Василенко, А. Ю..
    Формування та реалізація державної політики відкритої науки в країнах ЄС (на прикладі Королівства Нідерландів) [Текст] / А. Ю. Василенко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 4. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Відкрита наука--Сфера науки--Європейський дослідницький простір
Кл.слова (ненормовані):
Відкрита наука -- Сфера науки -- Європейський дослідницький простір
Анотація: У статті розглянуто процес формування та реалізації нової сучасної політики науки, зокрема, передумови запровадження політики відкритої науки, а також визначення її стратегічних пріоритетів на прикладі Королівства Нідерландів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василенко, А. Ю.. [Текст] // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 76-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Відкрита наука--Європейський дослідницький простір
   Латвія
    Літва

Кл.слова (ненормовані):
Відкрита наука -- Європейський дослідницький простір -- Латвія
Анотація: У статті розглянуто процес формування та реалізації нової сучасної державної політики у сфері науки на теренах пострадянських країн. На прикладах Латвії та Литви проаналізовано застосування парадигми відкритої науки на державному рівні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Підоричева, Ірина Юріївна.
    Проблеми та стратегічні напрями інтеграції України до Європейського дослідницького простору [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 22 грудня 2021 року / Ірина Юріївна Підоричева // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 74-84 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція
Кл.слова (ненормовані):
європейська інтеграція -- Європейський дослідницький простір -- темпи інтеграції -- стратегічні напрями інтеграції -- наука -- технології -- інновації
Анотація: У статті узагальнено позитивні результати та напрацювання, висвітлено головні системні проблеми, що гальмують інтеграцію України до Європейського дослідницького простору. Запропоновано комплекс організаційних та інституційних заходів, спрямованих на отримання Україною ширшого доступу до знань, інфраструктури та фінансування Європейського Союзу й прискорення темпів інтеграції до Європейського дослідницького простору. Розроблено рекомендації щодо формування цілісної системи державного стратегічного планування розвитку науково-технологічної та інноваційної сфери України. Визначено стратегічні пріоритетні напрями співробітництва між Україною та ЄС у сфері науки, технологій та інновацій з урахуванням національних і глобальних викликів, здобутків і потенціалу вітчизняної науки, нового стратегічного порядку денного ЄС.