Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Жук, Г.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 18
1.
CUKK-VDPU
Ж85


    Жук, Г.
    Використання удосконаленої частої (густої) графічної сітки-шаблону для розвитку каліграфічних навичок і корекції почерку в учнів [Текст] / Г. Жук, М. Кучинський // Початкова школа. - 2007. - № 5. - С. 27-28.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика початкового навчання
Кл.слова (ненормовані):
почерк -- письмо -- каліграфія
Анотація: Методичні поради для ефективного навчання дітей каліграфії.


Дод.точки доступу:
Кучинський, М.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

2.


    Жук, Г.
    Василь Барвінський і камерний жанр [Текст] / Г. Жук // Музика. - 2008. - № 5. - С. 26-27 : фото
Рубрики: Композитори українські--Персоналії--Україна, 20 ст.
   Музика камерна



Дод.точки доступу:
Барвінський, Василь Олександрович (укр. композитор, піаніст, муз. критик, педагог, диригент, організатор муз. життя ; 1888-1963) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Жук, Г.
    Семінар-конференція з теми "Шкала електромагнітних випромінювань" [Текст] : з досвіду роботи / Г. Жук // Фізика та астрономія в школі. - 2009. - № 1. - С. 10-14.
Рубрики: Фізика--Вивчення--СЕМІНАР-конференція
Кл.слова (ненормовані):
СТРУКТУРНО-логічна схема
Анотація: Подана розробка семінару-конференції з теми "Шкала електро-магнітних випромінювань".


Знайти схожі

4.


   
    Перспективы метаногидратных технологий в Украине [Текст] / Г. В. Жук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2013. - № 3. - С. 10-17 : табл., рис. - Библиогр. с. 17 (16 назв.)
Рубрики: Енергетика--Газові родовища--Україна
Анотація: Визначено перспективи розвитку гідратних технологій в Україні: транспорт природного газу у вигляді гідратів, тривале зберігання природного газу в гідратному стані, видобуток природного газу з його природних гідратних родовищ.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Пятничко, А.И.; Крушневич, С.П.; Федоренко, Д.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Жук, Г. В.
    Досвід утилізації звалищного газу в енергетичних установках в Україні [Текст] / Г. В. Жук // Екологічний вісник. - 2015. - № 2. - С. 25-26
Рубрики: Побутові відходи--Утилізація
   Біогази--Використання

Анотація: Висвітлено проекти збору та утилізації звалищного біогазу в Україні. Високий енергетичний потенціал полігонів ТПВ сприяє ефективному застосуванню його замість природного газу. В галузі використання горючих газів досвід Інституту газу НАН дав можливість розробити різні технологічні схеми застосування біогазу. Впровадження розроблених технологій на великих полігонах ТПВ України дасть можливість щороку стабільно заміщати 0,5 млрд м3 природного газу, а з урахуванням палива біологічного походження - до 10 млрд м3.


Знайти схожі

6.


    Пятничко, А. И.
    Оптимизхация параметров технологической схемы аминовой очистки биогаза от CO2 иH2S [Текст] / А. И. Пятничко, Ю. В. Иванов, Г. В. Жук // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2015. - № 1. - С. 14-21 : табл., рис. - Библиогр. с. 21 (11 назв.)
Рубрики: Джерела енергії--Біогаз--Очищення
Анотація: Виснаження родовищ традиційних викопних палив призводить до пошуку альтернативних джерел енергії, до яких належить біогаз, що утворюється з біологічної сировони - біомаси.


Дод.точки доступу:
Иванов, Ю.В.; Жук, Г.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


   
    Использование перепада давления на газораспределительных станциях для производства электрической энергии в периоды пиковых нагрузок [Текст] / С. П. Крушневич [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 2. - С. 14-17. - Библиогр. с. 16, 17 (8 назв.)
Рубрики: Магістральні газопроводи
   Газопостачання

   Електроенергія--Виробництво

Анотація: Перед подачею природного газу з магістрального газопроводу до споживача він проходить кілька етапів зниження тиску на газорозподільних станціях та пунктах. Зниження тиску природного газу супроводжується виділенням значної кількості енергії холоду. Для запобігання утворення гідратів перед зниженням тиску газ попередньо підігрівають, щоб забезпечити на виході дроселя температуру, яка гарантовано перевищує температуру точки гідратоутворення. Дроселювання призводить до втрати потенційної енергії, яка раніше була використана для стиснення природного газу, та до додаткових витрат природного газу для підігріву. Якщо замінити дросель на детандер, то енергію від зниження тиску природного газу можна утилізувати та використати частину енергії, яка раніше була витрачена при стисненні газу. Негативним фактором використання детандера є зростання перепаду температур між його входом та виходом у 5-8 разів, що вимагає збільшення у 7-11 разів у порівнянні з дроселем обсягу паливного газу, який використовується для підігріву газу перед детандером. У зв'язку з цим виконано паливно-економічний розрахунок раціональності утилізації перепаду тиску з урахуванням рівня цін в Україні на енергоносії у січні 2016 р. Ще одним позитивним фактором при виробництві електричної енергії на газорозподільних станціях є часткова компенсація пікових навантажень на електричну мережу України, оскільки споживання природного газу в пікові періоди також зростає.


Дод.точки доступу:
Крушневич , С.П.; Пятничко, А.И.; Жук, Г.В.; Солтаниберешне, М.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


   
    Установка АШ 115М2 для электрошлаковой сварки вертикальных, наклонных и криволинейных стыковых соединений [Текст] / Г. В. Жук, А. В. Семененко, С. И. Великий // Автоматическая сварка. - 2016. - № 10. - С. 47-49. - Бібліогр. с. 49 (5 назв)
Рубрики: Електрошлакове зварювання
Анотація: Описаны конструктивные особенности современной установки для электрошлаковой сварки вертикальных, наклонных и криволинейных стыковых соединений. С ее помощью обеспечивается изготовление уникальных металлоемких изделий.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Семененко, А.В.; Великий, С.И.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


   
    Использование внутренней энергии природного газа для извлечения из него гелиевого концентрата [Текст] / Л. Р. Онопа [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 3. - С. 43-51. - Библиогр. с. 49, 51 (10 назв.)
Рубрики: Природні гази--Гелій
Анотація: У зв'язку з розвитком високотехнологічних виробництв, що використовують гелій, у світі спостерігається стійке зростання його споживання. Враховуючи обмеженість ресурсів для отримання гелію в Україні, раціональним вважається виділяти його з природного газу на газорозподільних станціях магістральних газопроводів або газових родовищах, що містять його більше 0,05 % (об.). Пропонована кріогенна технологія отримання гелієвого концентрату не потребує зовнішніх джерел холоду. Охолодження відбувається за рахунок дроселювання та рекуперації холоду зворотного потоку зрідженого природного газу. Отримуваний гелій-сирець містить 60-70 % Не, при цьому втрати його складають 1-3 % при розчиненні у зрідженому природному газі. Оптимальним діапазоном тиску для добування гелію у відпарній колоні є 2-2,4 МПа. Гелієвий концентрат може бути транспортований у балонах або перероблятися на місці з метою подальшого його очищення та виділення товарного продукту. Розрахунки схеми проводилися з використанням програмної системи технологічного моделювання "ГазКондНафта". Достовірність розрахунків фазових рівноваг підтверджена порівнянням з експериментальними даними щодо розчинності гелію в метані.


Дод.точки доступу:
Онопа, Л. Р.; Пятничко, А. И.; Жук, Г. В. ; Иванов, Ю. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


   
    Особенности строительства и эксплуатации резервуара РВС-200 для хранения дизельного топлива в Антарктиде на станции «Академик Вернадский» [Текст] / Г. В. Жук [и др.] // Автоматическая сварка. - 2017. - № 2. - С. 36-40 : рис. - Библиогр.: с. 40 (7 назв.)
Рубрики: Резервуари--Експлуатація
   Дизельні палива--Зберігання--Антарктида

Анотація: Наведено аналіз матеріалів експертного обстеження зварного резервуару РВС-200 для дизельного палива на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", виконаного ДП "ДКТБ ІЕЗ ім. Є. О. Патона НАНУ". Показано, що по регіону розташування резервуар місткістю всього 200 м3 переходить по відповідальності у вищий клас - СС 3 з встановленим терміном експлуатації не менше 40 років. У цих умовах вимоги до екологічної чистоти об'єкта і навколишнього середовища, при повній ізоляції і обмежених можливостях ремонту, зумовлюють необхідність неординарних конструктивних рішень по забезпеченню безремонтного терміну експлуатації. Дано конкретні технічні рішення розглянутого питання.


Дод.точки доступу:
Жук, Г. В. ; Мороз, И. В.; Барвинко, А. Ю.; Барвинко, Ю. П.; Посыпайко, Ю. Н.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


   
    Автоматизация сварочных процессов с использованием механического сварочного оборудования [Текст] / И. В. Лендел [и др.] // Автоматическая сварка. - 2017. - № 5/6. - С. 99-104. - Библиогр.: с. 104 (10 назв.)
Рубрики: Дугове електрозварювання--Технологічні процеси--Автоматизація
Анотація: У статті наведені приклади роботизації, автоматизації та механізації зварювальних та споріднених процесів на базі механічного зварювального устаткування (МЗ У). До складу комплексів і установок, що застосовуються для процесів зварювання або наплавлення, входять як серійні зразки МЗ У, так і спеціально створені, що враховують індивідуальність конструкції виробу і технологічні особливості його виготовлення. Показано широту вирішуваних завдань і можливість вітчизняного виробника МЗ У здійснювати розробку і створювати сучасні високотехнологічні комплекси та установки для зварювання і наплавлення. Відзначено можливість розробки спеціального МЗ У для нових технологій зварювання і наплавлення в складі роботизованих комплексів і автоматичних установок.


Дод.точки доступу:
Лендел, И. В.; Лебедев, В. А.; Максимов, С. Ю.; Жук, Г. В.

Знайти схожі

12.


    Лебедев, В. А.
    Применение регулируемых электроприводов с бесколлекторными электродвигателями при дуговой сварке [Текст] / В. А. Лебедев, Г. В. Жук, И. В. Лендел // Автоматическая сварка. - 2017. - № 7. - С. 42-47 : іл. - Библиогр. с. 47 (11 назв.)
Рубрики: Зварювальне обладнання--Електроприводи
   Дугове електрозварювання

Анотація: В роботі розглянута можливість застосування в зварювальному обладнанні електроприводів з кроковими та вентильними електродвигунами. На основі прикладів виконаних розробок механізованого та автоматичного зварювально-наплавлювального обладнання різного призначення показані переваги застосування безколекторних електродвигунів в комплекті з комп'ютеризованими системами управління і регулювання в різних системах для виконання тих або інших технологічних функцій. Акцентовано увагу на ефективності застосування крокових і вентильних електроприводів для здійснення модульованої і імпульсної подачі електродного дроту. Відзначено перспективність розвитку обладнання при застосуванні електроприводів з кроковими та вентильними електродвигунами.


Дод.точки доступу:
Жук, Г. В.; Лендел, И. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


   
    Применение сварки для реставрации чугунного перильного ограждения моста Коцебу в Одессе [Текст] / В. Д. Позняков [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 2. - С. 34-41. - Библиогр.: с. 41 (7 назв.)
Рубрики: Мости--Огорожі--Реставрація
   Чавун--Зварювання

Анотація: Представлені результати оцінки фактичного стану чавунної перильної огорожі мосту Коцебу і можливості застосування зварювання для її реставрації. Згідно вказівок СРП 2007.4.1 з проведення реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини, здійснений експертний огляд демонтованих елементів, складені дефектні відомості та виконано комплекс досліджень по ідентифікації і зварюваності чавуну. Встановлено, що особливості зварюваності такого чавуну обумовлені його перлітною структурою, вмістом вуглецю, газонасиченістю, проникненням продуктів корозії в основний метал, низькою пластичністю, а також схильністю до утворення в металі ЗТВ цементиту, ледебуріту і зварювальних напружень. Розроблено принципи мінімізації впливу цих факторів на зварюваність. Відпрацьовано підхід до вибору способу зварювання і зварювальних матеріалів. Встановлено, що найбільш повно вимоги задовольняє механізований спосіб зварювання самозахисним високонікелевим дротом марки ПАНЧ-11. На його основі розроблена і реалізована в авторському супроводі технологія відновлення цілісності всіх основних архітектурно-декоративних елементів перильної огорожі (решіток, гербів і карнизів).


Дод.точки доступу:
Позняков, В.Д.; Демченко, Ю.В.; Денисенко, А.М.; Жук, Г.В.; Козырев, В.Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


   
    Визначення оптимальних схем поводження з твердими побутовими відходами міст України [Текст] / Г. В. Жук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 48-61. - Бібліогр. с. 59, 61 (24 назви)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Запропоновано схему поводження з твердими побутовими відходами, що складається з роздільного двохпотокового збору міських відходів, їх сортування, збору вторинної сировини, виробництво RDF-палива та складування незначної їх частини на полігоні, який облаштовано системою збору звалищного газу. За допомогою об'єктивних даних, експертних оцінок та розрахунків визначено базові матеріальні та фінансові параметри основних потоків схеми. Запропоновано модель матеріальних, енергетичних та фінансових потоків, що дозволяє оцінити техніко-економічну ефективність комплексного використання елементів управління твердими побутовими відходами. На прикладі міста Івано-Франківська показано, що навіть при існуючих низьких тарифах на транспортування та захоронения відходів, комплексне використання "затратних" та "дохідних" елементів дає можливість створити самоокупну систему управління твердими побутовими відходами. Усі залучені до схеми технології успішно реалізовані в Україні.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Нікітін, Є.Є.; Сміхула, А.В.; Душка, О.В.; Іванів, О.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Булахова, Людмила.
    Особливості проведення "Ранкових зустрічей" / Людмила Булахова, Галина Жук // Початкова школа. - 2018. - № 5. - С. 55–56.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Початкове навчання
Кл.слова (ненормовані):
ранкові зустрічі -- форми роботи -- позитивний настрій -- емоційний стан -- привітання -- етапи проведення ранкової зустрічі -- молодші школярі
Анотація: У статті йдеться про організацію ранкових зустрічей для учнів початкової школи.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.

Знайти схожі

16.


   
    Моделювання процесів вилучення СО2 та H2S з біогазу з використанням амінової та водної абсорбції [Текст] / Ю. В. Іванов [и др.] // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2018. - № 4. - С. 11-22. - Бібліогр.: с. 19-20, 21-22 (24 назви)
Рубрики: Природні гази
Анотація: Проведено дослідження технологічних схем виробництва біометану з біогазу з використанням найбільш розповсюджених амінових та водних абсорбційних процесів вилучення діоксиду вуглецю та сірководню з біогазу. З використанням програмного моделювання для амінового процесу запропоновано ефективний абсорбент МДЕАмод - водний розчин метілдіетаноламіну та моноетаноламіну. Даний абсорбент може бути ефективно застосований для різного складу біогазу та для діапазону тиску від атмосферного до 0,28 МПа. При цьому теплове навантаження ребойлера десорбера менше у 1,5-4 рази у порівнянні з використанням розчинів моноетаноламіну. Порівняння енергетичних витрат на виробництво біометану з використанням амінової та водної технологій показує, що з урахуванням більшого виходу біометану в аміновому процесі на 8-15 %, ніж при водній абсорбції (втрати СН4 за рахунок розчинення у ШО), та використання цієї різниці для нагрівання ребойлера амінового десорбера ці витрати співмірні. При потребі виробництва діоксиду вуглецю як товарного продукту аміновий процес має перевагу, тому що отриманий в цьому процесі СО2 має концентрацію до 98 % проти 80 % при застосуванні водної абсорбції. Отримані результати моделювання амінового та водного процесів вилучення СО2 та H2S можуть бути використані в технологіях очищення біогазу та виробництва біометану - аналога природного газу, а також діоксиду вуглецю як товарного продукту.


Дод.точки доступу:
Іванов, Ю.В.; П'ятнично, О.I.; Жук, Г.В.; Онопа, Л.Р.; Крушневич, С.П.; Вербовський, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


   
    Применение импульсных воздействий при дуговой сварке плавящимся электродом в среде защитных газов [Текст] / В. А. Лебедев [та ін.] // Автоматическая сварка. - 2019. - № 8. - С. 30-40. - Библиогр. с. 38-39 (34 назви)
Рубрики: Дугове електрозварювання--Зварні шви
Анотація: Розглянуто та проаналізовано основні технічні засоби та способи імпульсного управління процесом дугового зварювання електродом, що плавиться, в середовищі захисних газів, розроблені останнім часом в ІЕЗ ім. Є.О. Патона і Національному університеті кораблебудування ім. адмірала Макарова. Значну увагу приділено способам з використанням систем імпульсного впливу на процеси перенесення електродного металу, формування зварних швів і структуру наплавленого металу. Показано перспективність застосування систем з імпульсною, дозованою подачею електродного дроту, наведені результати ефективного управління зварювальним та наплавочним процесами. Розглянуто способи дугового зварювання з імпульсною подачею захисного газу і з двохструмним газовим захистом та вказано проблеми, що перешкоджають широкому використанню цих способів. Наведено результати деяких досліджень щодо впливу зовнішніх електромагнітних впливів на перенесення електродного металу, формування та кристалізацію швів і наведено приклади ефективного застосування даного способу управління зварювальним процесом. Виконано аналіз способів механічного впливу на зварювальний процес з використанням різних систем коливання. Показана можливість комбінованого управління перенесенням електродного металу, формуванням наплавленого валика і структурою його металу в залежності від схеми введення коливань і параметрів коливального процесу. Зазначено на перспективність застосування способу для наплавочних робіт.


Дод.точки доступу:
Лебедев, В.А.; Драган, С.В.; Жук, Г.В.; Новиков, С.В.; Симутенков, И.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Жук, Г. В.
    Енергоефективні технології зрідження природного газу в установках малої продуктивності: Перспективи України [Текст] / Г. В. Жук, Л. С. Гапонич // Енерготехнології та ресурсозбереження . - 2020. - № 1. - С. 7-19. - Бібліогр.: с. 16-17. 18-19 (20 назв)
Рубрики: Природні гази--Зріджування--Енергоефективність
Анотація: Поряд зі зростанням споживання у світі природного газу випереджаючими темпами зростає та розвивається галузь малотоннажного виробництва зрідженого природного газу, відкриваючи можливість отримання та траспортування його як товарного продукту на газових родовищах або свердловинах, віддалених від газових мереж, освоєння малодебітних свердловин та альтернативних джерел метановмісного газу. Вивчено розвиток сучасних технологій зріджування природного газу та класифіковані цикли зрідження, що використовуються у малотоннажному виробництві.


Дод.точки доступу:
Гапонич, Л.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)