] / В. Микитенко // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 8. - С. 42-53. - Бібліогр. : с. 53.
Рубрики: Національна економіка--Інноваційна активність--Україна
   Політика--Економічне зростання--Україна

   Економічна політика--Стратегічне управління

Кл.слова (ненормовані):
Детермінізм -- Революція -- Ендогенна політика -- Феномонологія
Анотація: Динамічне оновлення геоекономічних та геополітичних процесів сьогодні поширюється і на зміни в теорії і методології економічної науки. У запропонованому дослідженні проаналізовано головні компоненти і засоби реалізації стратегій макросистемної еволюції вітчизняної економіки й центри докладення зусиль для забезпечення загальноекономічного прискорення в Україні.





    Карпенко, З.
    Аксіопсихологічні джерела методу моделювання у психології особистості [Текст] / З. Карпенко // Психологія і суспільство. - 2009. - № 4. - С. 138-144. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Психологія--Особистість
Кл.слова (ненормовані):
аксіологічна психологія -- детермінізм -- моделювання -- персонологія -- дигітальні настановлення -- просторові моделі
Анотація: У статті обгрунтовується залежгість дигітальних методологічних настановлень у психології особистості(монізм, дуалізм, плюралізм, принципи кватерності і п"ятеричності тощо) від інтенціонального змісту психіки суб"єкта пізнання, що знаходить своє втілення у відповідній числовій символіці. Доводиться теза про співвіднесеність образно-символічних просторових моделей - лінійної (ступінчастої), площинної (картографічної), об"ємної (сферичної) репрезентацій персонологічного знання - з типами раціональності й історичними модифікаціями принципу детермінізму.





    Россоха, В. В.
    Технократичні концепції суспільного розвитку [Текст] / В. В. Россоха, Д. О. Соколов // Економіка АПК. - 2012. - № 2. - С. 113-117. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Інноваційна діяльність--Технології
   Економіка--Інноваційний розвиток

   Економічна теорія--Інноваційна економіка

Кл.слова (ненормовані):
Технократія -- Технічний детермінізм -- Соціальна технологія
Анотація: Критично розглянуто вплив технічного і технологічного розвитку на світогляд формування суспільного устрою.


Дод.точки доступу:
Соколов, Д. О.




    Кваша, Оксана Олександрівна.
    Причинність і детермінізм: співвідношення понять у філософії та кримінальному праві [Текст] / О. О. Кваша // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 376-382. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Філософські закони і категорії--Причинність--Держава і право--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
причинність -- детермінізм -- казуальність -- активність
Анотація: Обгрунтовано, що у філософській думці відбулась еволюція поглядів на співвідношення детермінізму та причинності - від визнання причинності єдиною формою детермінізму до розвитку різних видів детермінації.





    Кваша, Оксана Олександрівна.
    Зміст і значення понять "взаємодія" та "система" у філософських і правових досліджень [Текст] / О. О. Кваша // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 30-36. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Філософські закони і категорії--Держава і право--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
взаємодія -- детермінізм -- система
Анотація: Обгрунтовано, що зміст і значення поняття взаємодії є ключовими під час філософського обгрунтування специфіки детермінації.





    Редько, Григорій.
    Детермінізм та оборотні фізичні явища [Текст] / Г. Редько, Г. Толпекіна, В. Манакін // Фізика та астрономія в рідній школі. - 2015. - № 3. - С. 20
Рубрики: Фізика--Оборотні фізичні явища
Анотація: У методиці навчання фізики в середній загальноосвітній школі опора на пошук і знаходження причин і наслідків у фізичних явищах, які вивчаються, є важливою умовою розуміння їх суті та засобом розвитку природничо-наукового мислення учнів.


Дод.точки доступу:
Толпекіна, Галина; Манакін, Вадим
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лупенко, Ю. О.
    Інноваційно-технічне забезпечення ефективності функціонування аграрної сфери [Текст] : рецензия / Ю. О. Лупенко // Економіка АПК. - 2017. - № 1. - С. 103-104
Рец. на кн. : Лобас М.Г. Управління інноваційно-технічним розвитком агросфери / Лобас М.Г., Россоха В.В., Соколов Д.О. - Київ : ННЦ "ІАЕ", 2016. - 416 с.

Рубрики: Аграрна економіка--Інноваційні технології--Україна
Кл.слова (ненормовані):
технічний детермінізм -- інноваційні компоненти
Анотація: У даній статті рецензується книга з аграрної економіки, яка покликана активізувати прогресивний розвиток галузі. Книга присвячена всебічному аналізу інноваційного типу економічного зростання на основі здобутків науково-технічного прогресу, технологічних змін, накопичення знань, формування нового менталітету нації, перебудови трудових відносин, мотиваційних і стимулівних важелів активізації інноваційно-технічної діяльності. Автор робить детальний аналіз п'яти розділів книги та виділяє, як позитивні моменти, так і критичні зауваження.





    Журавель, Володимир Андрійович.
    Об’єкт і предмет криміналістики [Текст] / Володимир Андрійович Журавель // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 3. - С. 120-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криміналістика--Предмет
Кл.слова (ненормовані):
класифікація об’єктів криміналістичного пізнання -- предметна галузь науки криміналістики -- криміналістичний детермінізм
Анотація: Розглянуто наукові погляди на об’єкт і предмет криміналістики. Наголошено, що визначення об’єкта і предмета дослідження належить до найбільш важливих напрямків криміналістичної доктрини.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Морозов, Олександр.
    Щодо комплексифікації моделей соціально-економічних систем [Текст] : (У контексті неврахування вартісної оцінки користі розуму агрономів як фахівців у сільському господарстві, що призводить до порушення політекономічного закону вартості) / Олександр Морозов // Економіст : Науковий та громадсько-політичний журнал. - 2020. - № 4. - С. 15-31 : рис. - Бібліогр. 18 назв
Рубрики: Сільськогосподарське виробництво--Вартісна оцінка
   Економіка--Організація управління

Кл.слова (ненормовані):
теорія множин Георга Кантора -- агропромисловий комплекс -- комплексифікація -- механістичний детермінізм -- теоретико-множинна мова -- багатовимірний простір -- виміри в лінійному комплексифікованому просторі -- спектр скалярної величини -- фізичний закон
Анотація: У цій статті автором використано перекладені з російської мови великі фрагменти тексту з роботи Ю. Маніна "Математика як метафора" (М.: МЦНМО, 2010. 424 с.) як допоміжний інструмент власної формалізації математичних структур при комплексифікації економічних моделей.


Дод.точки доступу:
Кантор, Георг (німецький математик ; 1845-1918) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соловйов, Олег.
    Від фізичного детермінізму до "з-середини-себе-причинності": свобода вибору як атрибут переробки інформації в нейронних мережах мозку [Текст] / Олег Соловйов // Феномен свободи у контексті цивілізаційних викликів ХХІ століття : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. 23-24 трав. 2019, м. Львів. - 2019. - С. 287-299. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Свобода вибору--Переробка інформації--Нейрони мозку--Фізичний детермінізм
Анотація: Свобода не є "узурпованою" соціальністю персональною цінністю. Вона, перш за все, є онтологічним базисом буття живої істоти, що формує причини "із середини самої себе" на основі її власного, суб'єктивного бажання, що вибирає на континуумах інформації, фіксованої в її мозку, шляхи свого майбутнього буття.