Ткаченко, Анатолій
    Українське віршознавство: проблеми термінотворення [Текст] / Анатолій Ткаченко // Київська старовина. - 2003. - № 5. - С. 94-100
Рубрики: Літературознавство України--Віршознавство





    Сулима, Микола.
    Павло Тичина і поети-модерністи [Текст] / М. Сулима // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 32-38. - Бібліогр. у підряд. прим.
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 20 ст.
   Літературознавство--Модернізм, 20-ті роки ХХ століття

Кл.слова (ненормовані):
Віршознавство -- Сапфічна строфа -- Рима
Анотація: Автор розкриває творчий доробок П. Тичини, вплив на його творчість поетів-модерністів. Зазначено, що окремі твори (як-от: "Золотий гомін", збірка "Замість сонетів і октав" тощо) були заборонені, а це створює неповноту, "білі плями" в українській літературі.





    Криса, Богдан.
    Український вірш кінця ХVІ - початку ХVІІ століття: маркування перспективи [Текст] / Б. Криса // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 9-13. - Бібліогр.: с. 13
Рубрики: Українська література--Поезія, 16-17 ст.
   Літературознавство--Віршознавство

Кл.слова (ненормовані):
Геральдичний вірш -- Духовна традиція -- Образ дороги -- Острозька Біблія
Анотація: Стаття присвячена дослідженню функцій українського вірша кінця ХVІ - початку ХVІІ століття, з-поміж яких вирізняється його скерованість на осягнення вічних істин, а також на повноту земного людського обов'язку й особистого покликання, що зумовлює окремішню, супровідну і "ключову", роль віршованого тексту.





    Лучук, Іван.
    Сприйняття українськими поетами рими та римування [Текст] / Іван Лучук // Дзвін. - 2012. - № 7. - С. 123-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Поетика
   Літературознавство--Віршознавство

Анотація: Автор досліджує ставлення українських поетів до рими та римування, як в давньоукраїнській поезії, так і в сучасній.





    Костенко, Наталія.
    Нотатки про українське віршознавство на сторінках журналу "Слово і Час" [Текст] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 20-23 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Періодичні видання--Журнали--Україна, 20-21 ст.
   Літературознавство--Віршознавство

Кл.слова (ненормовані):
віршування -- метрика -- теорія українського вірша
Анотація: Стаття присвячена дослідженням українського віршознавства на сторінках журналу "Слово і Час".





    Чамата, Ніна.
    З недавньої історії українського віршознавства: українсько-польські контакти на межі ХХ і ХХІ століть [Текст] / Ніна Чамата // Слово і час. - 2018. - № 12. - С. 40-53 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Віршознавство, 20-21 ст.
   Літературні зв'язки--Українсько-польські, 20-21 ст.

Анотація: У статті йдеться про участь українських віршознавців у двох міжнародних проектах, ініційованих Інститутом літературних досліджень Польської академії наук. Перший проект, задуманий як міжслов'янське колективне дослідження, реалізовувався в доповідях на щорічних наукових конференціях у Варшаві. Другий проект мав вужчу проблематику - питання українсько-польських версологічних контактів. Авторка статті була учасницею обох проектів. У ній вона розповідає про сообливості організації роботи та змістові пріоритети цих проектів.





    Пучков, Андрій.
    Вірш Василя Стуса «Дозволь мені сьогодні близько шостої…»: спроба орфічно-просторового аналізу одного сновиддя [Текст] / Андрій Пучков // Слово і час. - 2019. - № 5. - С. 58-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Віршознавство
   Українська література--Поезія, 20 ст.

Анотація: Здійснене «повільне прочитання» вірша Василя Стуса «Дозволь мені сьогодні близько шостої…» (1975 – 1979) з метою виявлення конотативних мотивів історико-культурного й предметно-просторового штибу. Показано, що карбування цих мотивів за допомогою іменників (образ), прикметників і дієслів (мотив) породжують у свідомості читача не так художній простір, спрямований на формування «художнього образу», як архітектонічний простір (сюжет), спрямований на унаочнення дій, що ними зумовлено (або їм підпорядковано) смислову конструкцію вірша. Виявлено за допомогою яких саме образних засобів у вірші подано просторові конструкції й окреслено часові моменти. Прояснено наявність міфічного мотиву Орфея й Еврідіки, що властиво творчій свідомості Стуса.


Дод.точки доступу:
Стус, Василь Семенович (укр. поет, пер., прозаїк, літературознавець, правозахисник ; 1938-1985) \про твір\