Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Заяць, Т. А.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Заяць, Т. А.
    Модернізація соціально-трудових відносин України: пріоритетні напрями та принципи реалізації [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - С. 179-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-трудові відносини


Знайти схожі

2.


    Заяць, Т. А.
    Державні пріоритети розвитку сільського розселення України [] / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка та держава. - 2014. - № 10. - С. 15-17. - Бібліогр. с.17 (8 назв)
Рубрики: Сільські громади--Розселення --Державна політика
Анотація: Метою статті є обгрунтування стратегічних орієнтирів розвитку сільського розселення України.


Дод.точки доступу:
Краєвська, Г.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Заяць, Т. А.
    Публічно-приватне партнерство в Україні: основні обмеження та напрями розвитку [] / Т. А. Заяць, В. Л. Жаховська, О. І. Дяконенко // Економіка та держава. - 2015. - № 5. - С. 6-10. - Бібліогр. с.10 (10 назв)
Рубрики: Державно-приватне партнерство--Розвиток--Україна
Анотація: Проаналізовано сучасний стан публічно-приватного партнерства в Україні та встановлено основні обмеженя, що перешкоджають його розвитку. Запропоновано пріоритетні напрями реалізації проектів розвитку публічно-приватного партнерства та обгрунтовано відповідні заходи на регіональному та місцевому рівнях.


Дод.точки доступу:
Жаховська, В.Л.; Дяконенко, О.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Заяць, Т. А.
    Економічна основа сільських поселень України та перспективи її зміцнення [Текст] / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка України. - 2016. - № 9. - С. 70-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Економічний розвиток--Проблеми і перспективи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сільське розселення -- поселенська мережа -- суб’єкти підприємництва -- аграрний сектор -- перспективи розвитку
Анотація: Руйнівні процеси в сільській поселенській мережі України, знелюднення поселень через відсутність продуктивних робочих місць для зайнятості за місцем проживання та демографічну кризу в умовах ускладнення суспільно-економічної ситуації у країні зумовлюють необхідність розв’язання нагальних економічних і соціальних проблем у цій сфері. Викладено авторське бачення перспективних напрямів і шляхів зміцнення економічної основи розвитку сільських поселень України.


Дод.точки доступу:
Краєвська, Г. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Заяць, Т. А.
    Трансформаційні зміни сільських поселень в Україні [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трансформація економіки--Сільські поселення--Україна


Знайти схожі

6.


    Заяць, Т. А.
    Розвиток сільських поселень України в умовах децентралізації: можливості та ризики [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 48-60. - Бібліогр.: с. 58-60 (18 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Розгортання процесів децентралізації чинної системи управління в Україні обумовлює появу нових процесів і явищ у соціальному розвитку сільських поселенських структур унаслідок посилення субрегіонального рівня управління, кардинальних змін принципів організації життєдіяльності сільських спільнот та пошуку нових форм реалізації головних функцій місцевого самоврядування на локальному рівні, орієнтованих на самоорганізацію і саморозвиток громад. У складних суспільно-політичних та соціально-економічних умовах країна швидкими темпами здійснює реформу децентралізації зі значними економічними і соціальними ризиками, можливими негативними ефектами для сільських територіальних громад, які наразі не інформовані належним чином про сутність здійснюваних перетворень та по суті не готові до таких радикальних змін з різних об'єктивних та суб'єктивних причин. Унаслідок цього нерідко виникають соціальні конфлікти, які лише ускладнюють умови ведення сільського бізнесу чи погіршують умови життєдіяльності сільських мешканців у цілому. Виходячи з цього, у статті розглянуто можливі сценарії розвитку сільських поселень в умовах децентралізації управління, їх вплив на організацію життєдіяльності сільських громад, сформований потенціал до саморозвитку. Визначено інституційні пастки на шляху розвитку сільських поселень в умовах об'єднання сільських територіальних громад та здійснення процесів децентралізації управління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Заяць, Т. А.
    Розвиток соціального капіталу територіальних громад в Україні [Текст] / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка України. - 2020. - № 12. - С. 56-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальні громади--Соціальний капітал--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивний розвиток -- партнерство -- самоорганізація населення -- соціальна взаємодія
Анотація: Розглянуто основні джерела і практики розвитку соціального капіталу спроможних територіальних громад в Україні в умовах їх об'єднання та пошуку шляхів забезпечення самодостатності й самоорганізації. Виявлено істотну асиметрію у співвідношенні різних джерел на тлі значних відмінностей від зарубіжних практик, орієнтованих на зміцнення соціального капіталу. Визначено концептуальні засади формування моделі відкритого соціального капіталу із залученням усіх суб'єктів територіального розвитку.


Дод.точки доступу:
Краєвська, Г. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Заяць, Т. А.
    Конвертація соціального капіталу в Україні: суперечності, принципи і перспективи [Текст] / Т. А. Заяць, В. Л. Жаховська // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 1. - С. 63-79
Рубрики: Соціальні відносини
Анотація: Стаття присвячена проблемам конвертації соціального капіталу, що ґрунтуються на новітніх уявленнях щодо цього з урахуванням специфіки його формування в Україні та практик європейських країн. Актуальність статті обумовлена необхідністю розвитку відкритих продуктивних форм партнерства задля суспільного консенсусу та економічного зростання. Метою статті є визначення специфіки конвертації соці ального капіталу як складової сукупного національного, її суперечностей та принципів реалізації в державній політиці. У статті використано загальнонаукові методи дослідження. Новизною є систематизація існуючих взаємозв’язків і взаємозалежностей у цій сфері, а також обґрунтування моделей мінімізації можливих негативних наслідків для суспільства. Концептуально визначено позиції соціального капіталу в структурі сукупного капіталу, його зв’язки з іншими формами капіталу, а також доведено провідну роль відкритого соціального капіталу в формуванні демократичного суспільства. Розкрито специфіку конвертації соціального капіталу порівняно з іншими формами капіталу. Встановлено, що суперечність між національним і корпоративним соціальним капіталом набуває ознак усталеності. Обґрунтовано основні принципи та способи конвертації соціального капіталу, адекватні умовам становлення демократичного суспільства. На основі оцінки реальних тенденцій соціально-економічного розвитку і поширених соціальних практик виокремлено три можливі моделі мінімізації супереч-ностей, що виникають під час процесу конвертації вітчизняного соціального капіталу, кожна з яких підпорядкована вирішенню конкретних завдань та досягненню певних цілей розвитку. Модель мобілізаційної адаптації ґрунтується на формуванні у суспільстві нових цінностей, норм з боку публічної влади із використанням здебільшого ідеологічних ресурсів впливу на основі авторитету та довіри до неї громадян. Модель інституціональної модернізації орієнтована на оновлення законодавчо встановлених норм і правил через їх наближення до реальних економічних потреб та соціальних практик відповідно до уявлень про те, що будь-який закон становить собою зведену в норму вкорінену традицію. Модель компромісних рішень передбачає досягнення балансу між формальними і неформальними нормами з метою досягнення синергетичного ефекту.


Дод.точки доступу:
Жаховська, В. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Заяць, Т. А.
    Ціннісні орієнтири інноваційного розвитку в Україні [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 3-21
Рубрики: Інноваційний розвиток
Анотація: У статті розглянуто проблеми формування й утвердження цінностей інноваційного розвитку як нових можливостей розвитку для держави, бізнесу та окремих домогосподарств. Необхідність прискорення соціально-економічного розвитку країни на інноваційних засадах завдяки їх сприйняттю у суспільстві як ціннісних орієнтирів та засобів мінімізації ризиків техніко-технологічного відставання України від європейських країн актуалізує цей напрям наукових досліджень. Метою статті є оцінка суспільного сприйняття цінностей інноваційного розвитку країни, виявлення бар’єрів, що стримують процес інноватизації в країні, та визначення напрямів їх мінімізації у перспективі. Новизною є результати узагальнення умов, необхідних для трансформації орієнтирів інноваційного розвитку у цінності, якими керуються різні суб’єкти при виборі моделі поведінки на ринку чи в конкретних життєвих ситуаціях. Застосовано такі методи до слі дження: системний аналіз, наукове узагальнення і порівняння, економіко-статистичний аналіз. З’ясовано, що на тлі невисоких міжнародних рейтингових оцінок України за параметром інновацій, нерівномірності їх впровадження у різних сферах економіки, падіння престижності науки проблематично поширити цінності інноваційного розвитку серед управлінських структур, суб’єктів середнього і малого бізнесу, громадських структур та окремих домогосподарств. В Україні позитивне суспільне сприйняття інновацій, відкритість до досягнень науки і техніки поєднується зі скептичним ставленням до їх ролі у повсякденні, — думкою про залежність від наукових досягнень, які можуть змінювати уявлення про вірне і хибне у житті кожної людини. Інституційна недовіра в українському суспільстві посилює недовіру до результатів інноваційної діяльності, передовсім наукових досліджень. Державна підтримка сфери інноваційної активності в країні залишається слабкою. У статті визначено основні бар’єри на шляху сприйняття суспільством інновацій як однієї з пріоритетних цінностей. Виявлено, що їх витоки криються в неефективності державного регулювання інноваційної діяльності підприємницьких структур, відсутності цілісної концепції вирішення стратегічних завдань розвитку країни на перспективу, обмеженості споживчих стратегій більшості домогосподарств. Розглянуто основні моделі стимулювання інновацій у світовій практиці, виокремлено їх цільові орієнтири, переваги і недоліки. Україна зусиллями держави, бізнесу, громадськості має розвивати європейську модель інноваційного розвитку, змінюючи сучасний формат взаємодії суб’єктів продуктивнішим на засадах довіри, партнерства, відповідальності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)