Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Mantsurov, I. G.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Mantsurov, I. G.
    Statistical Measurement of the Inclusive Growth Characteristics in Ukraine [Текст] / I. G. Mantsurov, Y. V. Khrapunova // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 96-108 . - Текст англ. мовою
Рубрики: Економічна політика
   Економічний розвиток

Анотація: Стаття присвячена аналізу загальної концепції всеосяжного економічного зростання і розвитку, що являє собою надзвичайно важливу, проте занадто запізнілу, спробу вчених установити зв'язок між економічним зростанням і розподілом між людьми та соціальними групами, яке має сприяти врахуванню життєво важливих інтересів майбутніх поколінь. Метою статті є вимірювання кількісних і якісних характеристик інклюзивного зростання в Україні, а також визначення їх відповідності стандартам, рекомендованим відомими міжнародними організаціями. Доведено, що інклюзивне зростання є потенційно важливим питанням нинішнього порядку денного, але комплексне рішення поставленої задачі ще не здійснено. Для вирішення цієї задачі в статті сформовано методологічні засади кількісного виміру інклюзивного зростання і розвитку, результати якого повинні показати роль урядів у їх зусиллях щодо досягнення значно вищого рівня продуктивності праці і соціальної рівності, а також збереження навколишнього середовища. У форматі цих методологічних засад автори вдосконалили систему статистичних показників, розроблену міжнародними організаціями, зокрема, ОЕСР і ВЕФ, та використали її для вимірювання кількісних і якісних характеристик інклюзивного зростання в Україні. За результатами аналізування доведено, що нинішня модель економічної поведінки в Україні не враховує сучасних викликів, правил і норм, рекомендованих міжнародним співтовариством. Основні наукові і практичні результати: у першому розділі статті викладено коротку історію концепції та еволюції її теоретичних основ у сучасній науковій літературі; у другому розділі розглянуто різні визначення концепції "інклюзивного зростання і розвитку"; третій розділ завершується оцінкою концепції, її якісним та кількісним виміром, який здійснено на основі реальних статистичних даних про розвиток України; в останньому розділі представлено концептуальні рекомендації щодо вдосконалення державної економічної політики, реалізація якої повинна призвести до поліпшення економічної поведінки Уряду України.


Дод.точки доступу:
Khrapunova, Y.V.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Mantsurov, I. G.
    Ukrainian National Idea in the Context of the Democratic Solidarism Ideology [Текст] / I. G. Mantsurov, Ya. V. Khrapunova, V. I. Makhonin // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 35-49. - Бібліогр. с. 47-48 (26 назв)
Рубрики: Національна ідеологія
Анотація: В умовах загострення викликів, з якими зіштовхнулась Україна протягом останніх декількох місяців, об’єктивно постало питання про необхідність формулювання ново го змісту національної ідеї, яка б стала чинником консолідації українського суспільства, формування відповідного рівня національної самосвідомості й ідентичності громадян країни, духовною основою державотворення. Проте, до цього часу в суспільстві та в експертному середовищі дискусійним є питання стосовно того, на якій основі має формуватися концепт української національної ідеї. Мета статті полягає у формулюванні такого концепту на засадах ідеології демократичного солідаризму, що передбачає визначення, зокрема, базових національних інтересів і заходів державної політики, реалізація яких сприятиме формуванню економічних основ суспільства нового типу — держави солідарних власників. Доведено, що за змістом національна ідея — багатоаспектне, багатогранне поняття, яке синтезує фундаментальні цінності й інтереси, що сприяють об’єднанню всіх без винятку соціальних груп населення країни, і формує певний ідеал як мету розвитку нації. Наголошено, що як духовна категорія во на уміщує й економічну та політичну складові, які мають бути відображені у програмних документах і практичній діяльності політичних партій, громадських організацій, державних програмах, стратегіях тощо. Визначено, що саме держава, яка володіє усією повнотою національного суверенітету і є головним механізмом втілення в життя національної ідеї, насамперед має сформувати таку ідеологію організації економічної системи, яку було б засновано на принципово новій, солідарній, формі власності. Розвиваючи цю концептуальну ідею, автори пропонують увести у науковий обіг формулювання ряду принципово нових економічних категорій і вдосконалити декілька таких, що вже використовуються в науковій літературі. Визначено, на основі яких саме джерел можуть формуватися фонди безумовного базового доходу та пожиттєвого достатку. Формулюючи висновки та рекомендації, автори доводять, що життєво необхідний рівень ефективності функціонування національної економіки може забезпечити тільки така система її державного регулювання, яка будуватиметься на цих нових і удосконалених економічних категоріях.


Дод.точки доступу:
Khrapunova, Ya.V.; Makhonin, V.I.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Mantsurov, I. G.
    Statistical evaluation of inclusive growth and development of Ukraine in the global competitive world [Текст] / І. Г. Манцуров, В. І. Махонін // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 3. - С. 9-22. - Бібліогр.: с. 21-22 (13 назв)
Рубрики: Економічний розвиток України
Анотація: У статті здійнено інтегральне оцінювання моделі економічного розвитку України і проведено аналіз її відповідності стандартам інклюзивного економічного зростання. Отримані дані дозволяють зробити висновки про те, що діюча модель економічного розвитку України не враховує фактору глобальних викликів сьогодення. Зі свого боку, результатом цього стали виявлені показники розвитку національної економіки, яким властива патологічність та токсичність.


Дод.точки доступу:
Makhonin, V.I.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)