Хрімлі, Олександр.
    Законодавство про захист прав інвесторів: проблеми та шляхи їх вирішення [Текст] / Олександр Хрімлі // Юридична Україна. - 2016. - № 3/4. - С. 80-86. - Бібліогр. в примітках: с. 85-86
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Правовий захист--Законодавство
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційне законодавство -- кодифікація -- гарантії -- Господарський кодекс України
Анотація: Проаналізовано законодавство України щодо захисту прав інвесторів та виявлено проблеми, які заважають залученню інвестицій в економіку України. Запропоновано в єдиному законодавчому акті передбачити норми права для захисту прав і законних інтересів як іноземних, так і українських інвесторів. Таким єдиним законодавчим актом може стати Закон України «Про інвестиційну діяльність», а в ГК України необхідно кодифікувати норми права, які регулюють загальні питання щодо захисту прав і законних інтересів іноземних та національних інвесторів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кот, Олексій.
    Способи захисту договірних прав [Текст] / Олексій Кот // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Нормативно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
захист цивільних прав -- недійний правочин -- нікчемний правочин -- оспорюваний правочин -- Господарський кодекс України
Анотація: Стаття присвячена питанням захисту прав учасників договірних відносин у рамках правого регулювання Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України, в тому числі можливості застосування заходів оперативного впливу в силу прямої вказівки закону. Окрема увага приділена такому способу захисту судом цивільних прав та інтересів, як визнання правочину недійсним. Стаття також присвячена співвідношенню положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України щодо захисту прав учасників договірних відносин, зокрема, в частині місця договору серед джерел виникнення способів захисту порушених прав, а також в частині можливості встановити в договорі будь-які способи захисту прав, що не будуть суперечити законові.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Полюхович, Валерій.
    До питання про реформування (рекодифікацію) господарського законодавства України / Валерій Полюхович // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 117-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське законодавство --Кодифікація--Реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватноправове регулювання -- публічно-правове регулювання -- господарське (економічне) право -- Господарський кодекс України -- Економічний кодекс України
Анотація: У статті визначено проблеми та недоліки правового регулювання у сфері господарської діяльності і запропоновано напрями їх вирішення. Досліджено історичні аспекти розвитку господарського (економічного) права в контексті дискусії між представниками наукових шкіл цивільного та господарського права. Проведено порівняльний аналіз назв та змісту наявних в світовій практиці кодексів, якими врегульовано відносини в економічній сфері. Запропоновано проведення реформування господарського законодавства (зокрема, рекодифікації Господарського кодексу України) шляхом створення нового Економічного кодексу України. Визначено вимоги до змісту Економічного кодексу України та умови його створення.





    Зятіна, Діна.
    Удосконалення правового статусу відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб [Текст] / Діна Зятіна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 93-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Іноземні юридичні особи--Викоремлені підрозділи--Правовий статус--Україна
Кл.слова (ненормовані):
постійне представництво -- узгодження законодавства -- Господарський кодекс України
Анотація: Розглянуто сучасний стан правового регулювання порядку створення відокремлених підрозділів нерезидентів, визначено їхнє важливе місце як форми іноземного інвестування. Детальну увагу приділено новому Законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави» № 4482 від 10.12.2020 р., що спрямований на створення сприятливого законодавчого поля, яке впорядкує правовий статус відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави. Встановлено, що вдосконалення національних законодавчих положень щодо діяльності відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб на території України має йти шляхом урахування галузевої специфіки національного законодавства, європейських тенденцій розвитку цієї сфери відносин.