Капліна, О.
    Поширювальне тлумачення і аналогія кримінально-процесуального закону: проблеми розмежування [Текст] / О. Капліна // Вісник Академії правових наук України. - 2004. - № 4. - С. 152-162. - Бібліогр.: С.152-160
Рубрики: Кримінальне судочинство--Норми права--Тлумачення





    Артем'єва, Оксана.
    Діагностика загальнонавчальних умінь учнів з хімії [Текст] / О. Артем'єва // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 4. - С. 26-27.
Рубрики: Педагогіка--Методика викладання--Хімія
   Розумове виховання

Кл.слова (ненормовані):
Порівняння -- Класифікація -- Аналіз -- Аналогія -- Узагальнення -- Синтез
Анотація: Розглядається вивчення рівня сформованості загальнонавчальних умінь учнів з теми "Загальні відомості про неметали та їхні сполуки".





    Рощина, І.
    Принципи та аналогія у кримінальному праві України [Текст] / І. Рощина // Право України. - 2007 . - № 8 . - С. . 25 - 29 . - Бібл.: - 9 назв.
Рубрики: Кримінальне право України--принципи
Анотація: У першу чергу принципи гуманізму в кримінально - правовому аспекті визначений стосовно суспільних відносин, що охороняються, як гарантуючий права потерпілих від злочинів.





    Леоненко, Леонід Леонідович.
    Аналогія і абдукція [Текст] / Л. Л. Леоненко // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 14-30. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Логіка--Теорія аргументації

   Комп'ютерне моделювання--Метод аналогії

   Інтелектуальні системи--Штучний інтелект

Анотація: Автор звертається до проблем визначення та класифікації аналогій. Робить висновок, що абдукція подібна до аналогії: для деяких предметних областей можна запропонувати такі спеціальні алгоритми Ср і так обмежити "фон" аналогії, що вона дає "практично" достовірні висновки.





    Александрова, Галина.
    Іван Стешенко: "Без наслідування обійтися не можна і в ньому... рятунок оригінального духу" [Текст] / Г. Александрова // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 52-59. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Письменники України
   Українська література

Кл.слова (ненормовані):
Компаративістика -- Порівняльний метод -- Аналогія -- Наслідування -- Форма -- Зміст
Анотація: У статті розглядається маловідома літературознавча діяльність Івана Стешенка (1873-1918), вивчається його опублікована й архівна спадщина в контексті проблем компаративістики початку ХХ ст. Показано, що І.Стешенко мав свою концепцію розвитку української літератури, яка враховувала й зовнішні суспільні чинники, і внутрішні іманентні закономірності саморозвитку, історично змінювані характер, функції та форми вітчизняного письменства. Проаналізовано його порівняльні студії, що збагачували українське літературознавство новими підходами, розширювали його методологічні обрії.


Дод.точки доступу:
Стешенко, І.




    Вовк, І.
    Аналогія та її значення у кримінально-процесуальному праві [Текст] / І. Вовк // Право України. - 2009. - № 5. - С. 127-133. - Библиогр.: с. 133 (22 назви)
Рубрики: Кримінальне суспільство--Аналогія--Україна
Анотація: Проведене дослілдення свідчить про наявність ряду проблем, які пов'язані з використанням інституту аналогії у кримінальному судочинстві України.





   
    Креативна уява як мета навчання [Текст] // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2009. - № 9. - С. 40-41.
Рубрики: Психологія--Загальна--Уява
   Психологія--Вікова--Дошкільнята

Кл.слова (ненормовані):
синтез -- аналогія -- акцентування -- типізація -- схематизація -- гіперболізація -- аглютинація -- пасивна уява -- активна уява -- креативна уява
Анотація: В статті розкрито особливості дитячої уяви як психічного процесу.





    Майданик, Р.
    Застосування цивільного законодавства за аналогією [Текст] / Р. Майданик // Юридична Україна. - 2009. - № 7. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне законодавство--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
юридична аналогія
Анотація: Аналізується необхідність застосування інституту аналогій в цивільному праві.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Вовк, І.
    Види аналогії у кримінальному судочинстві України [Текст] / І. Вовк, Н. Махначова // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 1. - С. 149-153. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Кримінальне право--Аналогія закону--Аналогія права
Анотація: У запропонованій статті розглядається аналогії у кримінальному процесі на види.


Дод.точки доступу:
Махначова, Н.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Яковина, Оксана.
    Благовіщення та образ Богородиці в церковній традиції і в поемі Тараса Шевченка "Марія" [Текст] / Оксана Яковина // Слово і час. - 2010. - № 3. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Аналогія -- Таємниця -- Парадокс
Анотація: Статтю присвячено одному з найбільш проблематичних для наукового аналізу творів Т. Шевченка - поемі "Марія". Мотивація твору в розумінні авторки статті розкривається у двох основних контекстах: містичному й соціалістичному. Аналізується адекватність постатей євангельського тексту та образів поеми Т. Шевченка. Поет використовує аналогію як засіб для показу переходу від свідомості психологічного до свідомості духовного. Виявляється метафізика поетичної думки самого Шевченка та метафізики мислення головних героїв твору.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \о произв.\




    Бакуменко, Олександр.
    Дмитро Білоус у контексті літературного перекладу [Текст] / Олександр Бакуменко // Слово і час. - 2010. - № 5. - С. 98-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Переклад--Літературний
   Переклад--Аналогія перекладу

Кл.слова (ненормовані):
Байка -- Зміст оригіналу -- Зміст перекладу
Анотація: Стаття присвячена перекладацькій діяльності відомого українського письменника Дмитра Білоуса, який збагатив національну культуру унікальними зразками світової літератури. Автор статті зосереджує увагу на творчому доробку письменник як визначного болгариста.


Дод.точки доступу:
Білоус, Дмитро Григорович (укр. письменник, перекладач ; 24.04.1920 - 13.10.2004)




    Александрова, Галина.
    Відгук Миколи Дашкевича на "Нариси історії української літератури ХІХ століття" М. Петрова: проблема зовнішніх і внутрішніх контактів [Текст] / Галина Александрова // Слово і час. - 2010. - № 6. - С. 94-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія літератури України--Народність
   Українське літературознавство--Історичне вивчення

Кл.слова (ненормовані):
Періодизація -- Польсько-українська школа -- Аналогія
Анотація: У статті аналізується відгук М. Дашкевича на згадані "Нариси..." М. Петрова (1888 р.), який переріс межі рецензії і здобув статус окремого дослідження. Розглядається позиція М. Дашкевича: на противагу тезі М. Петрова, який надмірно узалежнював розвиток української літератури від російської та польської, він доводив її самостійність і пов'язаність з основними західноєвропейськими течіями ХІХ ст. і власними неперервними традиціями.





    Леоненко, Леонід.
    Аналогія у cognitive science: "тардиційні" концепції та моделі [Текст] / Леонід Леоненко // Філософська думка. - 2010. - № 5. - С. 32-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логіка--Методологія науки--Когнітивні моделі
Кл.слова (ненормовані):
логічні принципи -- когнітивні моделі
Анотація: В статті розглядається особливості і евристичний потенціал сучасної логіки. Автор описує головні "традиційні" концепції аналогії в cognitive science.


Дод.точки доступу:
Гентнер, Дедре; Бланк, Дуглас




    Коваль, В.
    Аналогія закону і здійснення правосуддя у господарській справі [Текст] / В. Коваль // Право України. - 2011. - № 7. - С. 189-196. - Бібліогр.: с. 196 (10 назв)
Рубрики: Господарські справи--Правосуддя
Анотація: Нормативною підставою для застосування господарськими судами правової конструкції аналогії закону є ст. 8 ЦК і ч. 7 ст. 9 КАС. Фактичною підставою застосування цієї правової конструкції є прогалини в господарському законодавстві.




Ф 561


    Шепетяк, Олег.
    Аналогія як науковий метод у концепції Томаса Куна [Текст] / Олег Шепетяк // Філософія гуманітарного знання: раціональність і духовність : матеріали міжнар. наук. конф., 2-3 жовт. 2008 р. м. Чернівці. - Чернівці : Рута, 2008. - С. 223-225. - Бібліогр. в кінці ст.
РУБ
Рубрики: Вчені--Філософи--США, 20 ст.


Дод.точки доступу:
Кун, Томас (американський історик і філософ науки ; 1922-1996) \о нем\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 514016 - Б.ц. (вільний)


061
Ч-492


    Тарануха, В. П. (викладач ЧНУ).
    Аналогія закону й аналогія права як способи подолання прогалин у праві [Текст] / В. П. Тарануха // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2008. - Вип. 435: Правознавство. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Теорія держави і права--Верховенство права


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71467 - Б.ц. (вільний)




    Коструба, Анатолій.
    Аналогія права й аналогія закону як фактична фікція та спосіб «оздоровлення» механізму правоприпинення / Анатолій Коструба // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 11. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Юридичний факт--Правоприпинення
Анотація: Стаття присвячена розгляду питання механізму правоприпинення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нєкрасова, Олена.
    Застосування аналогії до регулювання сімейних відносин / Олена Нєкрасова // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 138-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Аналогії--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
аналогія закону -- аналогія права -- цивільне право
Анотація: Розглядаються правові підстави та механізми застосування за аналогією норм цивільного законодавства до регулювання сімейних відносин, формулюються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства з урахуванням цих положень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чамата, Ніна.
    Композиція ліричних творів Шевченка (сюжетно-тематичний рівень) [Текст] / Ніна Чамата // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 36-46 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавці--Персоналії--Україна

Кл.слова (ненормовані):
композиція -- аналогія -- протиставлення -- градація
Анотація: У статті здійснено спробу виокремити моделі композиційної організації Шевченкових ліричних творів малих жанрів, сформованих на основі головних принципів сюжетно-тематичного розвитку в ліриці.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Чамата, Ніна (український літературознавець) \про неї\




    Блохін, П.
    Аналогія в конституційному судочинстві та юридична природа рішень конституційного суду Російської Федерації [Текст] / П. Блохін // Право України. - 2013. - № 12. - С. 156-273. - Бібліогр. в кінці ст.
Анотація: У цій статті робиться спроба розкрити зміст поняття "аналогічність" як воно використавується у практиці Конституційного Суду Російської Федирації і в практиці інших судів. На підставі цього аналізу робиться висновок, що розуміння і коректне застосування ції філософсько-правової категорії має велике значення для належного використання рішень Конституційного Суду правозастосувачем, так і для послідовного здійснення самого конституційного судочинства.