Федака, Сергій.
    Готар за Карпатами та його мешканці [Текст] / Сергій Федака // Сучасність. - 2009. - № 8. - С. 158-170.
Рубрики: Друга світова війна--Історія--Закарпаття
   Історія України--Закарпаття

Кл.слова (ненормовані):
Радянські брати -- Кордон -- Готар -- Закарпатський народ -- Радянський народ -- Національна меншина -- Шахраї
Анотація: В статті розповідається історія Закарпаття, яке має певну етнонаціональну специфіку і вона так само впливає на сьогодення і будучину краю. Але все ж таки більшої "специфічности" краєві надає наявність кордонів одразу з чотирма державами, котрі роблять його справжнім вузлом суперечностей - торгово-економічних, геополітичних тощо. Міжнародне ж порозуміння тут є реальним фактом, бо жодної альтернативи для закарпатців різних національностей просте не існує - врешті-решт, як казав Дантон, рідний край не винесеш на підошвах власних черевиків.





    Антофійчук, Володимир (Викладач ЧНУ).
    Параболічна структура нарису/новели-притчі Ольги Кобилянської "За готар" [Текст] / Володимир Антофійчук // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Письменники України--Буковина, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Притча -- Нарис -- Новела -- Парабола
Анотація: Аналізується новела Ольги Кобилянської "За готар", побудована на архітектонічній притчі про милосярдя самарянина. Доведено, що перспективи реалізму цей твір сприймається як нарис про ментальні традиції, побут, світоглядні засади сучасного письменниці буковинського села. Однак у модерністично-сакральній перспективі він стає параболою, у якій за реалістичним сюжетом приховується євангельська першооснова.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга \про неї\; чернівецький автор, про Чернівці (Чернівецьку область)