Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Шаров, О. М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Шаров, О. М.
    Вихід з кризи: уроки «плану Маршалла» та перспективи для України [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2014. - № 12. - С. 20-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Кризові явища--Шляхи подолання--Міжнародна допомога
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна фінансова допомога -- відновлення економіки -- післявоєнна економічна доктрина -- фіскальна політика -- демонополізація
Анотація: Розглянуто досвід реалізації «плану Маршалла» в післявоєнній Європі, на основі чого зроблено висновки щодо можливості його використання у відновленні економіки України. Аналіз практики реалізації цього плану дозволяє виділити ряд уроків, які мають допомогти при практичній реалізації «плану Маршалла», а також названо конкретні організаційні кроки, що необхідно здійснити для запровадження «нового плану Маршалла» для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Шаров, О. М.
    Уроки та перспективи «Плану Маршалла» для України [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2015. - № 4. - С. 12-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Кризові явища--Шляхи подолання--Міжнародна допомога
Кл.слова (ненормовані):
ліберальна економічна доктрина -- економічна інтеграція -- реформи
Анотація: Розглянуто досвід реалізації «плану Маршалла» у повоєнній Європі, зроблено висновки щодо можливості його використання у відновленні економіки України. Вказано конкретні уроки, які мають допомогти при практичній реалізації «плану Маршалла», а також названо конкретні організаційні кроки, що необхідно здійснити для запровадження «нового плану Маршалла» для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Шаров, О. М.
    Синдром невизначеності української економіки [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2015. - № 6. - С. 61-65. - Бібліогр. 1 назва
Рубрики: Економіка України--Стабілізація--Першочергові завдання
Кл.слова (ненормовані):
політика невизначеності -- слампфляція -- банківський сектор -- зовнішнє фінансування
Анотація: Розглянуто першочергові дії не тільки тактичного, але й стратегічного значення, які українська влада повинна здійснити для стабілізації економічної ситуації в країні та чіткого визначення курсу подальшого економічного розвитку. Перелік таких дій включає заходи в галузі бюджетної та монетарної політики, захист прав власності, впорядкування економічних відносин із суб’єктами господарювання, що опинилися на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою тощо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шаров, О. М.
    Валютна політика України: чверть сторіччя невизначеності [Текст] / О. М. Шаров // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 41-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валютна політика--Україна
Анотація: Розглядаються основні елементи валютної політики України за роки незалежності- включаючи монетарний суверенітет, ступінь конвертованості національної валюти, валютно-курсовий режим, механізм валютного контролю та співробітництво з Міжнародним валютним фондом. При цьому детально аналізується проблема вибору відповідного напряму валютної політики та звертається увага на невизначеність щодо такого вибору, а звідси- й на відсутність ефективності валютної політики в цілому.


Знайти схожі

5.


    Шаров, О. М.
    «Труднощі перекладу», або існуючі підходи до співпраці з МВФ та реальні можливості [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2019. - № 5. - С. 19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародний валютний фонд--Кредитна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
уряд -- міжнародні кредити
Анотація: Розглянуто на основі власного досвіду автора практику співробітництва України з Міжнародним валютним фондом і вказано на головні проблеми такої співпраці, які випливають з невірного розуміння ролі та завдань діяльності МВФ. Запропоновано можливі шляхи виправлення такої ситуації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Шаров, О. М.
    «Корона-тест» фінансової системи України: зовнішні загрози [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2020. - № 7. - С. 14-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова система--Стійкість--Зовнішні загрози--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансова криза -- Міжнародний валютний фонд -- пандемія коронавірусу -- зовнішня заборгованість -- валютний курс
Анотація: Розглянуто зовнішні загрози для стійкості фінансової системи України та можливість виникнення фінансової кризи. Вказано, що карантинні заходи у зв’язку з пандемією коронавірусу відіграють роль своєрідного «стрес-тесту» для фінансової системи, особливу увагу приділено аналізу двох основних загроз – надмірного боргового навантаження та курсової волатильності. Висловлено думку, що фінансова система України витримала «корона-тест», але погіршення зовнішньоекономічної ситуації до кінця року ще може призвести до виникнення фінансової кризи, для уникнення якої необхідно вжити певних заходів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Фліссак, Костянтин.
    Економічна дипломатія у протистоянні викликам національним інтересам України [Текст] : рецензия / Костянтин Фліссак // Журнал європейської економіки. - 2020. - № 2 (Т. 19). - С. 410-412
Рец. на кн. : Шаров О. М. Економічна дипломатія: основи, проблеми та перспективи : монографія / О. М. Шаров. - К.: НІСД, 2019. - 560 с.

Рубрики: Національна економіка--Міжнародні економічні відносини--Зовнішня політика--Україна
Анотація: Рецензія на монографію О. М. Шарова "Економічна дипломатія: основи, проблеми та перспективи".


Знайти схожі

8.


    Шаров, О. М.
    Світло і тінь сакральної теорії грошей [Текст] / О. М. Шаров // Економічна теорія. - 2021. - № 1. - С. 86-105. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Грошові знаки--Історія--Теорія--Сакральність грошей
   Гроші--Соціальні відносини--Економічні відносини

   Економічні вчення--Історія

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- сакральність -- демонізація -- Інь і Янь -- монетарна теорія -- демонічна теорія грошей
Анотація: Стаття присвячена аналізу сакральної теорії грошей, яка порівняно з іншими теоріями доволі рідко розглядається іноземними авторами і фактично зовсім не представлена у вітчизняній науковій літературі. Проте сакральна теорія є однією з найдавнішніх спроб пояснити існування грошей та грошових відносин їхнім надприродним походженням. В одному випадку йшлося про божественну волю, яка встановила такі відносини на користь людства, в іншому – про їх походження від злих потойбічних сил, внаслідок чого виникала демонізація грошей і сприйняття їх причиною та втіленням усілякого зла. Знання сакральної теорії дозволяє краще зрозуміти історію та логіку розвитку грошової теорії, включаючи її сучасні концепції.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)