Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Троцька, Валентина$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 16
1.


    Троцька, Валентина.
    "Податок на Google": особливості використання публіцистичних творів, розміщених у мережі Інтернет [Текст] / В. Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 1. - С. 27-36
Рубрики: Авторське право--Інтернет--Захист


Знайти схожі

2.


    Троцька, Валентина.
    Тимчасове відтворення творів у мережі Інтернет: правові аспекти та судова практика [Текст] / В. Троцька, С. Петренко // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 4. - С. 36-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Інтернет--Захист


Дод.точки доступу:
Петренко, Сергій

Знайти схожі

3.


    Троцька, Валентина.
    Започаткування інституту вільного використання творів у XVIII-XIX ст.: історико-правовий аспект [Текст] / В. Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 6. - С. 46-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Історія


Знайти схожі

4.


    Троцька, Валентина.
    Вільне використання творів з метою забезпечення функціонування державного механізму [Текст] / В. Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 1. - С. 32-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Твори
Анотація: Стаття присвячена дослідженню теоретичних і практичних питань вільного використання творів з метою забезпечення громадянського порядку, здійснення адміністративного, парламентського та судового провадження. У межах цієї статті здійснено порівняно-правовий аналіз відповідності норм національного законодавства положенням європейського законодавства. Окрема увага приділена розгляду судової практики у сфері вільного використання творів.


Знайти схожі

5.


    Троцька, Валентина.
    Запобігання та виявлення плагіату у вищій освіті (за матеріалами досліджень у ЄС та Україні) [Текст] / В. Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 5. - С. 29-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Плагіат--ЄС--Україна
   Авторське право--Плагіат--Вища освіта

Анотація: Стаття присвячена питанням запобігання та виявлення плагіату в роботах студентів на основі аналізу відповідних досліджень, що проводилися в ЄС та Україні.


Знайти схожі

6.


    Троцька, Валентина.
    Особливості вільного використання творів для створення пародій [Текст] / В. Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 1. - С. 24-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Пародії--Використання творів--Судова практика
Анотація: Проаналізовано основні ознаки, притаманні пародіям, а також визначено умови вільного використання літературних, художніх, музичних та інших творів для створення пародій, наведено приклади із зарубіжної судової практики.


Знайти схожі

7.


    Троцька, Валентина.
    Цифровий семплінг у контексті дотримання авторського права на музичні твори [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 6. - С. 22-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Музичні твори--Семплінг
Анотація: У статті досліджені питання змісту такого явища, як цифровий семплінг, а також інші аспекти, пов'язані з фрагментарним використанням музичних творів у контексті дотримання авторського права. Проаналізовані проблеми, що виникають на практиці при застосуванні норм законодавства у сфері авторського права та суміжних прав щодо використання уривків музичних творів. Наведені приклади з іноземної судової практики.


Знайти схожі

8.


    Троцька, Валентина.
    Цифрові музеї та обмеження майнових прав авторів: законодавство і практика ЄС [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 5. - С. 18-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрові музеї--Майнове право--Авторське право--Законодавство і практика ЄС
Анотація: У статті розглядаються питання правового регулювання вільного використання творів для цілей музеїв. Приділено увагу особливостям діяльності цифрових музеїв. Визначено різницю між поняттями "музей" і "цифровий музей". Проаналізовано законодавство ЄС щодо винятків і обмежень авторського права для музеїв. Охарактеризовані основні умови вільного використання творів. Наведена судова практика ЄС. Висловлені пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства у сфері авторського права та суміжних прав.


Знайти схожі

9.


    Троцька, Валентина.
    Публічні інтереси суспільства = приватні інтереси авторів. Чи можливе досягнення рівноваги в цифрову епоху? [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 2. - С. 5-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Публічні інтереси--Цифрове середовище
Анотація: У статті розглянуто питання правового регулювання відносин між суб'єктами авторського права та користувачами в нових реаліях використання творів у цифровій мережі. Особливу увагу приділено проблемним питанням урівноваження публічних і приватних інтересів в авторському праві через інститут вільного використання творів.


Знайти схожі

10.


    Троцька, Валентина.
    Відкритий доступ до опублікованих творів: питання дотримання авторського права [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 2. - С. 22-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Опубліковані твори--Відкритий доступ--Авторське право
Анотація: У статті розглянуті питання використання опублікованих творів, що пропонуються публіці на умовах відкритого доступу, в цифровій мережі. Досліджено визначення терміну «відкритий доступ». Проведені аналогії між вільним використанням творів і використанням творів на умовах відкритого доступу. Встановлені особливості дотримання авторського права при опублікуванні творів та наданні до них відкритого доступу. Проаналізовані правові, фінансові й технічні перешкоди, що можуть поставати на заваді відкритому доступу до опублікованих творів. Доведено, що подолання цих перешкод прямо чи опосередковано пов’язано з необхідністю дотримання законодавства про авторське право. Розглянуто проблемні питання виплати коштів авторами за публікацію творів та відкритого доступу до них, а також шляхи вирішення цих питань, зокрема, на прикладі укладення трансформаційних угод.


Знайти схожі

11.


    Троцька, Валентина.
    Винятки та обмеження майнового авторського права відповідно до законодавства Великобританії та України: порівняльний аналіз [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 3. - С. 5-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Винятки та обмедення--Законодавство--Порівняльний аналіз--Україна--Великобританія
Анотація: У статті здійснено аналіз та узагальнення норм Закону Великої Британії «Про авторське право, зразки та патенти» (The Copyright, Designs and Patents Act), що стосуються винятків з авторського права. Визначено основні характеристики доктрини «fair dealing». Здійснено порівняння з положеннями про вільне використання творів, визначеними в Законі України «Про авторське право і суміжні права». Описано відмінності між доктринами «fair dealing» та «вільного використання творів». Детально досліджено ті винятки з авторського права, визначені в Законі Великої Британії, які в законі України відсутні. Розглянуто умови, за дотримання яких використання творів особою не вважатиметься порушенням авторського права. Надано пропозиції з удосконалення національного законодавства, з урахуванням результатів проведеного дослідження.


Знайти схожі

12.


    Троцька, Валентина.
    Авторське право та основні права на свободу інформації, преси: Судова практика ЄС [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 5. - С. 26-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Свобода інформації--Преса
Анотація: У статті висвітлено питання практичного застосування норм законодавства, шо перебувають на перетині двох прав: авторського права та права на свободу інформації, преси. Здійснено аналіз судових рішень справ Spiegel Online GmbH v. Volker Bec тощо, які розглядалися судами Німеччини, а також Європейським судом (рішення від 29 липня 2019 року). Здійснено порівняння норм європейського, німецького та українського законодавства у сфері авторського права в контексті обмежень майнових авторських прав, спрямованих на недопущення барʼєрів у свободі інформації, що висвітлюється ЗМІ.


Знайти схожі

13.


    Троцька, Валентина.
    Правові аспекти використання бібліотеками та іншими закладами творів, що вийшли з комерційного обігу [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 2. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Твори--Заклади культурної спадщини--Комерційний обіг
Анотація: Стаття присвячена дослідженню норм Директиви Європейського парламенту та Ради № 2019/790 про авторське право і суміжні права в єдиному цифровому ринку, а саме: положень про дозволене використання творів, що вийшли з комерційного обігу, бібліотеками та іншими закладами культурної спадщини. Здійснено детальний аналіз норм цієї директиви ЄС, а також положень, визначених у законах окремих європейських країн. Розглянуто подвійний механізм дозволеного використання творів, що вийшли з комерційного обігу, запропонований для врегулювання відносин, спрямованих на некомерційне відтворення (оцифрування) творів зазначеними закладами в інтересах суспільства. Зроблено порівняльний огляд відповідних норм законодавства ЄС та України у сфері авторського права і суміжних прав.


Знайти схожі

14.


    Троцька, Валентина.
    Авторське право та основні права на свободу інформації, преси: судова практика ЄС [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 4. - С. 15-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Свобода інформації--ЗМІ--Судова практика ЄС
Анотація: У статті висвітлено питання практичного застосування норм законодавства, шо перебувають на перетині двох прав: авторського права та права на свободу інформації, преси. Здійснено аналіз судових рішень справ Spiegel Online GmbH v. Volker Bec тощо, які розглядалися судами Німеччини, а також Європейським судом (рішення від 29 липня 2019 року). Детально досліджено розʼяснення суду щодо застосування норм європейського та німецького законодавства про авторське право в частині винятків та обмежень цих прав з інформаційною метою. Проаналізовано рекомендації Європейського суду про допустимість вільного цитування за допомогою гіперпосилання. Здійснено порівняння норм європейського, німецького та українського законодавства у сфері авторського права в контексті обмежень майнових авторських прав, спрямованих на недопущення барʼєрів у свободі інформації, що висвітлюється ЗМІ.


Знайти схожі

15.


    Троцька, Валентина.
    Позасудове врегулювання спорів згідно з європейським законодавством про авторське право і суміжні права в єдиному цифровому ринку [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 1. - С. 35-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Європейське законодавство--Цифровий ринок--Позасудове врегулювання
Анотація: Стаття надає здійснення правового аналізу положень Директиви ЄС, Інструкції та визначення особливостей захисту авторського права і суміжних прав за допомогою позасудового механізму врегулювання спорів у нових реаліях розвитку цифрового ринку, а також доцільності врахування відповідних норм у законодавстві України.


Знайти схожі

16.


    Троцька, Валентина.
    Обмеження майнових прав виконавців, виробників фонограм відповідно до законодавства України та ЄС [Текст] / Валентина Троцька // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 3. - С. 26-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Майнове право--Законодавство--Авторське право--Виконавці і фонограми--Україна--Європейський Союз
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питань, що стосуються обмеження майнових прав виконавців і виробників фонограм. Проаналізовано норми Закону України «Про авторське право і суміжні права». Акцентовано увагу на особливих умовах застосування положень про обмеження майнових прав виконавців, виробників фонограм у порівнянні з нормами про обмеження майнових прав авторів. Описано особливості застосування окремих випадків вільного відтворення фонограм та зафіксованих у них виконань з метою навчання та наукових досліджень. Проведено правовий аналіз відповідних положень, визначених у міжнародних конвенціях у сфері суміжних прав. Опрацьовано норми, передбачені в законах країн ЄС.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)