Гаврилюк, Ю.
    Розгляд справ щодо оскарження рішень Вищої ради юстиції України Вищим адміністративним судом: переваги та недоліки [Текст] / Ю. Гаврилюк // Митна справа. - 2010. - № 6. - С. 79-86. - Библиогр.: с. 85-86 (18 назв.)
Рубрики: Вища рада юстиції--Оскарження рішень--Україна
   Судове рішення--Право на оскарження--Зловживання--Україна

   Судове рішення--Право на оскарження--Світовий досвід

Кл.слова (ненормовані):
Апеляційне оскарження
Анотація: У статті акцентується увага на рішеннях, які приймаються Вищою радою юстиції, особливо проводиться детальний аналіз норм чинного законодавства відносно особливого порядку оскарження рішень Вищої ради юстиції виключно до Вищого адміністративного суду України, як суду першої інстанції.





    Труш, Марта.
    Порядок набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративній справі та особливості їх виконання [Текст] / Марта Труш // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 156-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Судові рішення--Виконання
Кл.слова (ненормовані):
ухвала та постанова в адміністративній справі -- апеляційне оскарження -- строки -- набрання законної сили -- виконання судового рішення -- негайне виконання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню порядку набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративній справі. Визначено поняття законної сили судового рішення в адміністративній справі як акта правосуддя. Проаналізовано порядок набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративній справі у разі їх оскарження в апеляційному порядку та за відсутності такого оскарження. Охарактеризовано особливості виконання судових рішень в адміністративній справі, в тому числі особливості негайного їх виконання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маринів, Володимир.
    Проблеми оскарження рішень вищих спеціалізованих судів, створених у результаті судово-правової реформи 2016 року [Текст] / Володимир Маринів // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 241-245. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціалізовані суди--Оскарження рішень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
апеляційне оскарження -- касаційне оскарження -- судові інстанції
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем оскарження рішень вищих спеціалізованих судів, створених у результаті реформи судової системи у 2016 р. Розглядаються різні варіанти апеляційного та касаційного оскарження їхніх рішень. Аналізуються законопроекти та наукові розробки із цих питань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фоміна, Тетяна Григорівна.
    Особисте зобов’язання: процесуальна характеристика та практика застосування [Текст] / Тетяна Григорівна Фоміна // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 41-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Запобіжні заходи
   Європейський суд з прав людини--Практика

Кл.слова (ненормовані):
апеляційне оскарження -- практика ЄСПЛ
Анотація: У роботі досліджено процесуальну сутність особистого зобов’язання як запобіжного заходу та визначено особливості його застосування під час кримінального провадження. Указано, що це найбільш м’який з передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України запобіжних заходів, процесуальна сутність якого полягає у покладенні на підозрюваного (обвинуваченого) певних обов’язків, визначених слідчим суддею, судом. Установлено, що особистому зобов’язанню, як й іншим запобіжним заходам, притаманні такі ознаки, як примусовість та превентивність. Автор вважає, що необхідність застосування під час кримінального провадження практики Європейського суду з прав людини, й зокрема його висновків, що містяться у рішенні по справі «Котій проти України», свідчить про потребу перегляду законодавчих положень стосовно можливості оскарження під час досудового розслідування запобіжних заходів, у тому числі найбільш м’якого. У зв’язку з цим запропоновано внести зміни до чинного Кримінального процесуального кодексу України та передбачити можливість апеляційного оскарження під час досудового розслідування застосування всіх запобіжних заходів.