Васильченко, Андрій Анатолійович.
    Учаснісна теорія інтенційної дії [Текст] / А.А. Васильченко // Філософська думка. - 2005. - № 5. - С. 3-27. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія--Інтенційна дія--Учаснісний підхід
   Онтологія дії--Інтенційність

Кл.слова (ненормовані):
інтелігібельність -- моральна дія -- благо -- інтенційність токенів -- участь -- праксис
Анотація: Домінуючі сьогодні теорії інтенційної дії виходять з розуміння інтенційності як узгодженості з нормуючим самозобов'язанням, тобто тлумачать інтенцію на кшталт автодирективи. Водночас в літературі неодноразово артикулювали думку про те, що ми краще розуміємо та аналізуємо людські дії через їх співвіднесення з ширшими "охоплюючими" інтерсуб'єктивними подіями - трансакціями, до складу яких вони увіходять як частина до цілого. Наголошуючи на "охоплюючих" аспектах інтенційної дії, які у дискусіях з аналітичної теорії зазвичай не враховують, автор пропонує альтернативну "учаснісну" теорію інтенційності.





    Яструбецька, Галина.
    Одержимий літературою, або про Андрія Головка і його сонячно-червоний роман [Текст] / Г. Яструбецька // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Індивідуація -- Інтенційність -- Архетип -- Структура переживання
Анотація: У статті досліджується психогенетичне та феноменологічне підгрунтя поетики А. Головка. Робиться акцент на повісті "Червоний роман як естетичному еквіваленті процесу індивідуації, а також як ілюстрації синтезу експресіонізму-активізму та імпресіонізму.


Дод.точки доступу:
Головко, А. \про нього\




    Кебуладзе, Вахтанг.
    Інтенційність як характеристика емпіричних психічних актів і як трансцендентальна умова можливості досвіду [] / Вахтанг Кебуладзе // Філософська думка. - 2009. - № 4. - С. 84-91. - Бібліогр. : с. 91.
Рубрики: Філософія--Онтологія--Феноменологія
   Феноменологічна психологія

Кл.слова (ненормовані):
Феноменологічний аналіз -- Трансцендентальна редукція -- Феномен сприйняття -- Феномен свідомості
Анотація: Автор статті аналізує феноменологічне дослідження на двох рівнях. Трансцедентальна феноменологія та феноменологічна психологія.





    Маринчак, Віктор.
    Релігійний дискурс і авторська інтенційність: рецепція, долучення, самовизначення, діалог [Текст] / Віктор Маринчак // Біблія і Культура. - 2011. - Вип. 15. - С. 93-105. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Отцы пустынники и жены непорочны / А. Пушкин.
Рубрики: Література і релігія--Молитва
   Порівняльне літературознавство



Дод.точки доступу:
Пушкін, Олександр Сергійович (рос. поет, драматург та прозаїк ; 1799-1837) \про твір\; Сирін, Єфрем (св.) \про твір\




    Зіневич, Анастасія.
    Дві феноменології та дві французькі традиції екзистенційної філософії [Текст] / Анастасія Зіневич // Філософська думка. - 2017. - № 5. - С. 76-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Екзистенціалізм

Кл.слова (ненормовані):
інтенційність -- просторове мислення -- екзистенційна редукція -- темпоральність -- залученість
Анотація: У статті здійснено спробу порівняльного аналізу двох феноменологій: феноменології Е. Гусерля і феноменології Є. Міньковського та Ґ. Марселя. Описані відмінності витоків двох феноменологій: неокантіанський і картезіанський витоки феноменології Е. Гусерля та берґсоніанський виток феноменології Є. Міньковського та Ґ. Марселя. Позначені відмінності у завданнях, що стоять перед феноменологами двох напрямків. Наведено феноменологічні ідеї Ґ. Марселя, розвинені ним у співпраці з Є. Міньковським, та сутність повороту Ґ. Марселя до екзистенційної проблематики. Для позначення відмінності засобу феноменологічного утримання Ґ. Марселя запроваджено новий термін: екзистенційна редукція.


Дод.точки доступу:
Гусерль, Едмунд \про нього\; Міньковський, Є. \про нього\; Марсель, Габріель (французький філософ ; 1889-1973) \про нього\