Цікало, В.
    Імперативність та диспозитивність при застосування правових наслідків закінчення строку позовної давності [Текст] / В.Цікало // Право України. - 2001. - № 11. - С. 95-97
Рубрики: Позовна давність--Закінчення строку--Правові наслідки





    Маляренко, В.
    Про публічність і диспозитивність у кримінальному судочинстві та їх значення [Текст] / В. Маляренко // Право України. - 2004. - № 5. - С. 3-12. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Кримінальне судочинство в Україні--Публічність і диспозитивність





    Маляренко, В.
    Про публічність і диспозитивність у кримінальному судочинстві України та їх значення [Текст] / В. Маляренко // Юридична Україна. - 2004. - № 5. - С. 4-16
Рубрики: Кримінальне судочинство в Україні





    Мілаш, Вікторія.
    Істотні умови договору і диспозитивність їх правового регулювання [Текст] / Вікторія Мілаш // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 7. - С. 36-39. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Господарське право--Договір господарський
   Господарський Кодекс України--Договори--Правове регулювання






    Деревянкін, С. Л.
    Зміст і значення диспозитивності як принципу кримінального судочинства [Текст] / С. Л. Деревянкін // Митна справа. - 2005. - № 1. - С. 68-72
Рубрики: Кримінальне судочинство--Диспозитивність





    Логінова, Н.
    Диспозитивний метод правового регулювання у кримінальному судочинстві [Текст] / Н. Логінова // Право України. - 2005. - № 6. - С. 98-100
Рубрики: Судочинство в Україні--Кримінальне
Кл.слова (ненормовані):
Диспозитивність
Анотація: Диспозитивність як метод правового регулювання і як принцип змагального процесу. Конституційні суб'єктивні права, що характеризують відносини особи і держави у громадянському суспільстві.





    Мазниченко, Ю.
    Автоматизоване робоче місце експерта як засіб забезпечення диспозитивності судових доказів [Текст] / Ю. Мазниченко // Право України. - 2005. - № 11. - С. 111-113. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Судова експертиза--Докази
Кл.слова (ненормовані):
Диспозитивність судових доказів
Анотація: Диспозитивність судових доказів в кримінальному процесі як забезпечення можливості залучення при формуванні доказової бази у справі як рівноцінних всіх доказів: пояснення свідків, речові докази, висновки експерта, програмні моделі тощо.





    Логінова, Н.
    Історичний погляд на прояв диспозитивності у кримінальному процесіф України [Текст] / Н. Логінова // Право України. - 2007 . - № 4 . - С. . 130 - 132 . - Бібл.:- 18 назв.
Рубрики: Кримінальний процес в Україні--Диспозитивність
Анотація: Мета статті зводиться до визначення місця та ролі диспозитивності у кримінальному процесі, що власне і визначає як об'єкт, так і предмет наукового дослідження.





    Ясинок, М.
    Особливості дії принципу диспозитивності в окремому провадженні [Текст] / М. Ясинок // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 6. - С. 59-60. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Провадження--Диспозитивність
Анотація: Аналізуються особливості дії принципу диспозитивності в окремому провадженні цивільного процесуального права України.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Ніколаєнко, Л.
    Взаємозв'язок принципів змагальності, диспозитивності та процесуальної рівності учасників у господарському судочинстві [Текст] / Л. Ніколаєнко // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 10. - С. 51-54
Рубрики: Господарське судочинство--Учасники--Процесуальна рівність
Кл.слова (ненормовані):
ЗМАГАЛЬНІСТЬ -- ДИСПОЗИТИВНІСТЬ
Анотація: Розглядається і визначається взаємозв'язок принципу змагальності з іншими принципами господарського судочинства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Грицаєнко, Леонід Романович.
    Змагальність, диспозитивність, рівність сторін - принципи кримінального процесу України [Текст] / Л. Р. Грицаєнко // Держава і право. - 2009. - Вип. 44. - С. 188-194. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Кримінальне судочинство--Україна
Анотація: Розглядаються конституційні принципи судочинства і проблеми їх реалізації в кримінальному процесі України.





    Тітко, І.
    До питання правової природи інституту приватного обвинувачення в кримінальному процесі [Текст] / І. Тітко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 109-120. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Кримінальний процес--Приватне обвинувачення
Кл.слова (ненормовані):
провадження -- диспозитивність
Анотація: У статті обгрунтовується теза стосовно неоднорідності властивостей, що характеризують інститут приватного обвинувачення у кримінальному процесі. Зокрема, поряд із характеристиками форми такого явища (тобто його кримінальними процесуальними ознаками) пропонується виділяти характеристики, що пояснюють причини існування вказаного феномену. Розкрито останніх, з урахуванням новацій КПК 2012 р., правозастосовної практики та результатів соціологічних досліджень автора, і присвячена дана стаття.

Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Романюк, Ярослав Михайлович.
    Правова природа диспозитивних норм цивільного права України [Текст] / Ярослав Михайлович Романюк // Вісник Національної академії правових наук України. - 2016. - № 4. - С. 138-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України--Диспозитивні норми
Кл.слова (ненормовані):
диспозитивність -- саморегуляція -- цивільно-правове регулювання -- нормативно-правовий припис
Анотація: Стаття присвячена дослідженню диспозитивно-правових норм цивільного права. Розкривається поняття диспозитивності в цивільному праві, з’ясовуються її формальні й сутнісні ознаки.

Є примірники у відділах:
(21.04.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Іванюта, Наталя.
    Функції та методи господарського процесуального права: діалектичний підхід [Текст] / Наталя Іванюта // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 95-99. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Процесуальне господарське право--Функції та методи--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
імперативність -- диспозитивність -- правові норми
Анотація: У наведеній статті розглянуто питання щодо характеру зв’язків функцій та методів як елементів юридичного режиму господарського процесуального права на принципах їх взаємодії та взаємовпливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кухарєв, Олександр.
    Співвідношення актів цивільного законодавства і договору у сфері спадкування [Текст] / Олександр Кухарєв // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 25-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадкове право--Законодавство--Договори і угоди--Співвідношення
Кл.слова (ненормовані):
спадкове правонаступництво -- договір -- диспозитивність -- імперативність
Анотація: Стаття присвячена визначенню співвідношення актів цивільного законодавства і договору у спадкових правовідносинах. Наголошено, що у відносинах посмертного наступництва переважає імперативне регулювання. Обґрунтовано позицію щодо обмеженого застосування договору у сфері спадкування. Пропонується закріпити у Книзі 6 Цивільного кодексу України спеціальну статтю, що регулюватиме застосування договору у спадкових правовідносинах з урахуванням їх специфіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Беляневич, Олена.
    Про диспозитивність регулювання іпотеки за участю майнового поручителя [Текст] / Олена Беляневич // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 186-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Іпотека--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
диспозитивність -- акцесорне зобов’язання -- майновий поручитель -- припинення іпотеки
Анотація: У статті досліджено спірні питання застосування норм про іпотеку за участю майнового поручителя. Обґрунтовано, що диспозитивність регулювання акцесорних зобов’язань дозволяє на підставі домовленості з кредитором майновому поручителю забезпечити іпотекою основне зобов’язання як у повному обсязі, так і в частині, оскільки законодавство не встановлює обов’язку майнового поручителя виконати за боржника обов’язок за основним зобов’язанням у повному обсязі. У разі виконання майновим поручителем іпотечного зобов’язання до нього переходить право вимоги до боржника у тому обсязі, в якому ним виконано свій обов’язок перед кредитором відповідно до умов іпотечного договору. Додатково аргументовано, що до іпотечних відносин за участю майнового поручителя не можуть застосовуватися за аналогією норми ЦК про поруку, в тому числі й щодо підстав припинення поруки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сляднєва, Катерина.
    Зміна обвинувачення прокурором як форма р у кримінальних провадженнях про вбивства ос [Текст] / Катерина Сляднєва // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 338-342. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Диспозитивність
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне провадження -- судовий розгляд
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблемних питань, що виникають під час реалізації прокурором права зміни обвинувачення в судовому засіданні. Розглянуто причини, підстави та форми коригування прокурором обвинувальної позиції у кримінальному процесі. Доведено, що правова регламентація зміни прокурором обвинувачення під час судового провадження потребує вдосконалення з метою забезпечення реалізації гарантованих чинним законодавством диспозитивних засад участі сторін у кримінальному провадженні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Васильєв, Владислав.
    Диспозитивність норм цивільного права з точки зору формально-догматичного підходу [Текст] / Владислав Васильєв // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Норми права--Диспозитивність
Кл.слова (ненормовані):
імперативність -- диспозитивні норми -- цивільно-правове регулювання
Анотація: Стаття присвячена розгляду сутності диспозитивних цивільно-правових норм. Аналізуються сучасні наукові підходи до визначення природи диспозитивності в цивільному праві та її проявів. Розглядається диспозитивність цивільно-правової норми та похідна від неї диспозитивність забезпечених нею правових можливостей. Висловлюється авторська позиція стосовно сутності диспозитивних цивільно-правових норм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Масло, Тетяна.
    Методологічне значення конкуруючих інтересів у цивільному судочинстві / Тетяна Масло // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Змагальність сторін
Кл.слова (ненормовані):
диспозитивність -- конкуренція інтересів -- фактичний інтерес -- приватні інтереси -- публічні інтереси
Анотація: У статті досліджується сутність та роль публічного та приватного інтересів у визначенні напрямів оптимізації цивільної процесуальної форми. Аналізується диспозитивний метод правого регулювання цивільних процесуальних правовідносин. Визначається сутність диспозитивності як методу та принципу цивільного процесуального права через відображення приватного інтересу у визначенні порядку здійснення судочинства. Відстежується функціональний зв’язок диспозитивності та публічності як елементів методу правового регулювання цивільних процесуальних правовідносин через встановлення їхніх взаємних меж. Зазначається, що сутність процесуальних правовідносин зумовлена наявністю конкуруючих приватних інтересів та публічного інтересу, що повинно враховуватись у визначенні критеріїв пропорційності цивільного судочинства, та у зв’язку із цим виправданістю певних прийомів і способів регулювання судових процедур. Аналізуються конкуруючі юридичні інтереси у цивільному судочинстві. Зазначається, що межі диспозитивності у визначенні порядку здійснення провадження у справі визначаються: правовою визначеністю як матеріально-правовим складником права на справедливий суд, що зумовлює широке застосування публічних прийомів та способів регулювання цивільних процесуальних правовідносин; конкуруючими приватними інтересами учасників справи; судовою дискрецією. Висвітлюється роль урахування можливості зміни фактичного інтересу під час провадження у цивільній справі для подальшого удосконалення цивільного судочинства, яка полягає у врахуванні та збалансованості приватних фактичних інтересів. Значний ступінь імовірності розбіжності або збігу юридичного чи фактичного інтересів учасників справи у певних процесуальних ситуаціях може стати важливим критерієм для подальшого розроблення та впровадження у судочинство договірних способів регулювання цивільних процесуальних правовідносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Андрієчко, Ірина.
    Загальна характеристика принципів господарського судочинства [Текст] / Ірина Андрієчко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 79-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Принципи судочинства
Кл.слова (ненормовані):
норма-принцип -- верховенство права -- безсторонність суду -- диспозитивність -- пропорційність -- змагальність сторін -- рівність перед законом
Анотація: У статті надається загальна характеристика принципів господарського судочинства, що закріплені у процесуальному законі як норми-принципи, в контексті визначення їхнього змісту у Господарському процесуальному кодексі України в редакції до та після внесення змін Законом України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, а також в аспекті рішень Європейського суду з прав людини, що ґрунтуються на застосуванні приписів Конвенції про захист з прав людини і основоположних свобод.