Биков, О. М.
    Науково-технологічна складова зростання економіки Китаю в групі країн БРІКС [Текст] / О. М. Биков // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 9. - С. 55-62 : табл., рис. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Економіка КНР--Науково-технічний потенціал -- Інновації
Анотація: У статті проаналізовано процес становлення інноваційної складової економіки КНР: описано основні програми розвитку науки й технологій, прийняті в країні, здійснено порівняння поточних результатів з результатами країн БРІКС, G7 та Україною, визначено основні чинники, що сприяють цьому розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Клепка, П. С.
    Створення нового спільного фондового індексу для країн БРІКС як логічний крок біржового альянсу цих країн [] / П. С. Клепка // Економіка та держава. - 2013. - № 1. - С. 53-56. - Бібліогр. с.56 (13 назв)
Рубрики: Міжнародні організації
   Фондові біржі--Індекси

Кл.слова (ненормовані):
БРІКС
Анотація: У статті розглядаються актуальні питання створення середньозваженого фондового індексу для країн групи БРІКС як результат створення альянсу фондових бірж цих країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Самойлова, Л.
    Брікс: можливості й перспективи [Текст] / Л. Самойлова, Т. Кузьмич // Зовнішні справи. - 2013. - № 9. - С. 26-31 : фото.кол. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Об’єднання країн--БРІКС
Анотація: Автори аналізують діяльність об'єднання країн БРІКС, перспективи його політичного та економічного впливу у світі, досліджуються етапи розвитку цієї організації, починаючи з перших років її утворення. Саміт у Дурбані , на переконання авторів, може стати переломним у контексті трансформації об'єднання, а поява Секретаріату, Банку розвитку , а згодом - спеціального Антикризового фонду та Банку Міжнародних розрахунків сприятиме посиленню впливу БРІКС у світі.


Дод.точки доступу:
Кузьмич, Т.




    Зварич, Роман.
    Новий банк розвитку БРІКС: технографія становлення [Текст] / Р. Зварич // Журнал європейської економіки. - 2014. - Т. 13 (№ 4). - С. 377-386. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні організації--БРІКС
   Фінансово-кредитні установи--Новий банк розвитку БРІКС

Анотація: Проаналізовано Форталезьку декларацію та середовище становлення глобапьної фінансово-кредитної установи, зокрема Нового банку розвитку БРІКС. Напрацьовано теоретичні та практичні аспекти подолання економічних дисбалансів і політичних ризиків країн БРІКС за прийняття адекватного рішення в умовах глобального фінансування.





    Ущаповский, Т. В.
    Предпосылки и перспективы становления стран БРИКС как участника и формы международных экономических отношений [Текст] / Т. В. Ущаповский // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 10. - С. 63-74 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Міжнародні економічні відносини--Міждержавні економічні об’єднання--БРІКС--Росія, Індія, Китай, Бразилія, Південна Африка
Анотація: У статті було розглянуто історію виникнення БРІКС як нового поняття у сучасній економічній науці, а також процес його формування як нового учасника міжнародних економічних відносин. За допомогою інструментів економетричного аналізу проведено дослідження ступеню взаємозалежності країн БРІКС. Також виконано прогноз стосовно тенденцій економічного розвитку БРІКС та Китаю як його найбільш вагомої складової у порівнянні зі Сполученими Штатами Америки та Європейським Союзом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Fojtikova, L.
    Trade specialisation and diversification: the case of the Еuropean Union and BRICS [Text] / L. Fojtikova, B. Vahalik // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 5. - Р. 74-85 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 25 назв
Рубрики: Світова економіка -- Економіка торгівлі--Спеціалізація та диверсифікація торгівлі--Європейський Союз--країни БРІКС
Анотація: У статті перевірено гіпотезу (на прикладі Євросоюзу, а також Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки (БРІКС)) про те, що чим більше є в країні продуктів з чіткою конкурентною перевагою – тим більшою є диверсифікація експорту з цієї країни. Інша мета статті – виявити, чи не збільшується продуктова та територіальна диверсифікація досліджуваних країн. Результати аналізу даних вказують на відмінності в розвитку явних порівняльних переваг у країнах БРІКС у період 2001–2013 рр., а також на домінуючий стан ЄС у даній сфері. У той час як ЄС досягає в досліджуваному періоді рекордного рівня експорту продуктової диверсифікації, країни БРІКС, за виключенням Південної Африки, збільшують продуктову спеціалізацію. З територіальної точки зору лише країни ЄС та Бразилія посилили диверсифікацію.


Дод.точки доступу:
Vahalik, B.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Andreeva, E. V.
    Regional and demographic tourists’ inflows distribution as a factor of the national tourism competitiveness [Text] / E. V. Andreeva, D. S. Ushakov // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 9. - P220-227 : рис., табл. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Світова економіка--Економіка туризму--Міжнародний туризм--Туристична конкурентоспроможність -- Розподіл туристичних потоків--країни БРІКС
Анотація: У статті на основі статистичного аналізу оцінено рівень концентрації туристичних потоків у країнах – світових лідерах з туризму, а також у країнах БРІКС. Доведено існування взаємозалежності між концентрацією міжнародних туристичних потоків та динамікою національної туристичної конкурентоспроможності. Авторські рекомендації спрямовано на корегування стратегічних орієнтирів в аспекті просування галузі туризму в країнах з різноманітними територіальними показниками концентрації туристичних потоків.


Дод.точки доступу:
Ushakov, D. S.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Tsaurai, K.
    Financial sector size and human capital development in ВRICS countries [Text] / K. Tsaurai // Актуальні проблеми економіки. - 2017. - № 9. - P102-112 : табл., форм. - Бібліогр.: 37 назв
Рубрики: Світова економіка--Фінанси--Фінансовий сектор країни--Людський капітал--країни БРІКС
Анотація: У статті досліджено пряму взаємозалежність між темпом фінансового розвитку країни та розвитком її людського капіталу. Аналіз проведено на прикладі країн БРІКС за період з 1994 по 2014 роки. Ці дослідження є унікальним у тому, що воно окремо відслідковує вплив банківсьского сектору, фондової біржі та розміру ринку цінних паперів. Модель Педроні вказує на наявність довготривалого взаємозв'язку між: 1) ліквідними зобов'язаннями та розвитком людського капіталу; 2) капіталізацією фондового ринку та розвитком людського капіталу; 3) непогашеними борговими цінними паперами та розвитком людського капіталу. Отримані результати значно відрізняються як від теоретичних викладок, так і емпіричних результатів, отриманих іншими авторами раніше.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Locali, Paulo Ajonso dos Santos.
    Міжнародна торгівля послугами: аналіз країн БРІКС [Text] / Paulo Ajonso dos Santos Locali // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 5. - P23-28. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Торгівля--Бізнес--Комерційна діяльність--Торговельні угоди--Україна
   Торговельні угоди--Міжнародна торгівля

Кл.слова (ненормовані):
міжнародна торгівля -- послуги -- БРІКС
Анотація: У міжнародній торгівлі послугами переважають розвинені країни, які у своєму розвитку досягли економіки, заснованої на знаннях, у якій технологічний розвиток та кваліфікація робочої сили залежить як від пропозиції, так і від попиту на послуги.