Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Грішнова, О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 18
1.


    Грішнова, О.
    [Рецензія] [Текст] / Грішнова О. // Україна: аспекти праці. - 2004. - № 1. - С. 51. - Рец. на кн.: Колот А.М. Соціально-трудові відносини: теорія і практика регулювання.


Знайти схожі

2.


    Грішнова, О.
    Конкурентоспроможність персоналу підприємства: критерії визначення та показники вимірювання [Текст] / Грішнова О., Шпитко О. // Україна: аспекти праці. - 2004. - № 3. - С. 3 - 9
Рубрики: Економіка підприємства--Персонал підприємства--Конкурентоспроможність


Дод.точки доступу:
Шпитко, О.

Знайти схожі

3.


    Грішнова, О. [Текст] / Грішнова О. // Україна: аспекти праці. - 2004. - № 4. - С. 51
Рец. на кн. : Лісогор Л.С. Формування ринку праці в Україні / Л.С. Лісогор



Знайти схожі

4.


    Грішнова, О.
    Соціальний капітал: сутність, значення, взаємозв'язок з іншими формами капіталу [Текст] / О. Грішнова, Н. Полив'яна // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Людські ресурси
   Соціально-економічні відносини

Анотація: У статті висвітлено сутність соціального капіталу, його значення в розвитку соціально орієнтованої ринкової економіки. Розглянуто специфіку та взаємозв'язок соціального капіталу з іншими формами капіталу (зокрема людським та інтелектуальним) на мікро-, мезо- та макроекономічному рівні.


Дод.точки доступу:
Полив'яна, Н.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Грішнова, О. А.
    Динаміка змін соціально-трудових відносин під впливом глобалізаціних тенденцій [Текст] / О. А. Грішнова, А. С. Пасєка // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 7-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобалізація--Економічний аспект
   Світова економіка--Соціально-трудові відносини

Кл.слова (ненормовані):
Глобалізація -- Продуктивність праці -- Міграція
Анотація: Висвітлено головні тенденції впливу глобалізації на розвиток соціально-трудової сфери та формування людського капіталу. Проаналізовано змістовний компонент глобалізаційних процесів, переваги та недоліки глобалізації соціально-трудових відносин, вплив тенденцій глобального економічного простору на принципи організації праці. Показано роль транснаціоналізації у забезпеченні зайнятості населення та її вплив на продуктивність праці. Висвітлено динаміку зростання продуктивності праці та зменшення бідності працюючого населення. Охарактеризовано відмінності у витратах на оплату праці за регіонами світу. Виокремлено головні тенденції розвитку ринку праці.


Дод.точки доступу:
Пасєка, А. С.

Знайти схожі

6.


    Грішнова, О.
    Соціальна відповідальність бізнесу: сутність, значення, стратегічні напрями розвитку в Україні [Текст] / О. Грішнова // Україна: аспекти праці. - 2010. - № 7. - С. 3-8. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Бізнес--Соціальна відповідальність
Анотація: Стаття присвячена опрацюванню теоретичних основ розуміння сутності соціальної відповідальності бізнесу, дослідженню стану та проблем її поширення на цій основі - науковому обгрунтуванню пріоритетних напрямів її розвитку в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Грішнова, О. А.
    Соціальна відповідальність у контексті подолання системної кризи в Україні [Текст] / О. А. Грішнова // Демографія та соціальна економіка. - 2011. - № 1. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна відповідальність--Бізнес--Україна


Знайти схожі

8.


    Грішнова, О.
    Нові підходи до мотивації праці з урахуванням системи життєвих цінностей молоді [Текст] / О. Грішнова, Т. Костенко // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 7. - С. 3-8
Рубрики: Мотивація праці
   Молодь--Ціннісні орієнтації

Анотація: Стаття присвячена дослідженню зміни ціннісних орієнтацій сучасної молоді порівняно з попередніми поколіннями, зіставленню характеристик попиту молоді на робочі місця і пропозиції робочих місць на молодіжному ринку праці та визначенню особливостей мотивації до праці молодих людей з різними мотиваційними перевагами.


Дод.точки доступу:
Костенко, Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Грішнова, О. А.
    Соціальна ефективність консалтингових проектів з управління персоналом: сутність, значення, форми прояву [Текст] / О. А. Грішнова, О. Г. Брінцева // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 6. - С. 198-204 : рис., табл. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Консалтинг--Консалтингові послуги--Управлінське консультування--Україна
Анотація: У статті розглянуто питання оцінювання соціальної ефективності консалтингових проектів з управління персоналом для консалтингових компаній, підприємств-замовників консалтингових послуг, персоналу підприємств-замовників і для суспільства в цілому. Систематизовано види соціальних ефектів, які можна отримати від різних консалтингових проектів у сфері управління персоналом.


Дод.точки доступу:
Брінцева, О. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Грішнова, О.
    Розвиток персоналу як пріоритетний напрям реалізації соціальної відповідальності бізнесу [Текст] / О. Грішнова Когут // Україна: аспекти праці. - 2012. - № 8. - С. 10-15. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Бізнес--Соціальна відповідальність
Анотація: Стаття присвячена дослідженню значення, взаємозв'язку і взаємообумовленості двох важливих явищ, соціально-економічного життя підприємства - розвитку персоналу і соціальної відповідальності бізнесу, а також обгрунтуванню основних напрямів їх впливу на ефективність економічної діяльності в сучасних умовах.


Дод.точки доступу:
Когут, І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Грішнова, О.
    Особливості оплати праці на підприємствах-монополістах [Текст] / О. Грішнова, К. Березюк // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 7. - С. 3-8. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Заробітна плата
Анотація: У статті проаналізовано заробітну плату як основний фактор мотивації працівників, визначено основні проблеми оплати праці в Україні. Досліджено особливості оплати праці на підприємствах-монополістах на прикладі металургійного комбінату "Азовсталь", проаналізовано нову систему оплати праці на підприємствах, розраховано співвідношення між зростанням продуктивності праці і заробітної плати. Обгрунтовано шляхи вдосконалення оплати праці на підприємствах-монополістах з урахуванням прогресивного досвіду.


Дод.точки доступу:
Березюк, К.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Грішнова, О.
    Інтелектуальний капітал України: інтелектуальна оцінка й порівняльний аналіз [Текст] / О. Грішнова // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 1. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальний капітал
   Людські ресурси

Анотація: У статті здійснено комплексну оцінку інтелектуального капіталу України та його складових (людського капіталу, ринкового капіталу, процесного капіталу, капіталу оновлення та фінансового капіталу) за найбільш грунтовною з наявних нині методикою китайської дослідниці Є.-Ю. Лінь. Зроблено порівняльний аналіз отриманих значень для України з аналогічними значеннями історично й територіально близьких для нас країн. Обгрунтовано пріоритетні напрями макроекономічних заходів для нарощення інтелектуального капіталу українського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Грішнова, О.
    Особливості організації та оплати праці за аутстафінгової зайнятості [Текст] / О. Грішнова, О. Заїчко // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 8. - С. 10-14. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Зайнятість населення
   Безробіття

Анотація: У статті розглянуто сутність і механізм аутстафінгу, проаналізовано масштаби і напрями його поширення в Україні, досліджено особливості організації та оплати праці за аутстафінгової зайнятості в сучасних економічних умовах, оцінено зиски та ризики підприємства, що користуються такими послугами, обгрунтовано пріоритетні завдання щодо удосконалення соціально-трудових відносин за аутстафігової зайнятості.


Дод.точки доступу:
Заїчко, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Грішнова, О.
    Конкурентоспроможність висококваліфікованих працівників на міжнародному ринку праці: проблеми і виклики [Текст] / О. Грішнова, В. Синенко // Україна: аспекти праці. - 2015. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Трудова міграція--Професіонали
   Ринок праці

Анотація: Досліджено основні тренди на міжнародному ринку висококваліфікованої праці та можливості конкурентоспроможності українських професіоналів на ньому. Виявлено причини та динаміку потужної інтелектуальної еміграції з України. Систематизовано її негативний та позитивний аспекти її впливу на розвиток економіки і суспільства. Запропоновано заходи розширення зайнятості та зменшення негативного впливу інтелектуальної еміграції в Україні.


Дод.точки доступу:
Синенко, В.

Знайти схожі

15.


    Грішнова, О. А.
    Фіктивний людський капітал: сутність, характерні особливості, чинники формування [Текст] / О. А. Грішнова, О. Г. Брінцева // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 90-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людський капітал


Дод.точки доступу:
Брінцева, О. Г.

Знайти схожі

16.


    Грішнова, О.А.
    Інтеграція українського ринку праці з європейським: загрози та перспективи (оцінка на прикладі країн Східної Європи) [Текст] / О.А. Грішнова, О. П. Рісний // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 162-173. - Бібліогр.: с. 171-173 (15 назв)
Рубрики: Ринок праці--Європа
Анотація: Статтю присвячено порівняльній оцінці умов розвитку ринків праці європейських країн та України, аналізу досвіду країн Східної Європи, зокрема Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та Румунії в процесі інтеграції до Європейського ринку праці, вивченню можливих викликів та наслідків цього процесу як передумови забезпечення готовності українських інституцій до необхідних перетворень. Висвітлено особливості інтеграції ринків праці східноєвропейських країн до загальноєвропейського ринку, подано оцінку загроз, що виникають, визначено перспективи згаданого процесу для України. Дослідження показало, що умови ринку праці в Україні не лише значно гірші, ніж у країнах ЄС, але й змінюються в негативному напрямі, на відміну від європейських країн. Суперечності розвитку ринку праці України перешкоджають його ефективній євроінтеграції. Водночас потрібні перетворення на ринку праці співпадають із заходами, необхідними для євроінтеграції економіки України. Аналіз засвідчив, що в країнах, які приєднались до загальноєвропейського ринку праці, збільшується попит на робочу силу, зростає заробітна плата, чисельність працюючих не зменшується, спадає рівень безробіття. Ефективна євроінтеграція України потребує стратегії готовності до євроінтеграційних викликів, пошуку засобів подолання пов'язаних із ними очікуваних проблем, форм та методів використання нових можливостей. Ця стратегія повинна включати визначення найбільш затребуваних професій для національної економіки в коротко- та довгостроковій перспективі, організацію ефективної профорієнтації та профпідготовки за цими напрямами, впровадження механізмів мотивації праці на вітчизняному ринку, перегляду підходів до виплат соціального забезпечення, податкового навантаження на заробітну плату, інструментів легалізації заробітної плати, залучення трудових мігрантів із-за кордону тощо. Ґрунтовне дослідження наведених у статті тенденцій сприятиме підготовці такої стратегії у найкоротші строки.


Дод.точки доступу:
Рісний, О.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Харазішвілі, Ю. М.
    Якість життя в системі соціальної безпеки України: індикатори, рівень, загрози [] / Ю. М. Харазішвілі, О. А. Грішнова // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 157-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціальна безпека--Якість життя--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бідність -- освіта -- охорона здоров’я -- порогові значення -- інтегральний індекс -- загрози
Анотація: Визначено перелік індикаторів рівня якості життя населення України та обгрунтовано вектори порогових значень з урахуванням досвіду економічно розвинутих країн ЄС. Ідентифіковано рівень якості життя за інтегральним індексом і виявлено його динаміку порівняно з інтегральними пороговими значеннями. Окреслено та проранжовано найважливіші загрози за вагомістю їх впливу.


Дод.точки доступу:
Грішнова, О. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Грішнова, О. А.
    Демографічна безпека України: індифікатори, рівень, загрози [Текст] / О. А. Грішнова, Ю. М. Харазішвілі // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 65-80
Рубрики: Демографія--Україна
Анотація: Статтю присвячено ідентифікації рівня демографічної безпеки України за сучасною методологією, порівнянню його з інтегральними пороговими значеннями та визначенню найвпливовіших загроз у цій царині з позицій соціальної безпеки. Визначено робочий перелік індикаторів демографічної безпеки, який може змінюватись залежно від глибини та завдань дослідження. Проведено визначення меж безпечного демографічного розвитку з урахуванням досвіду економічно розвинених країн ЄС, що уможливлює захист життєво важливих інтересів об'єкту безпеки. Відтак для кожного індикатора визначено вектор порогових значень: верхні та нижні оптимальне, порогове та критичне (для глибших досліджень) методом t-критерію через побудову функцій щільності ймовірності, обчислення статистичних характеристик (математичного очікування, середньоквадратичного відхилення та коефіцієнта асиметрії) з використанням таблиць Стьюдента та формалізованого опису вектора порогових значень за характерними типами розподілу (нормальний, логнормальний, експоненціальний). Ідентифікацію рівня демографічної безпеки у динаміці виконано шляхом інтегрального оцінювання за сучасною методологією, яка передбачає використання мультиплікативної форми інтегрального індексу, комбінованого методу нормування та динамічних вагових коефіцієнтів, визначених з використанням методів головних компонент та ковзної матриці. Інтегральна згортка проведена для індикаторів і порогових значень, що дає можливість їхнього порівняння в одному масштабі для визначення загроз. Ідентифікація поточного стану демографічної безпеки України та визначення динаміки інтегрального індексу засвідчує його критичний рівень за всі роки незалежності України, що створює суттєву загрозу національній безпеці. У результаті окреслено найважливіші загрози та ранжовано їх за вагомістю впливу. Найсуттєвішими загрозами демографічної безпеки України за віддаленістю від рівня сталого розвитку є наднизький нетто-показник відтворення населення на одну жінку, високий рівень смертності населення загалом і смертності немовлят зокрема. Встановлено також, що найбільш впливовими факторами регулювання для рівня демографічної безпеки є коефіцієнт депопуляції та загальний коефіцієнт смертності населення.


Дод.точки доступу:
Харазішвілі, Ю.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)