Наумовець, А. Г.
    [Виступ на Загальних зборах Національної академії наук України] [Текст] / А.Г. Наумовець // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 6. - С. 24-27.
Рубрики: Фізика--Наукові дослідження
   Гідромеханіка--Фундаментальні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Фундаменталісти -- Образний комп'ютер -- Концентрат -- Грід -- Кооперативи -- Комп'ютерні технології
Анотація: Головна мета виступу А.Г. Наумовця - зв'язок між фундаментальними науковими дослідженнями і практикою.





    Авраменко, В.
    Особливості застосування грід-технології в медицині [Текст] / В. Авраменко, А. Загородній, Є. Мартинов // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 10. - С. 5-15. - Бібліогр. : с. 15.
Рубрики: Медицина--Комп'ютені технології--Україна
   Охорона здоров'я--Новітні технології--Дослідження

   Медицина--Електронні ресурси

Кл.слова (ненормовані):
Інформаційне суспільство -- Грід-технології -- Грід-кластер -- Віртуальна людина -- Електронна карта
Анотація: У статті проаналізовано деякі питання застосування грід-технологій у медицині. Їхню роль викладено як спосіб побудови середовища для колективних обчислень, що дозволяє використати при розв'язанні багатьох завдань безпроцентно великі, географічно розподілені обчислювальні ресурси. Відзначено, що в НАН України грід-технології вже існують і розвиваються. Детально обговорено специфіку роботи з медичною інформацією та агрументовано необхідність застосування грід-обчислень у медичній практиці. Наведено приклади того, що зроблено в цьому напрямі у світі, підкреслено високу потенційну ефективність і перспективи грід-технологій для медицини.


Дод.точки доступу:
Загородній, А.; Мартинов, Є.




    Красюк, Сергій.
    ГРІД-технології: сьогодення і перспективи [Текст] / С. Красюк // Науковий світ. - 2009. - № 7. - С. 2-3. : фото
Рубрики: Академіки України--Загородній Анатолій Глібович
   Новітні технології

Анотація: ГРІД-технології - це новітні інформаційно-обчислювальні технології, які мають реальну перспективу найширшого застосування в різноманітних галузях науки, освіти, економіки та гуманітарній сфері. Очолити робочу групу було доручено одному з найвідоміших вітчизняних фізиків-теоретиків Загородньому А.Г.


Дод.точки доступу:
Загородній, Анатолій Глібович (укр. фізик-теоретик і організатор науки; академік (з 2006), віцепрезидент (2011-2020) та президент Нац. акад. наук України (з жовт. 2020) ; 1951-) \про нього\




   
    [Матеріали Загальних зборів Національної академії наук України] [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 7. - С. 20-59. - Зміст: / Ю. І. Ізотов. / В. М. Литвин. / О. С. Бакай. / В. П. Горбулін. / Б. І. Олійник. / Ю. І. Якименко. / В. М. Ворона. / А. Г. Загородній. / О. В. Палагін. / В. Ф. Мачулін. / Д. С. Ківа. / А. І. Широков. / Г. В. Книшов. / С. П. Павлюк.
Рубрики: НАН України--Загальні збори
Кл.слова (ненормовані):
астрономія -- Криза -- Ядерна енергетика -- Реактори -- Національна безпека -- Соціологічні дослідження -- Український академічний грід -- Грід-технології -- Інформатика -- Енергоощадна політика -- Світлодіоди -- Авіаційна промисловість -- Неоангіогенез -- Електрозварювання -- Національна ідея -- Бідність
Анотація: В журналі вміщено статті академіків НАН України, які виступили на Загальних зборах Національної академії наук України.





    Мартинов, Є.
    Український національний грід - учасник міжнародного об'єднання NorduGrid [Текст] / Є. Мартинов, О. Смирнова // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 12
Рубрики: Комп'ютерна наука і технологія--Комп'ютерний зв'язок, мережі комп'ютерів--Системи розподіленої обробки
   Обчислювальні мережі--Грід

Анотація: У статті висвітлено специфіку застосування грід-технологій, широкі можливості їх використання для науково-технічних досліджень. Наголошено на важливості цьогорічного вступу України до колаборації NorduGrid, що об'єднує декілька європейських країн, де активно розвиваються грід-технології.


Дод.точки доступу:
Смирнова, О.


004.75
Г 750


   
    Грід-технологія для завдань метрології [Текст] / С. І. Ляшко, В. С. Ляшко, П. І. Неєжмаков [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 9. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Комп'ютерна наука та технологія--Комп'ютерний зв'язок та мережі комп'ютерів--Системи розподіленої обробки
   Комп'ютерна наука і технологія--Дані--Системи управління базами даних

   Метрологія--Інформаційні технології

   Комп'ютерна наука і технологія--Якість систем і програмного забезпечення--Надійність і точність

Кл.слова (ненормовані):
Дані -- Grid -- Безпека -- Передача -- Достовірність
Анотація: Розглядаються різні варіанти використання прилад-елемента в межах існуючої грід-технології при вирішенні завдань метрології, які для своєї реалізації потребують використання інформаційних технологій. Показано, що грід прилад-елемент є оптимальним середовищем для ефективного розв'язання задач метрології, що вимагають найвищого рівня безпеки при передачі, зберіганні та обробці даних вимірювань.


Дод.точки доступу:
Ляшко, С. І.; Ляшко, В. С.; Неєжмаков, П. І.; Зуб, С. І.; Зуб, С. С.




   
    Нові імідазольні похідні як інгібітори FtsZ-білків мікобактерій: від високопропускного молекулярного скринінгу в Грід до експериментального аналізу in-vitro [Текст] // Наука та інновації. - 2016. - № 3. - С. 44-63
Рубрики: Структурна біологія--Туберкульоз--Біоінформатика
Анотація: Аналізується хід пошуку та результати експериментальної оцінки нових протитуберкульозних сполук.





    Блюм, Ярослав Борисович.
    Ефективність використання потенціалу грід для високопропускного віртуального скринінгу біологічно активних речовин [Текст] / Ярослав Борисович Блюм, Павло Андрійович Карпов // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 8. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Науково-технічні програми--Грід-технології--Ефективність використання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
грід -- УНГ -- CSLabGrid -- економічний ефект -- високопропускний віртуальний скринінг -- біологічно активні речовини
Анотація: У статті наведено короткий історичний огляд розвитку грід-обчислень, розглянуто їх актуальний стан в Україні. Окрему увагу приділено біологічному і медико-біологічному сегменту в національній грід-інфраструктурі України. Надано стислу інформацію про діяльність та спеціалізацію офіційно зареєстрованих віртуальних організацій медико-біологічного напряму. На прикладі віртуальної організації CSLabGrid проаналізовано переваги від впровадження грід-обчислень у наукові дослідження та їх економічний потенціал, наведено результати розрахунків для проектів, спрямованих на поєднання грід-обчислень і завдань високопропускного віртуального скринінгу (high-throughput screening) біологічно активних речовин - нових агентів з протибактеріальною та антимітотичною активністю.


Дод.точки доступу:
Карпов, Павло Андрійович




    Корнелюк, Олександр Іванович.
    Комп’ютерні грід-технології та їх застосування в молекулярній біології [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 12 вересня 2018 року / Олександр Іванович Корнелюк // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 10. - С. 44-51 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молекулярна біологія--Грід-технології
   Комп'ютена біологія

Кл.слова (ненормовані):
грід-технології -- Український національний грід -- MolDynGrid -- моделювання білків -- молекулярна динаміка
Анотація: У доповіді наведено огляд розвитку комп’ютерних грід-технологій та їх застосування в молекулярній біології. У рамках Українського національного гріду створено віртуальну лабораторію MolDynGrid для вирішення завдань у галузях структурної біології та біоінформатики, зокрема моделювання молекулярної динаміки білків. Віртуальна організація VO:moldyngrid інтегрована в EGI і є частиною її інфраструктури. На прикладі досліджень мутантних форм аміноацил-тРНК синтетаз, пов’язаних з нейродегенеративними захворюваннями, показано ефективність грід-технологій для моделювання динаміки білків. Коротко описано інші віртуальні організації біологічного та медичного профілю у складі Українського національного гріду. Обговорено перспективи грід-технологій для розвитку нанобіотехнологій та створення нових біомедичних препаратів в Україні.





    Зуб, С. С.
    Грід-технології в науці та освіті [Текст] / С. С. Зуб, А. І. Прокопенко // Педагогіка і психологія. - 2019. - № 2. - С. 51-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грід-технології--Інноваційна діяльність--Природничі науки
Анотація: Стаття ознайомлює освітян з можливостями грід-технологій для їх використання в дистанційних формах навчання під час викладання природничих дисциплін.


Дод.точки доступу:
Прокопенко, А. І.




    Загородній, Анатолій Глібович.
    Про підсумки виконання цільової комплексної програми НАН України «Грід-інфраструктура і грід-технології для наукових і науково-прикладних застосувань» за 2014-2018 рр. [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 27 березня 2019 року / Анатолій Глібович Загородній // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 6. - С. 57-61
Рубрики: Наукові програми--Грід-технології
Анотація: У доповіді наведено найважливіші результати, отримані під час виконання цільової комплексної програми НАН України «Грід-інфраструктура і грід-технології для наукових і науково-прикладних застосувань» за 2014-2018 рр.





    Андор, Пилип Іларіонович.
    Про цільову програму наукових досліджень НАН України «Математичне моделювання складних міждисциплінарних процесів і систем на основі інтелектуальних суперкомп’ютерних, грід- і хмарних технологій» [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 11 березня 2020 року / Пилип Іларіонович Андор // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 6. - С. 23-29
Рубрики: Інформаційні технології
   Кібернетика--Математичне моделювання

Анотація: У доповіді висвітлено важливість і актуальність для України створення сучасної методології, інформаційної і ресурсної інфраструктури математичного моделювання складних процесів різної природи, систем та об’єктів у різних галузях знань, побудови мережі, яка забезпечить науковим установам можливість віддаленого доступу до основних баз даних для проведення міждисциплінарних досліджень як на інституційному, так і на національному та міжнародному рівнях. Прийнято рішення про започаткування цільової програми наукових досліджень НАН України «Математичне моделювання складних міждисциплінарних процесів і систем на основі інтелектуальних суперкомп’ютерних, грід- і хмарних технологій» на 2021-2025 рр.