Давиденко, Світлана Василівна.
    Встановлення міжнародною судовою установою порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом як підстава для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні [Текст] / Світлана Василівна Давиденко, Олена Ігорівна Резнікова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Судові рішення--Особливості вироків
Кл.слова (ненормовані):
юрисдикція -- Верховний Суд -- Європейський суд з прав людини -- міжнародні зобов’язання
Анотація: Проаналізовано підстави та порядок здійснення кримінального провадження за виключними обставинами. Основна мета роботи полягає в аналізі виявлених порушень міжнародною судовою установою щодо вирішення справ судом України як підстав для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні. Авторами досліджено процесуальний механізм перегляду судових рішень, які набрали законної сили, у випадку встановлення міжнародною судовою установою порушення державою міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, також визначено межі такого перегляду. Доведено, що перегляд судових рішень, які набрали законної сили та щодо яких Європейським судом з прав людини констатовано порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, як один із засобів виконання рішень цієї міжнародної судової установи має обмежене застосування. Обґрунтовано, що під час вирішення питання про можливість такого перегляду Верховний Суд має виходити з характеру порушення, констатованого в рішенні Європейського суду з прав людини.


Дод.точки доступу:
Резнікова, Олена Ігорівна




    Берестова, Ірина.
    Конституційний Суд України в системі юрисдикційних органів: загальні положення [Текст] / Ірина Берестова // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 154-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд України--Повноваження--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
Верховний Суд -- судовий орган -- юрисдикційна діяльність -- конституційний контроль
Анотація: Стаття присвячена розкриттю загальних положень місця Конституційного Суду України в системі юрисдикційних органів після проведеної судово-конституційної реформи. Доводиться, що він є специфічним органом, який останнім на національному рівні здійснює виключні спеціальні повноваження, спрямовані на захист прав і основних свобод людини і громадянин. Обґрунтовується, що КСУ по суті є судовим органом, що здійснює юрисдикційну діяльність; у порядку конкретного конституційного контролю захищаються права і свободи людини і громадянина під час вирішення конкретних справ за конституційними скаргами. Рішення КСУ є обов'язковими для інших органів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Копитова, Олена.
    Забезпечення єдності судового правозастосування в умовах транзитного законодавства [Текст] / Олена Копитова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 160-167. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судові процеси--Правозастосування
Кл.слова (ненормовані):
Верховний Суд -- виключна правова проблема -- транзитне законодавство -- перехідна юстиція
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблеми досягнення єдності судового правозастосування у період транзитності законодавства, адже згідно із принципом вірності Конституції рішення судів мають ґрунтуватися на верховенстві права і вирішенням справи досягати такого верховенства. Цього, на жаль, складно досягти країнам перехідної демократії чи країнам перехідного періоду, зокрема Україні. Метою є розкриття перспектив забезпечення єдності судового правозастосування в умовах транзитного законодавства.





    Смичок, Євген.
    Суб’єкти формування судової доктрини в податковому праві [Текст] / Євген Смичок // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 211-215. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Судова доктрина--Суб'єкти формування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Верховний Суд -- Конституційний Суд України -- наукова доктрина
Анотація: Автором розкрито специфіку суб’єктного складу формування судової доктрини в доктрині податкового права. Акцентовано увагу на тому, що до критеріїв належності судової доктрини в доктрині податково права належать, окрім іншого, і суб’єкти її творення.