Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Циховська, Елліна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Циховська, Елліна .
    Катастрофічні мотиви у творчості Є. Маланюка і Ю. Лободовського [Текст] / Е. Циховська // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 8-12. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Порівняльне літературознавство
   Українська література--Поезія

   Польська література--Поезія, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Антиномія -- Діархія -- Апокаліпсис
Анотація: У статті досліджуються катастрофічні мотиви у творчому доробку українського та польського поетів Є.Маланюка і Ю.Лободовського, що відобразилися в амбівалентному сприйманні образу України в антиноміях добра і зла, зображення ними апокаліптичної картини світу, спільне та відмінне в описах природи.


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген Филимонович (укр. письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літ. критик, сотник Армії УНР ; 1887-1968) \про нього\; Лободовський, Юзеф (пол. поет, прозаїк, перекладач і публіцист ; 1909-1988) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Циховська, Елліна .
    Синестезійна поезія Леопольда Стаффа [Текст] / Е. Циховська // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 44-50. - Бібліогр. : с. 50.
Рубрики: Польська література--Поезія, 20 ст.
   Поети--Польща, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Антецедент -- Консеквент -- Самість
Анотація: У статті аналізується синестезійна поезія Л. Стаффа, його схильність до "кольорового слуху" та "звукового кольору", упроваджується класифікація антецедента й консеквента. Прийоми синестезії авторка розглядає крізь призму феноменології Г. Башляра, юнгівського колективного підсвідомого, інтуїтивізму А. Бергстона.


Дод.точки доступу:
Стафф, Леопольд. \о произв.\

Знайти схожі

3.


    Циховська, Елліна.
    Русоїзм та францисканізм у творчості Леопальда Стаффа і Кнута Гамсуна [Текст] / Елліна Циховська // Слово і час. - 2010. - № 2. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературні дослідження
Анотація: У статті розкриваються основні принципи поширеного в польському літературознавстві явища під назвою "францисканізм", одним із найяскравіших виразників якого був Л. Стафф. Авторка вказує на спільність рис францисканізму з руссоїстською концепцією "природної людини", що знайшли втілення у творчості Л. Стаффа та норвезького письменника К. Гамсуна, твори якого вплинули на спадщину українських та польських митців початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Стафф, Леопольд (1878-1957 рр.); Гамсун, Кнут (Норвезький письменник)

Знайти схожі

4.


    Циховська, Елліна.
    "Комплекс Алама" і "дихотомія андрогіна": два образи жінки в літературній традиції [Текст] / Елліна Циховська // Слово і час. - 2010. - № 8. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Образи--Жіночий образ
   Гендер--Художня література

Кл.слова (ненормовані):
Оніритичний простір -- Цілісність -- Християнський підхід -- Морфологічно-язичницький підхід
Анотація: У статті стверджується існуванні в ліературній традиції двох основних підходів до змалювання жінки у стосунку до чоловіка. Перший підхід, в основі якого лежать християнські канони, авторка умовно називає "комплексом Адама", натомість другий підхід - міфологічно-язичницький, що бере початок від платонівського діалогу "Банкет", означуєься як "дихотомія андрогіна".


Знайти схожі

5.


    Александрова, Галина.
    Діалог Леопольда Стаффа зі світовою літературою [Текст] / Галина Александрова // Слово і час. - 2011. - № 10. - С. 107-109
Рец. на кн. : Циховська Е. Д. Творчість Леопольда Стаффа як простір інтертексту : монографія / Е. Д. Циховська. - Донецьк : Ландон-ХХІ, 2011. - 344 с.

Рубрики: Письменники Польщі, 19-20 ст.
   Літературознавці України, 21 ст.

   Літературознавство--Компаративні дослідження

Анотація: Студія Е. Циховської - здобуток широкого вивчення джерел, ретельного аналізу та систематизації їх на основі сучасних підходів у компаративістиці. Вдячний матеріал для компаративних досліджень становить, зокрема, поезія Леопольда Стаффа. Монографія заслуговує на увагу як новаторська праця, у якій здійснено прочитання творчості митця в площині часопростору - однієї із фундаментальних категорій світобуття й водночас - ключової категорії поетики, отже, засадничих моментів, які втілюються у процесі творчості.


Дод.точки доступу:
Стафф, Леопольд (польський поет, драматург, перекладач ; 1878-1957) \о произв.\; Циховська, Елліна (літературознавець, кандидат філологічних наук ; 1980-) \о произв.\

Знайти схожі

6.


    Циховська, Елліна .
    Американські pulp-журнали: історія виникнення та причини популярності [Текст] / Елліна Циховська // Слово і час. - 2013. - № 7. - С. 101-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Американська література--Масова література, 19-20 ст.
   Журналістика--Періодичні видання--Журнали--США, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
видавець -- наукова фантастика -- "крутий детектив" -- нуар
Анотація: У статті розглядається історія виникнення американських pulp-журналів. Авторка акцентує увагу на основних фактах розвитку цієї індустрії, іменах, які сприяли зростанню популярності т. зв. "целюлозних" видань.


Знайти схожі

7.


    Циховська, Елліна.
    Теоретичні дилеми поняття інтермедіальності [Текст] / Е. Циховська // Слово і час. - 2014. - № 11. - С. 49-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Порівняльний аналіз
   Літературознавство--Компаративні дослідження

   Мовознавство--Інтемедіальність

Кл.слова (ненормовані):
інтермедіальність -- інтертекстуальність -- медіатизоване суспільство -- інтермедіа -- взаємодія мистецтв -- інтердисциплінарність -- креолізовані тексти -- кіно -- музика -- перформанс -- театр
Анотація: У статті проаналізовано питання становлення інтермедіальності, взаємозалежність інтермедіальності й інтертекстуальності, розглянуто інтермедіальність поряд із креолізованими текстами, обґрунтовано доцільність написання слова інтермедіальність в українському літературознавстві, приділено увагу чисельним класифікаціям. Автор зазначає деякі неточності у виникненні й визначенні інтермедіальності, з'ясовує та уточнює їх природу.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)