Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Савчин, М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 16
1.


    Савчин, М.
    Всеукраїнський конкурс " Учитель року-2006 " у номінації " Хімія " [Текст] / М. Савчин // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 4. - С. 2-5.
Рубрики: Педагогічна діяльність--Професійна майстерність


Знайти схожі

2.


    Савчин, М.
    Віра в Бога як духовний стан людини [Текст] / М. Савчин // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 54-59. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Психологія--Теорія
   Релігієзнавство

Кл.слова (ненормовані):
онтологія особистості -- духовна віра -- світська віра -- буття -- абстрактна психологія -- трансцендентна віра
Анотація: В статті автор досліджує й аналізує духовну віру людини як трансцендентний стан на підставі богословської літератури.


Знайти схожі

3.


    Савчин, М.
    Методологічні та практичні проблеми психотерапії у контексті духовної парадигми психології [Текст] / М. Савчин // Психологія і суспільство. - 2009. - № 4. - С. 229-241. - Бібліогр.: 37 назв.
Рубрики: Психологія практична
Кл.слова (ненормовані):
психотерапія
Анотація: Духовність як іманентне, внутрішнє утворення в душі людини дозволяє стати їй самодостатнім суб"єктом життєдіяльності. Головними результатами діяльності практичного психолога, котрий орієнтується на духовну парадигму, є зростання сили Я клієнта та рівня його свідомості, зміцнення орієнтації на духовне. Специфічними у цьому контексті є психологічні технології допомоги, підтримки, сприяння та супроводу функціонування і розвитку людини, груп, суспільних інститутів і суспільства загалом.


Знайти схожі

4.


    Кампо, В.
    Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та Конституційний Суд України (окремі аспекти міжнародно-комфортного тлумачення Конституції України) [Текст] / В. Кампо, М. Савчин, Н. Сергієнко // Право України. - 2010. - № 10. - С. 186-198. - Библиогр.: с. 197 (13 назв)
Рубрики: Права людини--Європейська конвенція--Україна
   Конституційний суд--Україна

Анотація: У статті розглянуто окремі проблемні аспекти реалізації положень Європейської конвенції 1950 р. Конституційним Судом України. Особливу увагу приділено питанням застосування положень Європейської конвенції та практики Європейського суду з прав людини в рішеннях КСУ за допомогою конституційно-конформного методу з метою ефективного захисту прав і свобод людини.


Дод.точки доступу:
Савчин, М.; Сергієнко, Н.

Знайти схожі

5.


    Савчин, М.
    Духовна складова української національної ідеї / М. Савчин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
українська національна ідея -- духовні цілі -- бездуховність -- автентична життєдіяльність -- самовдосконалення людини
Анотація: У статті проаналізовані особливості української національної ідеї, її спричинення історичними і сучасними умовами, обгрунтована важливість долучення духовних цілей до змісту цієї ідеї. Викладені причини бездуховності, що наявні в українському суспільстві й у загальноцивілізаційному контексті, описані негативні наслідки для культури даної тенденції. Аргументовано визначальне значення духовної сфери у життєдіяльності сучаснго соціуму та особи-громадянина як фундаментальної основи повноцінного й автентичного повсякдення народу і водночас як спрямовувального та мотиваційного чинника.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

6.


    Савчин, М.
    Конституційні цінності та конституційний порядок [Текст] / М. Савчин // Юридичний вісник України. - 2012. - 14-20 лип. (№ 28). - С. 10
Рубрики: Конституційне право


Знайти схожі

7.


    Савчин, М.
    Право на справедливий суд і конституційна юрисдикція: окремі аспекти згідно з синтетичною теорією конституції [Текст] / М. Савчин // Вісник Конституційного Суду України. - 2013. - № 2. - С. 96-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний суд--Діяльність--Україна


Знайти схожі

8.


    Савчин, М.
    Забезпечення верховенства конституції у діяльності конституційної юстиції [Текст] / М. Савчин // Вісник Конституційного Суду України. - 2013. - № 3. - С. 61-72
Рубрики: Конституційна юстиція--Україна


Знайти схожі

9.


    Савчин, М. М.
    Творчість як педагогічна проблема: тренінг творчоті [Текст] / М. М. Савчин, О. І. Гірний // Педагогіка і психологія. - 2013. - № 3. - С. 43-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Підвищення кваліфікації--Тренінг творчості
Анотація: Розглянуто застосування тренінгів творчості з групами вчителів хімії на курсах підвищення кваліфікації у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти з метою подальшого перенесення таких тренінгів у шкільний навчальний курс.


Дод.точки доступу:
Гірний, О.І.

Знайти схожі

10.


    Величко, Л. П.
    Теоретичні і практичні аспекти педагогічної майстерності та методичної культури педагога [Текст] / Л. П. Величко, М. М. Савчин // Педагогіка і психологія. - 2013. - № 4. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічна майстерність
Анотація: Розкрито теоретичні аспекти понять професіоналізму, педагогічної майстерності та методичної культури педагога. Висвітлено погляд на сутність сучасного вчителя, його роль в одержанні кінцевого продукту - високоосвіченої, компетентнісно спрямованої особистості.


Дод.точки доступу:
Савчин, М.М.

Знайти схожі

11.


    Савчин, М.
    Конституційні аспекти ратифікації Римського статусу [Текст] / М. Савчин // Юридичний вісник України. - 2014. - 30 серп.-5 верес. (№ 35). - С. 7
Рубрики: Міжнародний кримінальний суд--Римський договір


Знайти схожі

12.


    Гірний, О. І.
    Проблеми творчості у навчанні [Текст] / О. І. Гірний , М. М. Савчин // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Педагогіка творчості
   Навчально-виховний процес--Розвиток творчих здібностей

Кл.слова (ненормовані):
творчі здібності -- елітарний -- психологічний -- педагогічний -- підхід
Анотація: Мета статті - простежити розвиток проблематики, починаючи від її зародження до впровадження в навчальний процес ; з’ясувати підходи до розв’язання проблеми творчості та етапи, що привели до становлення педагогіки творчості: розкрити передумови теоретичних досліджень творчості і в педагогіці й педагогічне трактування творчого завдання та головної ознаки творчості - її новизну.


Дод.точки доступу:
Савчин, М. М.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

13.


    Савчин, М.
    Реформування місцевого самоврядування в Україні у контексті соціетального конституціоналізму [Текст] / М. Савчин // Право України. - 2014. - № 9. - С. 116-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Реформування--Україна
Анотація: У статті розкривається зміст доктрини соціетального конституціоналізму, елементом якого є реально гарантоване місцеве самоврядування. Акцентовано увагу на загальній тенденції розподілу повноважень влади між її рівнями. Висвітлено ступінь взаємодії місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у контексті деліберативної демократії. Сформульовано висновок про тенденції формування мереживно-центричного типу організації публічної влади. З цих позицій сформульовано низку пропозиції щодо реформування місцевого самоврядування в Україні.


Знайти схожі

14.


    Савчин, М.
    Конституційні принципи та їх інтерпретація [Текст] / М. Савчин // Право України. - 2017. - № 7. - С. 30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційні принципи--Верховенство права--Інтерпретація конституції--Права людини
Анотація: У статті сформульовані загальні засади інтерпретації конституційних принципів в аспекті базових цінностей прав людини, верховенства права і демократії. Висвітлено основні стандарти та вимоги інтерпретації конституційних принципів у діяльності Конституційного Суду України.


Знайти схожі

15.


    Барабаш, Юрій.
    Про обриси сучасного конституціоналізму через призму глобалізації та правового плюралізму [Текст] : [рецензія] / Юрій Барабаш // Право України. - 2018. - № 12. - С. 289-294
Рец. на моногр. : Савчин М. Сучасні тенденції конституціоналізму у контексті глобалізації та правового плюралізму : монографія / М. Савчин. - Ужгород : РІК-У, 2018. - 440 с.

Рубрики: Конституціоналізм--Сучасні тенденції--Рецензія на монографію
Анотація: У статті рецензується монографія М. Савчина "Сучасні тенденції конституціоналізму у контексті глобалізації та правового плюралізму", що присвячена сучасним тенденціям глобалізації конституційного права, ключову роль в чому відіграє запозичення та обмін найкращим досвідом захисту прав людини на інституціональному та процедурному рівнях.


Знайти схожі

16.


    Савчин, М. В.
    Право на самовизначення та сецесія [Текст] / М. В. Савчин // Юридична Україна. - 2019. - № 1/2. - С. 4-16
Рубрики: Територіальний устрій--Конституційно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
ідентичність спільнот -- народ -- нація -- територіальна цілісність -- принци права
Анотація: У статті розкривається проблема сецесії у контексті засади територіальної цілісності як принципу конституційного і міжнародного права. Дилема права на самовизначення та сецесії аналізується через призму цілісної інтерпретації правової матерії у зв’язку із соціологією, політологією та культурологією. Розпад імперій та виникнення національного визвольного руху часто стають каталізатором виникнення нових держав і слугують саме тією conditio sinae qua non. Право на сецесію певної спільноти визначається її здатністю ідентифікуватися та створити життєздатні інститути публічного урядування, спрямовані на захист прав людини. У судовій практиці існує цілком послідовна позиція щодо необхідності додержання вимог conditio sinae qua non, згідно з якими сецесія є крайнім способом забезпечення ідентичності певних спільнот. Зазначеним критеріям не відповідає «транзитна» сецесія у Косово та Криму, оскільки порушує засаду територіальної цілісності держави та непорушності державних кордонів як фундаментальних принципів конституційного і міжнародного права. Зроблено висновок, що подолання дилеми права на самовизначення та сецесії слід шукати у місії сучасної легітимної демократичної конституційної держави, яка базується на забезпеченні вільного розвитку індивіда на засадах його самоідентичності та гарантіях соціальної інтеграції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)