Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Паращевін, Максим$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Паращевін, Максим.
    Сучасна релігійність як прояв життєтворчих орієнтацій [Текст] / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 1. - С. 189-191
Рубрики: Людина--Релігійність--Система культури
Кл.слова (ненормовані):
управління -- населення -- традиції -- виховання
Анотація: Аналізується важливість релігійності як складової людського життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


   
    Інформаційні матеріали до круглого столу "Реформи в Україні: реальна практика і суспільні очікування" [Текст] : результати моніторингових загальнонаціональних опитувань "Українське суспільство" щодо сприйняття і оцінки реформ у громадській думці країни / матеріали підготували: Максим Паращевін, Віктор Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 51-56 : табл.
Рубрики: Соціологічні дослідження--Результати--Україна


Дод.точки доступу:
Паращевін, Максим \матеріали підготували.\; Степаненко, Віктор \матеріали підготували.\
Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

3.


    Паращевін, Максим.
    Вплив релігійності на поширеність цінності традиціоналізму [Текст] / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моральні цінності--Релігійність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
традиція -- традиціоналізм -- релігія
Анотація: Статтю присвячено виявленню зв’язку між релігійністю населення України та орієнтаціями на цінність традиції. Релігія може виступати як чинником збереження традиції, так і чинником реалізації новацій, але історично перша складова переважала. За сучасних умов у релігії також вбачають радше хранителя традицій. Проте відомо, що сучасна релігійність є переважно індивідуалістичною та модерністською. Тому постає питання, наскільки традиціоналістський потенціал релігії відбивається в реальних ціннісних орієнтаціях населення нашої країни. Це питання має значення для з ’ясування, з одного боку, загроз для соціально-політичної та соціально-економінної модернізації України, а з іншого — ролі релігії в сучасному суспільстві. Для визначення зв’яжу релігійності з орієнтацією на традицію використано дані міжнародного порівняльного проекту “Європейське соціальне дослідження” та дані моніторингових опитувань Інституту соціології НАН України. Продемонстровано, що рівень орієнтації на традицію дійсно трохи більший серед релігійних осіб; при цьому виявляються значущими і сам факт релігійної віри, міра релігійності (низька/висока). Водночас такі відмінності не є настільки великими, щоб очікувати, що саме релігія гальмуватиме процеси соціальних змін. При цьому напрям зв ’язку між релігією і орієнтаціями на традицію не є очевидним, і вроджений традиціоналізм сам може впливати на більшу релігійність людей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


   
    Круглий стіл “Аґенти соціальних змін у суспільстві нестійкої інституціональності: особистості, ідеї, соціальні рухи” [Текст] / модератори: Віктор Степаненко, Олена Злобіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 123-162. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Зміст та форми соціальної життєвотворчості особистості в умовах стійкого і нестійкого інституціонального детермінізму / Микола Шульга. Методологічні проблеми дослідження соціальних змін / Юрій Савельєв. Ситуація інституціональної нестійкості як тло запиту на аґентність: зв'язок із соціальною напруженістю / Любов Бевзенко. Суб'єктність та аґентність у соціальних змінах / Олена Злобіна. Мобільні аґенти "епохи плинних змін" / Алла Петренко-Лисак. Соціальний активізм у суспільстві нестійкої інституціональності: аґенти впливу та аґенти змін / Наталія Соболєва. Інститут ділової активності як аґент суспільних перетворень / Ігор Мартинюк. Українські виборчі аґенти суспільно-політичних змін / Ольга Безрукова. Архаїчні аґенти соціальних змін / Максим Паращевін. Проблема аґентості інституціональних змін у контексті диджиталізації сучасної української держави / Наталія Бойко. Журналісти як аґенти змін: "pro" і "contra" / Сергій Солодько. Аґентність ЗМІ: про журналістики з різними соціальними полями / Ольга Сусська. Зміни в освітніх практиках: імітація, ілюзія чи реальність / Ірина Чудовська. Аґенти змін у полі освіти / Світлана Шевченко. Теорія морфогенезу аґентності Маргарет Арчер: від соціологічної теорії до сфери шкільної освіти / Вікторія Гуменюк.
Рубрики: Соціальна психологія--Круглі столи--Київ, місто (Україна), 2019 р.
Анотація: Круглий стіл, зорганізований відділом соціальної психології Інституту соціології НАНУ, проходив в Інституті соціології НАН України 3 грудня 2019 року і був присвячений 95-літтю фундаторки відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України — Лідії Василівни Сохань. Тематика цього круглого столу надає творчому спадку Л.В.Сохань і багатьом напрацюванням її школи актуального соціологічного звучання у дослідженнях аґентів соціальних змін та особливостей взаємодії аґентності зі структурою в Україні як суспільстві нестійкої інституціональності.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор.\; Злобіна, Олена \модератор.\; Сохань, Лідія Василівна (доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор ; р. н. 1924) \про неї\; Інститут соціології НАН України (Київ) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Паращевін, Максим.
    Релігійний чинник системних ризиків в українському суспільстві / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 171-172. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні процеси--Системні ризики--Релігійний чинник--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальний розвиток -- людські спільноти -- релігія

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)