Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Щербань, О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 13
1.


    Щербань, О. М.
    Застосування інформаційних технологій в іпотечному страхуванні кредитних ризиків [Текст] / О. М. Щербань // Актуальні проблеми економіки. - 2007. - № 10. - С. 236 - 243. - Бібліогр.: с. 242 - 243.
Рубрики: Страхування--Ризики кредитні (іпотечні)--Інформаційні технології
Анотація: Досліджується питання автоматизації іпотечного страхування ризиків на основі сучасних інформаційних технологій. Проведено аналіз впливу інтеграції бізнес-процесів іпотечного кредитування та іпотечного страхування на застосування інформаційних технологій в іпотечному страхуванні кредитних ризиків.


Знайти схожі

2.


    Щербань, О.
    Весільний обряд села Велика Павлівка [Текст] : ( Полтавщина, Україна) / О. Щербань, Г. Яреха // Берегиня. - 2008. - № 3. - С. 31-68. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Весільний обряд
   Велика Павлівка, Полтавська обл.
Кл.слова (ненормовані):
Обрядодійство
Анотація: Народне вісілля- один із етно визначальних аспектів української культури. Це не лише барвистий, зітканий з різних , часто полярних емоцій, обряд, але й бегатогранний ритуал, невідступне слідування якому мало сприяти щасливому подальшому життю подружжя і всього роду.


Дод.точки доступу:
Яреха, Г.

Знайти схожі

3.


    Щербань, О.
    Глиняний посуд у творах Миколи Гоголя [Текст] / О. Щербань // Чумацький шлях. - 2009. - № 5. - С. 28-29
Рубрики: Російські письменники--Гоголь М.--Творчість


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Щербань, О.
    Весільний обряд у с. Великі Будища [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2009. - № 2. - С. 5-34 : фото
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Весільний обряд
   Полтавщина, Україна
Кл.слова (ненормовані):
передвесільний етап, весільний, післявесільний етап
Анотація: В статті досліджується весільна обрядовість Диканщини на прикладі села Великі Будища - колишнього сотенного козацького містечка, найбільшого в другій половині ХУІІ-ХІХ століть


Знайти схожі

5.


    Щербань, О.
    Історіографія гончарного шкільництва Опішного / О. Щербань // Київська старовина. - 2008. - № 1/2. - С. 84-99
Рубрики: Історія гончарства України--Гончарні навчальні заклади--Опішне
Анотація: У статті досліджено розвиток гончарних навчальних закладів Опішного Полтавської області

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

6.


    Щербань, О.
    Весільний обряд села Тарасівка 1950-1960-х років [Текст] : полтавщина, Україна / О. Щербань // Берегиня. - 2009. - № 4. - С. 5-26. - бібліогр. 3 наз.
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Весільний обряд
   Полтавщина, Україна
Кл.слова (ненормовані):
Тарасівське весілля
Анотація: Як і іншим регіонам України, весільному обряду Полтавщини притамані свої локальні особливості, які формувалися в окремих населених пунктах, кожен з яких має свою "родзинку". В даній статті піде мова про один з таких осередків - село Тарасівку, що в Зіньківському районі.


Знайти схожі

7.


    Щербань, О.
    Перший Міжнародний мистецький фестиваль-ярмарок "Гончарний Всесвіт 2009" - дзеркало сьогодення у гончарному мистецтві. [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 2. - С. 75-78 : фото
Рубрики: Народознавство--ГОНЧАРСТВО--ФЕСТИВАЛЬ - ярмарок
Кл.слова (ненормовані):
"Гончарний Всесвіт - 2009"
Анотація: В статті описано перший Міжнародний фестиваль-ярмарок "Гончарний Всесвіт - 2009", що проходив 1-4 липня 2009 року в Опішному.


Знайти схожі

8.


    Щербань, О.
    Глиняний посуд - атрибут весільного обряду Полтавщини (ХІХ-ХХ ст.) [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 2. - С. 16-23 : фото. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Весільний обряд
Кл.слова (ненормовані):
ОБРЯДИ Полтавщини
Анотація: У весільному обряді Полтавщини глиняним посудом послуговувалися на всіх його етапах. Він виконував певну символічну та ритуальну роль.


Знайти схожі

9.


    Щербань, О.
    Використання глиняної макітри жителями Опішного в останній третині ХХ - на початку ХХІ століття [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 3. - С. 23-28 : фото. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народознавство--ГОНЧАРСТВО
Кл.слова (ненормовані):
ГЛИНЯНИЙ посуд
Анотація: Макітри - один із найбільш уживаних видів глиняного посуду українців. Для дослідження даної теми, автором статті було обрано Опішне, що на Полтавщині, як один з найвідоміших гончарних осередків.


Знайти схожі

10.


    Щербань, О. В.
    Форми і призначення глиняних друшляків у культурі харчування українців / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 101-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гончарні вироби--Посуд
   Посуд

   Кераміка--Посуд

Кл.слова (ненормовані):
Друшляк -- Дуршлаг -- Цідилок -- Трушляк -- Дірчата миска -- Сировка
Анотація: Уперше подано узагальнюючу характеристику форм та декору глиняних друшляків різних регіонів України, охарактеризовано їх призначення. Досліджено, що цей різновид глиняних виробів використовувався скрізь на території України, мав регіональну специфіку, пов'язану з традиціями кулінарної культури конкретного ареалу використання.


Знайти схожі

11.


    Щербань, О. В.
    Глиняний посуд у традиційній культурі харчування українців через призму наукового дослідження Варвари Щелоковської [Текст] / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчування--Культура українська
   Посуд--Традиційні культура--Українці

   Традиційні культура--Харчування--Українці

Кл.слова (ненормовані):
Глиняний посуд -- Культура харчування
Анотація: Уперше в українській етнології проаналізовано працю Варвари Щелоковської (В. Щ.) у площині дослідження традиційної культури харчування українців. Досліджено внесок її авторки у вивчення порушеної теми. Виокремлено аспекти й питання, що потребують належної уваги сучасних етнографів з урахуванням потреб і рівня розвитку сучасної етнології, історії, культурології, мистецтвознавства та керамології. Зроблено висновок про високий рівень інформативності та наукової ретельності аналізованої праці Варвари Щелоковської.


Дод.точки доступу:
Щелоковская, Варвара \про твір\

Знайти схожі

12.


    Щербань, О. В.
    Сьогодення у призмі традиційної культури харчування мешканців Наддніпрянської України в кінці XIX - на початку XX століття [Текст] / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчування--Культура українська--Наддніпрянщина
Кл.слова (ненормовані):
Культура харчування -- Вариста піч -- Глиняний посуд
Анотація: У статті розглянуто особливості традиційної культури харчування мешканців Наддніпрянщини. Акцентовано увагу на денному меню селянина-середняка в скоромний будень і свято та в пісний будень і пісне свято. Зроблено висновки, що сформований упродовж не одного тисячоліття харчовий раціон складався з натуральних продуктів місцевого виробництва, які готувалися в глиняному посуді в печі, переважно шляхом варіння та тушкування, і був досить поживним і водночас не спричиняв ожиріння.


Знайти схожі

13.


    Щербань, О. Д.
    Методи регулювання та оптимізації структури капіталу підприємства [Текст] / О. Д. Щербань, О. В. Насібова, Р. В. Сухоруков // Економіка та держава. - 2017. - № 12. - С. 82-88 : табл. - Бібліогр. с. 88 (14 назв)
Рубрики: Підприємства--Капітал--Управління
Анотація: У статті розглянуто необхідність формування оптимального співвідношення між структурними елементами капіталу підприємства. Визначено концептуальні групи методів регулювання та оптимізації структури капіталу підприємства: нормативно-коефіцієнтні, однокритеріальні та багатокритеріальні. Виявлено позитивні і негативні чинники впливу на формування раціональної структури капіталу суб'єктів господарювання і оптимальне значення його показників. Встановлено, що ефективність управління капіталом значною мірою залежить від вибору методів та методичних підходів до оптимізації та формування структури капіталу, а також обраної політики фінансування активів.


Дод.точки доступу:
Насібова, О.В.; Сухоруков, Р.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)