Стороженко, Іван
    Лицарська гіпотеза утворення Запорозької Січі [Текст] / Іван Стороженко // Київська старовина. - 2003. - № 5. - С. 29-46. - Бібліогр.: 24 назви
Рубрики: Запорозька Січ--Утворення--Гіпотеза
   Запорозька Січ--Утворення






    Паніотто, В.
    Гіпотеза стосовно соціальних механізмів виникнення моногамного статевого кохання [Текст] / В. Паніотто // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2004. - № 1. - С. 163-170. - Бібліографія: 14 назв
Рубрики: Соціологія сім'ї--Моногамія





    Грималюк, В.
    Гіпотеза інвестиційних грошей [Текст] / В. Грималюк // Економіка України. - 2004. - № 10. - С. 27-37
Рубрики: Макроекономіка--ГРОШОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ--Інвестиційна система

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Мельник, М.
    Про автора " Слова..." [Текст] / М. Мельник // Київська старовина. - 2004. - № 6. - С. 3-15.
Рубрики: Слово о полку Ігоревім--Автор--Гіпотеза





    Матвійчук, В.
    Критерії відмежування кримінально-правових діянь від інших правопорушень у сфері навколишнього природного середовища [Текст] / В. Матвійчук // Юридична Україна. - 2006. - № 8. - С. 69-73
Рубрики: Кримінальне право України--НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ--ЗЛОЧИННІСТЬ
Кл.слова (ненормовані):
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДЕЛІКТ -- ДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПРОСТУПОК -- ВІДМЕЖУВАЛЬНІ ОЗНАКИ -- ГІПОТЕЗА -- ДИСПОЗИЦІЯ
Анотація: Метою статті є розкриття й обгрунтування критеріів відмежування кримінально-правових діянь від інших правопорушень у сфері навколишнього природного середовища.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Томіцький, Ришард.
    Гіпотеза про походження індіанців з Курляндії. новоіспанський полонікум початку XVII ст. в науатлянській версії історії [] / Р. Томіцький // Народна творчість та етнографія. - 2007. - № 1. - С. 72-79
Рубрики: Етнічні групи--Америка
Анотація: XVI і XVII століття вважаються періодом небувалого зацікавлення європейців іншими суспільствами і культурами. Відкриття в західній півкулі незнаних раніше, але заселених земель викликало в Європі величезне інтелектуальне сум'яття. Вже після перших експедицій за океан перед християнським світом постали два різні, але тісно пов'язані між собою питання: чи новопізнані землі становлять частину orbis terrarum чи, можливо, якийсь інший світ, і ким є мешканці цих земель





    Слободнюк, Руслан.
    Дослідницька робота учнів на уроках хімії [Текст] / Р. Слободнюк // Біологія і хімія в школі. - 2007. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Освітні технології--Науково-дослідницька діяльність учнів
Кл.слова (ненормовані):
Проблема -- Здогадка -- Гіпотеза -- Теорія -- Розвиток теорії -- Нові потреби
Анотація: В статті, розповідаєть, як правильно написати науково-дослідницьку роботу. Надані рекомендації, щодо правильного розвитку самостійності учнів, при пошуку дослідницького підходу з вивчення хімії.





    Рущенко, І.
    Архетип заборони як кримінологічна гіпотеза [Текст] / І. Рущенко // Соціальна психологія. - 2007. - № 2. - С. 3-13. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Кримінологія--Злочинність
Анотація: У статті висувається гіпотеза про існування архетипу заборони, що на рівні колективного несвідомого включає механізм блокування певного кола кримінальних практик, які на ранніх етапах соціогенезу мали доволі широкий вжиток, а зараз розглядаються в якості "доцивілізаційних" форм поведінки.





    Длугопольський, Олександр.
    Перспективи застосування зарубіжних моделей фіскального федералізму в умовах трансформаційної економіки України [Текст] / О. Длугопольський // Журнал європейської економіки. - 2007. - Т. 6 ( № 2 ). - С. 198 - 232. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжбюджетні відносини
Кл.слова (ненормовані):
Гіпотеза Тьєбу -- Теорема про децентралізацію
Анотація: Проаналізовано основні концепції фіскального федералізму, принципи та моделі побудови міжбюджетних відносин як в унітарних, так і у федеративних країнах. Запропоновано пріоритетні напрямки зміцнення самостійності бюджетів субнаціональних урядів з огляду на сучасну зарубіжну практику фіскального федералізму та міжбюджетних трансфертів.



65.050.23
М77


    Монастирський, Г.
    Гіпотеза дослідження територіальної спільноти базового рівня як економічної системи [Текст] / Г. Монастирський // Вісник економічної науки України. - 2008. - № 1. - С. 141-147 : табл. - Библиогр. в конце ст.: 22 назв.
ББК 65.050.23
Рубрики: Регіональна економіка--Муніціпальний менеджмент
Анотація: Метою дослідження є обгрунтування гіпотези дослідження територіальної спільноти базового рівня як економічної системи





    Дзеверін, Ігор.
    Еволюціонізм і креаціонізм у біології [Текст] / Ігор Дзевеоін, Павло Пучков, Олена Князева // Біологія і хімія в школі. - 2010. - № 2. - С. 7-9.
Рубрики: Палеонтологія--Дослідження--Креаціонізм
   Еволюція--Теорія

Кл.слова (ненормовані):
Гіпотеза еволюції -- Розумний задум
Анотація: Креацинізм - світоглядна концепція, в якій світ і людина вважаються результатом творення вищої розумної сили. Креацинізм як будь-яка світоглядна система, неоднорідний. Одні його представники схильні тлумачити вказівку на «шість днів творення» буквально, обстоюють «молодість» Землі і зовсім відкидають еволюцію (молодоземельний креацинізм). Інші сприймають це число метафорично (староземельний креацинізм), вказуючи на те, що справжньої тривалості «Божого дня» ми з вами не знаємо і не дізнаємося ніколи. Деякі староземельні креаціоністи, як і їхні молодоземельні колеги, заперечують еволюцію. Деякі, навпаки, переконані, що еволюція справді відбувалася і відбувається, але визначається не випадковими мутаціями, а Божою волею.


Дод.точки доступу:
Пучков, Павло; Князева, Олена




    Дудніков, Микола.
    Функції терміна "історизм" у літературознавстві [Текст] / Микола Дудніков // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 14-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Історизм
   Релігійний історизм

Кл.слова (ненормовані):
Історизм -- Історичність -- Історицизм -- Релігійний історизм -- Гіпотеза нетотожності
Анотація: У статті досліджується понятття "історизм" та його різновиди: "історицизм", "історичність", "релігійний історизм", "новий історизм". Особлива увага прділена письменникам-романтикам - розробникам цого образно-філософського поняття. Автор зробив акцент на "гіпотезі нетотожності" (М. Стеблин-аменський), яка вбачає в історизмі не тільки й не стільки зовнішні зміни в суспільстві, скільки глибанні внутрішні зрушення на рівні людської психіки.





    Чепа, Мирослав-Любомир.
    Чи є підстави відзначати 1000-ліття Бояна? [Текст] / Мирослав-Любомир Чепа // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 77-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Давня українська література--"Слово о полку Ігоревім"
Кл.слова (ненормовані):
гіпотеза Вельтмана-Чепи -- культурно-історична реконструкція особистості Бояна
Анотація: У статті розглядається гіпотеза Вельтмана-Чепи про тотожність особи Бояна й літописного Яня. На матеріалах істоичних, літературних, етнопсихологічних артефактів автор показує багатогранність особистості Бояна - поета, митця, мислителя, воїна, громадянина Руси-України; обгрунтовує необхідність відзначення на державному та міжнародному рівні 1000-го ювілею Бояна-Яня у 2016 році.



061
Ч-492


    Гасяк, Орест (Викладач ЧНУ).
    Етичний потенціал гіпотизи [Текст] / Орест Гасяк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 462/463: Філософія. - С. 164-168. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Логіка--Теорія пізнання--Гіпотеза


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71514 - Б.ц. (вільний)




    Вознюк, Микола.
    Систематизація знань учнів про молекулярно - кінетичну теорію / М. Вознюк; А. Микитенко // Фізика та астрономія в школі. - 2011. - № 7. - С. 8. - Бібліогр. 4 назви
Рубрики: Вивчення фізики--Молекулярно-кінетична теорія
Кл.слова (ненормовані):
атомна гіпотеза
Анотація: Вивчення молекулярно-кінетичної теорії у загальноосвітніх навчальних закладах базується на дедуктивному підході. А тому й урок систематизації знань учнів про цю теорію доцільно провести, виходячи з логіки її вивчення, а не з історії розвитку теорії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шірінян, Л. В.
    Специфіка і перспективи формування ринкового попиту на страхування для незаможного населення України [Текст] / Л. В. Шірінян // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 177-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Страховий ринок--Україна
   Страхова діяльність--Мікрострахування

Кл.слова (ненормовані):
Експоненціальний закон -- Гіпотеза -- Ціна -- Страхова премія -- Страхове відшкодування
Анотація: Проведено опитування населення з різним рівнем статку і проаналізовано відповіді на ключові питання анкети для перевірки дії закону ринкового попиту на страхування для малозаможних верств населення. Опитування виявило як позитивні, так і негативні результати. Висунуто і перевірено три гіпотези щодо наявності кореляції між рівнем статку, бажаною страховою премією і бажаним страховим відшкодуванням. Доведено, що для випадку страхування незаможних людей кореляція між бажаною премією і бажаним відшкодуванням є такою, що описується еспоненціальним законом.



061
Ч-492


    Панасенко, Елліна.
    Гіпотеза як основний методологічний інструмент педагогічного експерименту (1945-1991 рр.) [Текст] / Елліна Панасенко // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 569: Педагогіка та психологія. - С. 152-161. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія педагогіки--Методологія, (1945-1991 рр.)

Є примірники у відділах:
1 (28.02.2012р. Інв.Б 536055 - Б.ц.) (вільний)




    Євграфова, Є.
    Об'єктивність права: гіпотеза та сприйняття [Текст] / Є. Євграфова // Право України. - 2012. - № 3-4. - С. 385-395. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права
Анотація: У статті розглядається проблема щодо визнання права об'єктивним соціальним явищем, метою якого є зміна існуючої в юридичній науці та практиці парадигми сприйняття природи права як результату правотворчої діяльності держави.





    Вестель, Юрій.
    "Категорії" 1-5: ориґінал і три переклади [Текст] / Юрій Вестель, Ірина Листопад, Олексій Панич // Філософська думка. - 2012. - № 1. - С. 26-58
Рубрики: Антична філософія--Філософські першоджерела
Кл.слова (ненормовані):
експеримент -- гіпотеза -- філософські терміни
Анотація: Автори статті мають на меті поставити науковий експеримент у галузі перекладу філософських текстів. Головною метою експерименту було виявити й активізувати лексичні ресурси української мови, придатні для відтворення різниці термінологічних устроїв античної філософської греки та латини.


Дод.точки доступу:
Листопад, Ірина; Панич, Олексій


519.85
С 322


    Сергієнко, І. В.
    Реоптимізація проблем про узагальнену виконуваність з предикатами розмірності 2 [Текст] / І. В. Сергієнко, В. О. Михайлюк // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 6. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Математика--Дослідження операцій--Математичні моделі дослідження операцій
Кл.слова (ненормовані):
Гіпотеза ігрова -- Алгоритм наближений -- Константа Гоеманса-Уільямсона -- Константа Левіна-Лівната-Звіка -- Граф -- Диз'юнкція
Анотація: В роботі показано, що при виконанні унікальної ігрової гіпотизи для реоптимізації Max Cut (при добавленні довільного ребра в граф) і для реоптимізації Max 2-Sat (при добавленні довільної диз'юнкції) існують поліноміальні порогові (оптимальні) наближені алгоритми.


Дод.точки доступу:
Михайлюк, В. О.