Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Олійник, Т. І.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Олійник, Т. І.
    Продуктивність праці та структурні зміни в сільському господарстві [Текст] / Т.І. Олійник , І.О. Олійник // Економіка АПК. - 2006. - № 4. - С. 122-127. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Економіка праці--Продуктивність--Україна
   Економічний аналіз--АПК

Кл.слова (ненормовані):
Вартісний індекс -- Натуральні показники -- Галузева структура
Анотація: У статті досліджується рівень продуктивності праці із застосуванням індексного методу. Зазначено, що динаміка продуктивності праці є одним із вирішальних критеріїв ефективності нових форм господарювання.


Дод.точки доступу:
Олійник, І. О.

Знайти схожі

2.


    Олійник, Т. І.
    Ціна робочої сили як чинник нарощування аграрного ресурсного потенціалу [Текст] / Т.І. Олійник // Економіка АПК. - 2007. - № 3. - С. 76-80. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Ціноутворення--АПК--Україна
Анотація: Висвітлено результати дослідження впливу рівня заробітної плати і сільсьгосподарських підприємствах України на тенденції формування їх аграрного ресурсного потціалу.


Знайти схожі

3.


    Олійник, Т. І.
    Конкуренція та конкурентоспроможність на ринку аграрної праці [Текст] / Т.І. Олійник // Економіка АПК. - 2008. - № 4. - С. 109-116. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Трудові ресурси--Ринок праці
   Економіка підприємства--Організація виробництва--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Роботодавці -- Заробітна плата -- Працівники
Анотація: Досліджується питання конкуренції на ринку сільськогосподарських товаровиробників в Україні. Характеризується конкурентоспроможність робочої сили.


Знайти схожі

4.


    Олійник, Т. І.
    Державна підтримка аграрного сектору економіки України [Текст] / Т. І. Олійник // Економіка АПК. - 2009. - № 7. - С. 80-85. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Економіка підприємства--Організація виробництва
   Сільське господарство--Бюджетна підтримка--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Вартість -- Заробітна плата -- Товаровиробники
Анотація: У статті розглядаються питання державної підтримки розвитку аграрного сектору економіки, зокрема сільськогосподарських підприємств України.


Знайти схожі

5.


    Олійник, О. В.
    До проблеми повномасштабного запровадження ринку землі в Україні [Текст] / О. В. Олійник, Т. І. Олійник // Економіка АПК. - 2011. - № 7. - С. 60-66 : фото.цв. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Земельні відносини--Ринкова економіка
   Земельні відносини--Земельна власність

   Регіональна економіка--Харківська область

Кл.слова (ненормовані):
Аграрний сектор -- Сільськогосподарські угіддя -- Земельна реформа
Анотація: Досліджено становлення ринкових земельних відносин, умов та можливих наслідків запровадження ринку сільськогосподарських угідь. Наведено думку населення Харківської області різних вікових категорій щодо можливості продажу земель.


Дод.точки доступу:
Олійник, Т. І.

Знайти схожі

6.
061
Ч-492


    Сторощук, Б. Д. (Викладач ЧНУ).
    Концептуальні передумови моделювання макроекономічного кругообігу [Текст] / Б. Д. Сторощук, І. Б. Бабух, Т. І. Олійник // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 495: Економіка. - С. 197-201 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Макроекономічна система--Теорія


Дод.точки доступу:
Бабух, І. Б. (Викладач ЧНУ); Олійник, Т. І.; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72147 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

7.


    Олійник, Т. І.
    Економіка сільського господарства: наука та її сучасна парадигма [Текст] / Т. І. Олійник, В. Й. Шиян, Д. В. Шиян // Економіка АПК. - 2013. - № 4. - С. 94-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна наука--Наукоємність виробництва
   Аграрна наука--Підручники--Україна

Кл.слова (ненормовані):
продуктивні сили -- економічна теорія -- прикладна теорія
Анотація: Обґрунтовано доцільність виділення економіки сільського господарства в самостійну науку, яка б органічно поєднувало емпіричний і теоретичний рівні пізнання з визначенням окремих особливостей її об'єкта.


Дод.точки доступу:
Шиян, В. Й.; Шиян, Д. В.

Знайти схожі

8.


    Олійник, Т. І.
    Генезис підприємництва - рушійний фактор соціально-економічного зростання загальнонаціональних інтересів [Текст] / Т. І. Олійник // Економіка та держава. - 2018. - № 2. - С. 42-45. - Бібліогр. с. 45 (11 назв)
Рубрики: Підприємництво --Соціально-економічний розвиток
Анотація: У статі розглянуто економічну природу і зміст підприємництва, його еволюцію від витоків до організованої цілеспрямованої системи, негативні і позитивні риси. Узагальнено теоретико-методичні підходи до визначення підприємництва, його ролі та значення у розвитку економіки. Розкрито найбільш поширені науково-методичні підходи до визначення підприємництва у становленні ринкової національної економіки. Визначено напрям сучасної економічної науки, яка розглядає питання підприємництва і першочерговою метою вбачає розробку дієвих інструментів, спрямованих на вирішення питань сталого соціально-економічного розвитку. Показано важливість підприємництва для економічного зростання і необхідність стимулювання в умовах соціально спрямованої ринкової системи. Розглянуто теорію підприємництва як особливий вид ризикованої діяльності та здібності підприємця. Виокремлено напрям, за яким розвивалося дослідження підприємництва та напрям, що акцентує увагу на соціально-економічних питаннях підприємництва.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Олійник, Т. І.
    Методичні аспекти оцінки економічної безпеки підприємств у ринкових умовах господарювання [Текст] / Т. І. Олійник // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 69-72 : табл. - Бібліогр. с. 72 (11 назв)
Рубрики: Підприємства--Економічна безпека
Анотація: На основі проведеного аналітичного дослідження виявлено, що питання оцінки економічної безпеки підприємств має практичну значимість і цінність. Саме результати оцінки є основою вироблення заходів управлінського впливу щодо стабілізації діяльності підприємства, і чим достовірною та своєчасною буде оцінка економічної безпеки, тим більш обгрунтованими й ефективними будуть заходи з її забезпечення. Окреслені фактори впливу на проведення оцінки економічної безпеки підприємств надають змогу констатувати нагальність проведення оцінки всього комплексу ризиків і загроз економічній безпеці з метою їх нівелювання та подальшого врахування під час розробки стратегії сталого розвитку підприємств у сучасних умовах господарювання. У виконанні цієї мети, оперуючи теоретичним підходом, виокремленні основні групи загроз щодо виявлення їх впливу на систему економічної безпеки сучасного підприємства, де особливому моніторингу підлягають ознаки таких загроз за їх класифікаційним складом. Встановлено, що оцінка економічної безпеки не повинна зводитись до жорстких протиставлень, необхідні комбіновані підходи, що включають формалізовані і неформалізовані методи оцінки функціонування підприємств, направлені на погодження змін внутрішніх чинників зі змінами зовнішнього середовища.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Олійник, Т. І.
    Еволюція підприємницької активності: суспільно-економічний аспект становлення та розвитку [Текст] / Т. І. Олійник // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 92-96. - Бібліогр. с. 96 (7 назв)
Рубрики: Підприємництво--Конкуренція
Анотація: У статті проведено аналіз економічної природи підприємництва, яка формує конкретні господарські умови для здійснення процесу виробництва, і в цьому аспекті підприємництво представляє собою суспільний механізм, призначений для організації та здійснення процесу відтворення найбільш поширених форм суспільного буття.Висвітлено формування і активізацію підприємництва, яке пройшло декілька етапів свого становлення і окреслили відповідний організаційний його тип. Зміна цих етапів не мала і не має чітких меж, вони взаємопроникають один в одного і поступово посилюють свій вплив обумовлюючи на деякий період часу провідне положення, поступаючись місцем іншому етапу свого розвитку. Встановлено, підприємництво як форма соціально-економічної активності відіграє незамінну роль в економічній динаміці і в суспільному розвитку. Взаємодія між підприємництвом, економікою загалом і суспільством, носить досить складний і неоднозначний характер, що визначає особливе призначення підприємництва в економіці і суспільстві, і чинники, які гальмують або прискорюють його реалізацію в конкретному періоді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)