Левандовський, Л.
    Вторинні рослинні речовини [Текст] : доцільно використовувати в харчовій промисловості та інших галузях народного господарства / Л. Левандовський // Харчова і переробна промисловість. - 2004. - № 3. - С. 18-19
Рубрики: Рослинні речовини--Вторинні
   Харчові добавки--Рослинні речовини--Вторинні

   Харчова промисловість--Добавки--Рослинні

Кл.слова (ненормовані):
Глікозиди -- Алкалоїди -- Ефірні олії -- Біофлавоноїди -- Дубильні речовини
Анотація: До вторинних речовин рослинного походження належать глікозиди, алкалоїди, ефірні олії, біофлавоноїди, дубильні речовини тощо. Ці речовини відіграють важливу роль у процесах метаболізму рослин.





    Кузнєцова, І. В.
    Вплив домішок у листках стевії на ефективність їх переробки [Текст] / І. В. Кузнєцова // Цукрові буряки. - 2015. - № 2. - С. 16-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослини--Стевія--Переробка продукції
Кл.слова (ненормовані):
глікозиди
Анотація: Обгрунтовано вплив показника якості "вміст домішок" на ефективність процесу екстрагування речовин дитерпенових глікозидів із листків стевії.

Є примірники у відділах:
(05.06.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Роїк, М. В.
    Застосування термографічного методу для встановлення якості дитерпенових глікозидів [Текст] / М. В. Роїк // Цукрові буряки. - 2015. - № 4. - С. 8-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчова промисловість--Глікозиди--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
стевіозид -- ребаудиозид
Анотація: Представлено методику визначення якісних показників дитерпенових глікозидів термічним методом.


Дод.точки доступу:
Кузнєцова, І. В.; Мазаєва, В. С.
Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Чекман, Іван Сергійович.
    Фармакологічні та фізико-хімічні аспекти механізмів дії лікарських засобів [Текст] / Іван Сергійович Чекман, Надія Олександрівна Горчакова // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 6. - С. 62-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фармакологія--Серцеві глікозиди--Термодинамічні характеристики
   Лікарські засоби

Кл.слова (ненормовані):
серцеві глікозиди -- біометали -- фосфатидилхолін -- комплексоутворення -- термодинамічні характеристики
Анотація: У механізмі інотропної дії серцевих глікозидів важливу роль відіграє комплексоутворення з іонами кальцію. У комплексоутворенні з іонами металів беруть участь глікон і аглікон. Молекула глікозиду зазнає конформаційних змін - стабілізується в цис-положенні. Властивість серцевих глікозидів утворювати бінарні та потрійні комплекси з кальцієм і фосфатидилхоліном зумовлює взаємодію кардіостероїдів з ліпідним компонентом біологічних мембран. Методом калориметрії встановлено, що кількість молекул води по-різному впливає на термодинамічні характеристики комплексоутворення з катіонами біометалів, що пов’язано з терапевтичними і токсичними ефектами кардіостероїдів.


Дод.точки доступу:
Горчакова, Надія Олександрівна