Подолець, Р.
    Методологічні аспекти аналізу та рейтингова оцінка ефективності функціонування енергопостачальних компаній [Текст] / Р. Подолець // Економіст. - 2003. - № 1. - С. 55-57
Рубрики: Енергетичний ринок України--Енергопостачальні компанії
Кл.слова (ненормовані):
ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ -- ІНВЕСТИЦІЙНА привабливість

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Іванишин, В. В.
    Стратегічні напрями розвитку сільськогосподарського машинобудування в Україні [Текст] / В.В. Іванишин // Економіка АПК. - 2007. - № 8. - С. 8-13.
Рубрики: Аграрний сектор економіки--Матеріально-технічні ресурси
   Машинобудівна промисловість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Інвестиційна привабливість -- Техніка -- Двигуни -- Зерновиробництво
Анотація: Проаналізовано матеріально-технічне оснащення сільськогосподарського виробництва. Зазначаєть, що за умови державної підтримки розвитку сільгоспмашинобудування і, насамперед, технічного переоснащення основних підприємств галузі, Україна за рік-два може мати ряд нових двигунів, які за своїми характеристиками не поступатимуться імпортним аналогам.





    Лупенко, Ю. О.
    Фінансування інвестицій у сільськогосподарське виробництво [Текст] / Ю. О. Лупенко, Є. І. Лупенко // Економіка АПК. - 2010. - № 10. - С. 122-125 : цв.ил. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--фінансування
   Інвестиції в Україні--Сільське господарство

Кл.слова (ненормовані):
Інвестиційна привабливість -- Прибутковість
Анотація: Проаналізовано динаміку інвестицій в основний капітал сільського господарства у взаємозв'язку з фінансовими результатами діяльності галузі, структуру джерел їх фінансування.


Дод.точки доступу:
Лупенко, Є. І.




    Маркевич, Т. В.
    Забезпечення інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств [Текст] / Т. В. Маркевич // Економіка АПК. - 2011. - № 9. - С. 89-94. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Сільське господарство--сільськогосподарські підприємства
   Сільськогосподарські підприємства--Інвестиційні обсяги--Динаміка--Україна

   Регіональна економіка--Сумська область

Кл.слова (ненормовані):
Рівень рентабельності -- Валова додана вартість -- Інвестиційна привабливість
Анотація: Висвітлено реальне становище щодо інвестиційної активності в АПК на прикладі сільськогосподарських підприємств Сумської області. Виділено (на думку автора) основні фактори впливу на забезпечення інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств та розділено їх на внутрішні та зовнішні.





    Кириленко, І. Г.
    Актуальні проблеми земельного ринку в Україні [Текст] / І. Г Кириленко, В. П. Кравчук // Економіка АПК. - 2012. - № 5. - С. 26-29
Рубрики: Землекористування--Аграрне--Україна
   Земельні ресурси--Ринок землі

   Земельні відносини в Україні--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
Земельні ділянки -- Інвестиційна привабливість -- Високотехнологічне виробництво
Анотація: У статті висвітлено актуальні проблеми формування земельного ринку в Україні, стосовно яких точаться дискусії про майбутнє ринку земель сільськогосподарського призначення, що розгорнулися серед політиків, науковців, аналітиків, експертів, сільськогосподарських товаровиробників і громадян країни.


Дод.точки доступу:
Кравчук, В. П.




    Юрків, Н. Я.
    Тенденції розвитку реального сектору економіки України в контексті зміцнення його економічної безпеки [Текст] / Н. Я. Юрків // Економіка АПК. - 2012. - № 10. - С. 18-25 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Економіка України--Економічна безпека
   Промисловість України--Фінансовий стан

   Економіка підприємства--Економічна безпека підприємства--Фінансова безпека підприємства

Кл.слова (ненормовані):
Інвестиційна привабливість -- Конкурентоспроможність -- Суб'єкт сільського господарства
Анотація: Окреслено тенденції розвитку реального сектору економіки України в контексті зміцнення його економічної безпеки. Охарактеризовано інституційне середовище підприємницької діяльності та запропоновано шляхи його удосконалення в сенсі посилення економічної безпеки суб'єктів підприємництва України.





    Спаський, Г. В.
    Інвестування розвитку фермерських господарств Закарпатської області [Текст] / Г. В. Спаський // Економіка АПК. - 2013. - № 5. - С. 71-74 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Фермерство
   Аграрні підприємства України--Інноваційно-інвестиційний потенціал

   Регіональна економіка--Закарпатська область

Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- фермерська кооперація -- інвестиційна привабливість
Анотація: Висвітлено аналіз основних тенденцій, які характеризують інвестиційну складову інтенсивного розвитку фермерських господарств Закарпаття, існуючих проблем та визначення основних шляхів їх ефективного розв'язання.





    Штань, Марина.
    Напрями організації офшорних зон в економіці України [Текст] / Марина Штань // Банківська справа. - 2014. - № 5-6. - С. 17-25 : табл. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Економіка України--Офшорні зони
   Інвестиції іноземні--Залучення в Україну

Кл.слова (ненормовані):
інвестиційна привабливість -- прямі інвестиції -- податкове навантаження -- фінансовий центр -- Одеська область -- Львівська область
Анотація: Стаття присвячена аналізу потенційних напрямів організації офшорних зон. Розглядаються особливості національного інвестиційного клімату в Україні відповідно до міжнародних рейтингів. Здійснено оцінку інвестиційної привабливості областей України. Розкрито перспективи формування офшорних зон в економіці України. За допомогою проведеного аналізу переваг та потенційних ризиків розкриваються особливості інвестиційного потенціалу українських регіонів.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Голян, Василь.
    Інвестиційна діяльність суб'єктів лісогосподарського підприємництва: основні проблеми, передумови та пріоритетні напрями вдосконалення [Текст] / В. Голян, Тетяна Мельник, Максим Шестак // Економіст. - 2014. - № 6. - С. 22-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Інвестиційна діяльність--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- коннкурентні переваги -- лісова сировина -- інвестиційна привабливість
Анотація: Встановлено, що економічна криза, яка мала місце у 90-х роках та у 2008 році, негативним чином відобразилася на динаміці фінансування потреб лісового господарства, що не дає можливості повною мірою використовувати резерви розширеного відтворення лісо-ресурсного потенціалу та комплексного використання відходів лісосічного виробництва. Встановлено, що за період із 2001 по 2012 рік у динаміці капітальних інвестицій у лісове господарство та пов'язані з ним послуги кардинальних зрушень у бік позитивних змін не відбулося, що свідчить про необхідність розширення спектра форм, методів і джерел інвестиційного забезпечення реалізації лісогосподарських та лісоохоронних проектів. Пріоритетні напрями інвестиційної діяльності лісогосподарських підприємств у сучасних умовах включають насамперед: придбання сучасного високотехнологічного обладнання лісозаготівлі та первинної і поглибленої переробки деревини; формування матеріально-технічної бази та інформаційного забезпечення маркетингових каналів просування готової продукції на цільові ринки та сервісного обслуговування; формування науково-дослідної та виробничої бази плантаційного лісівництва; розбудова техніко-технологічної бази заготівлі недеревної сировини та другорядних лісових матеріалів; нарощення інфраструктурного й природно-ресурсного потенціалу рекреаційного лісокористування та мисливського господарства.


Дод.точки доступу:
Мельник, Тетяна; Шестак, Максим
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Понедільчук, Тетяна Василівна.
    Роль інвестицій у формуванні економічного зростання в умовах сучасного розвитку економіки України [Текст] / Тетяна Василівна Понедільчук // Економіка. Фінанси. Право. - 2014. - № 4. - С. 11-15 : табл. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Економіка України--Інвестиції
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- інвестиції в основний капітал -- інвестиційна привабливість -- валовий внутрішній продукт -- коефіцієнт кореляції -- коефіцієнт детермінації
Анотація: Стаття присвячена визначенню ролі інвестицій в економічному зростанні в умовах розвитку економіки України. У статті проведений кореляційно-регресивний аналіз даного зв’язку та встановлено наявність значної прямої залежнгості між інвестиціями та динамікою валового внутрішнього продукту.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Палига, Є. М.
    Сучасний стан і стратегічне планування розвитку корпоративного управління підприємств видавничо-поліграфічної галузі регіону [Текст] / Є. М. Палига // Регіональна економіка. - 2014. - № 4. - С. 70-77 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислові підприємства--Стратегічне планування
   Регіональна економіка--Львівська область

   Промисловість--Видавничо-поліграфічна галузь

Кл.слова (ненормовані):
корпоративне управління -- інвестиційна привабливість -- конкурентоспроможність -- підприємство
Анотація: Висвітлено специфіку інвестиційної привабливості видавничо-поліграфічної галузі України та її регіонів, сучасний стан і стратегії розвитку корпоративного управління підприємств видавничо-поліграфічної галузі (ВПГ), проведено дослідження трансформації видавничого та поліграфічного підприємництва, аніслідок якої видавничо-поліграфічний комплекс перетворився у ВПГ, а виробниче підприємництво в поліграфії набуло функцій сфери обслуговування видавництв, як це і прийнято у світовій видавничій практиці.





    Ступень, Михайло.
    Ринок земель в Україні: основні проблеми та перспективи розвитку [Текст] / Михайло Ступень, Юрій Дума // Економіст. - 2015. - № 4. - С. 40-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарські землі--Ринок--Україна
Кл.слова (ненормовані):
купівля-продаж -- приватна власність -- інвестиційна привабливість -- земельні відносини -- оренда
Анотація: Проаналізовано різноманітні теоретичні підходи щодо сутності ринку землі. Наведено визначення поняття «ринок землі». Зазначено функції ринку землі й основні умови ефективного його функціонування в Україні. Розглянуто першорядні завдання, які вирішуються за допомогою цивілізованого ринку земель.


Дод.точки доступу:
Дума, Юрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коновал, О. І.
    Ефективність інвестування у приріст оборотного капіталу сільськогосподарських підприємств [Текст] / О. І. Коновал // Економіка АПК. - 2016. - № 11. - С. 49-54 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Інвестиційна діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- інвестиційна привабливість -- оборотний капітал
Анотація: Досліджено сучасний стан інвестиційних процесів у сільському господарстві, виявлено фактори, що впливають на процес залучення інвестицій, визначеон напрями інвестиційних вкладень, досліджено ефективність інвестування у приріст оборотного капіталу та визначено шляхи її підвищення в сільськогосподарських підприємствах України. У результаті жослідження встановлено, що в умовах відсутності макроекономічної стабільності в Україні, високих ризиікв і невизначеності ринкового середовища найменш ризиковим при вирощування сільськогосподарських культур є інвестування приросту запасівматеріальних обоортних активів.





    Зельдіна, О. Р.
    Податкові пільги як складова інвестиційної привабливості України [Текст] / О. Р. Зельдіна // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 52-58. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Оподаткування--Пільговий режим--Аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- галузі економіки -- інвестиційна привабливість
Анотація: У статті зроблено аналіз проблем, що існують у процесі застосування пільгового режиму оподаткування, як механізму забезпечення інвестиційної привабливості України. Автором, зазначено, що у науковому середовищі досі ведуться суперечки щодо впливу податкових та. інших пільг в умовах спеціальних економічних зон та територій пріоритетного розвитку на економіку України. У статті обґрунтовано, що пільги в умовах спеціальних економічних зон та територій пріоритетного розвитку послужили поштовхом для розвитку депресивних регіонів України. Автором проаналізовано суперечки щодо доцільності встановлення стимулів для сільгоспвиробників та підтримка сільгоспвиробників зарубіжним законодавством. Обґрунтовано необхідність підтримки сільськогосподарських виробників, але тих, хто дійсно тільки «стає на ноги», та така підтримка не повинна зашкодити інтересам держави. Запропоновано передбачити диференційовану систему податкових стимулів, використовуючи міжнародний досвід, адаптуючи його до специфіки української ситуації в економіці, що призведе до поступо¬вого збільшення надходжень інвестиційного капіталу в економіку України. Доведено доцільність запровадження такої системи оподаткування, яка б не стримувала, інвестиційну активність, а навпаки, мала стимули для інвесторів у тих галузях економіки й на тих територіях, де це потрібно державі. У статті запропоновано забезпечити гар¬монійне співвідношення прагнення до наповнення бюджету як важливого аспекту дер¬жавної економічної політики і забезпечення достатнього рівня податкових та інших стимулів з прозорим та дієвим механізмом їх використання. Автором зазначено, що ЦІННІШ Ооліте дозволить підвощити рівень надходжень інвестицій, що, в свою чергу, за умочи сфеї, точної дерщ-очноі політики збільшить надходження до бюджету.


Дод.точки доступу:
Гришко, В. В.
Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Мацибора, Т. В.
    Інвестиційна привабливість аграрного сектору України: регіональний аспект [Текст] / Т. В. Мацибора // Економіка АПК. - 2018. - № 3. - С. 49-55 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Інвестиційна привабливість--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- інвестиційна привабливість -- інвестиційна привабливість аграрного сектору -- дохідність -- ризик -- регіон
Анотація: Мета статті - обгрунтувати методику та здійснити оцінювання інвестиційної привабливості аграрного сектору регіонів України на основі узагальнення підходів до визначення інвестицій як економічної категорії з погляду потенційного інвестора. Висновки, пропозиції та практичні рекомендації, а також запропонована методика оцінювання інвестиційної привабливості аграрного сектору регіонів можуть бути використані для оцінювання рівня розвитку сільського господарства в регіонах України при формуванні та реалізації регіональних інвестиційних програм і проектів.





    Ященко, Ігор.
    На шляху до відновлюваної енергетики [Текст] / Ігор Ященко // Охорона праці. - 2018. - № 4. - С. 41-42
Рубрики: Енергетика--Електроенергетика--Україна
   Підприємства--Виробництво--Охорона праці

   Безпека--Економічна безпека

   Економічна діяльність--Господарська діяльність

Кл.слова (ненормовані):
паливно-енергетичний комплекс -- інвестиційна привабливість -- інтеграція газових та електричних мереж в енергетичну систему Європейського Союзу
Анотація: З метою визначення напрямів розвитку енергетики Уряд України розробив і затвердив Енергетичну стратегію України на період до 2035 року. Назва цієї програми говорить сама за себе - “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність”.





    Мацибора, Т. В.
    Оцінка інвестиційної привабливості продукції сільськогосподарських підприємств [Текст] / Т. В. Мацибора // Економіка АПК. - 2019. - № 1. - С. 50-55 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Інвестиції
   Сільськогосподарські підприємства--Рентабельність

Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- інвестиційна привабливість -- інвестиційна привабливість продукції -- інвестиційна привабливість сільськогосподарських підприємств -- критерії оцінки інвестиційної привабливості -- прибуток -- рентабельність
Анотація: Мета статті - обгрунтувати методику та здійснити оцінку інвестиційної привабливості сільськогосподарської продукції з точки зору потенційного інвестора на основі узагальнення підходів до визначення інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств. Висновки, пропозиції та практичні рекомендації, а також запропонована методика оцінки інвестиційної привабливості продукції сільськогосподарських підприємств можуть бути використані для визначення інвестиційно привабливих видів сільськогосподарської продукції при формування та реалізації інвестиційних програм і проектів.





    Каменична, А. М.
    Неврегульовані питання фінансового забезпечення аграрного сектору економіки держави [Текст] / А. М. Каменична // Економіка АПК. - 2019. - № 1. - С. 104-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Фінансове забезпечення--Інвестиційна привабливість
   Аграрний сектор--Фінансові ресурси

Кл.слова (ненормовані):
фінансове забезпечення -- аграрний сектор економіки -- інвестиційна привабливість -- фінансові ресурси -- дорожня інвестиційна карта -- сільськогосподарські підприємства
Анотація: Мета статті - розглянути існуючі проблеми фінансового забезпечення вітчизняних сільськогосподарських підприємств, врегулювання законодавчої бази для ефективного та цільового державного фінансування сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано специфіку та необхідність законодавчого врегулювання фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств. Запропоновано основні підходи до підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки України.





    Бондура, Т. І.
    Дослідження інвестиційного потенціалу Карпатського регіону (в інституційному секторі домогосподарств) [Текст] / Т. І. Бондура // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 124-133 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиційний потенціал--Карпатський регіон
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційний потенціал регіону -- рейтингування -- інвестиційний клімат -- бізнес-середовище -- інвестиційна привабливість -- фінансові активи -- домогосподарства -- сталий розвиток -- інвестиційна політика -- інвестиційні процеси
Анотація: Проведено огляд методик аналізу інвестиційного потенціалу регіону. Структуровано вітчизняні та зарубіжні методики з поділом на методики експертної оцінки; методики, що грунтуються на статистичній інформації; комбіновані методики (експертно-статистичні). Розглянуто методику С. Г. Сєрікова та О. А. Цепелєва, згідно з якою проаналізовано інвестиційний потенціал домогосподарств чотирьох областей Карпатського регіону за період 2010-2017 рр. Графічно представлено різницю доходів і витрат домогосподарств у розрізі областей Карпатського регіону. Проаналізовано динаміку приросту фінансових активів цих домогосподарств. Розраховано інвестиційний потенціал домогосподарств у розрізі областей і проаналізовано їхню здатність до участі в інвестиційних процесах. Виявлено можливі причини існуючого стану інвестиційного потенціалу домогосподарств.





    Сахацький, М. П.
    Науково-економічне забезпечення інвестування аграрного сектору та його економічної результативності [Текст] / М. П. Сахацький, Г. М. Запша, П. М. Сахацький // Економіка АПК. - 2020. - № 11. - С. 30-38 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестування--Аграрний сектор
Кл.слова (ненормовані):
інвестивання -- капітальні інвестиції -- прямі інвестиції -- інвестиційна привабливість -- аграрний сектор -- економічна результативність -- види економічної діяльності -- валова додана вартість
Анотація: Мета статті - обгрунтувати теоретико-методичні положення та розробити прикладні рекомендаціїщодо науково-економічного забезпечення інвестування аграрного сектору та підвищення його економічної результативності. Полягає у розробці рекомендацій щодо забезпечення інвестування аграрного сектору та підвищення його економічної результативності, які можуть використовуватися як органами державної влади, так і органами місцевого самоврядування, а також суб'єктами господарювання при формуванні й реалізації інвестиційних програм і проектів.


Дод.точки доступу:
Запша, Г. М.; Сахацький, П. М.