Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Архангельська, А. М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Архангельська, А. М.
    Маскулінність та фемінінність як соціокультурні категорії на тлі слов'янського антропонімікону [Текст] / А.М. Архангельська // Мовознавство. - 2006. - № 1. - С. 83-92. - Бібліогр.: 31 назв
Рубрики: Мовознавство--Антропоніміка
Анотація: Дослідження антропологічного феномену в системі мови на тлі слов'янських національних культур (української, російської, чеської) факту дискримінації жінки та мовного деспотизму.


Знайти схожі

2.


    Архангельська, А. М.
    Маскулінізоване вираження та фемінізоване вираження у слов'янських мовах:взаємодія "свого" і "чужого" [Текст] / А.М. Архангельська. - [Б. м. : б. в.]. - Б. ц.
Рубрики: Слов'янська мова--Маскулінізоване вираження та фемінізоване вираження
Анотація: У статті через опозицію "свій" - "чужий" розглядається факти маскулінізованого вираження фемінінності та фемінізованого вираження маскулінності в українській, рпосійській та чеській мовах.

Знайти схожі

3.


    Архангельська, А. М.
    До питання про засади побудови загальної ономасіологічної моделі номінації [Текст] / А.М. Архангельська // Мовознавство. - 2007. - № 4-5. - С. 20-35. - Бібліогр.: 53 назви
Рубрики: Мовознавство--Ономасіологія
Анотація: У статті вивчається одна з проблем теорії номінації- проблема отримання об'єктом позамовної дійсності (особою чоловічої статі) імені- шляхом побудови загальної ономасіологічної моделі номінації з огляду на мовотворчий її аспект щодо трьох слов'янських мов (української, російської та чеської)


Знайти схожі

4.


    Архангельська, А. М.
    Методи компонентного аналізу і компонентного синтезу в сучасних ономасіологічних дослідженнях [Текст] / А. М. Архангельська // Мовознавство. - 2010. - № 1. - С. 45-53. - Библиогр.: с. 52 (22 назви)
Рубрики: Мовознавство--Ономасіологія
Анотація: Стаття є продовженням дослідної роботи над побудовою загальної ономасіологічної моделі номінації з огляду на її мовотворчий аспект. У ній вирішуються питання семантико-ідеографічних засад таксономії номінативних одиниць, зокрема формування ономасіологічної парадигми як сукупності системно організованих різноструктурних номінантів на позначення спільного денотата з використанням методів компонентного аналізу і компонентного синтезу.


Знайти схожі

5.


    Архангельська, А. М.
    Формальне вираження категорії маскулінності: взаємодія родової редистрибуції і родової транспозиції [Текст] / А. М. Архангельська // Мовознавство. - 2011. - № 1. - С. 29-42. - Библиогр.: с. 41 (47 назв)
Рубрики: Мовознавство--Мовні засоби
Анотація: У статті аналізується система мовних засобів репрезентації категорії маскулінності у взаємодії мовних і позамовних чинників. Формальне вираження маскулінності розглянуто на тлі двох протилежних тенденцій - родової редистрибуції та родо-статевої транспозиції.


Знайти схожі

6.


    Архангельська, А. М.
    До проблеми словотвірної фемінізації в українській мові новітньої доби: традиція і сучасність [Текст] / А. М. Архангельська // Мовознавство. - 2013. - № 6. - С. 27-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Фемінітив
Анотація: У статті здійснено спробу визначити лінгвістичний статус процесу словотвірної фемінізації в українській граматиці в період українізації 20-30- х років ХХ ст. Автор аналізує відображення словотвірної фемінізації в граматиках кінця ХХ - початку ХХІ ст., а також у мовознавчих дослідженнях учених, які стояли на позиціях дерусифікації та націоналізації української мови.


Знайти схожі

7.


    Архангельська, А. М.
    До проблеми словотвірної фемінізації в українській мові новітньої доби: традиція і сучасність. II [Текст] / А. М. Архангельська // Мовознавство. - 2014. - № 1. - С. 58-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Словотворення--Словотвірна фемінізація
Анотація: У статті проаналізовано якісні та кількісні аспекти динаміки і формування системи словотвірних фемінативів української мови на матеріалі лексикографічних праць, дотичних у часі до періоду українізації 20-30-х років XX століття. Простежено рефлексії словотвірних фемінативів, створених у цей період, в систему сучасної української літературної мови.


Знайти схожі

8.


    Архангельська, А. М.
    Фемінінні інновації в новітньому українському назовництві [Текст] / А. М. Архангельська // Мовознавство. - 2014. - № 3. - С. 34-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексикографія--Словники--Неологізмів
   Мовознавство--Лексика--Неологізми

Анотація: У статті здійснено аналіз лексикографічної фіксації новітніх назв осіб жіночої статі в наявних словниках неологізмів початку XXI ст. та представлено результати вивчення автором громадської думки колективу мовців щодо явища фемінізації в актуальному українському мовленні.


Знайти схожі

9.


    Архангельська, А. М.
    Пам'яті професора Михайла Андрійовича Алексєєнка (19.10. 1942 – 14.11.2020) [Текст] / А. М. Архангельська // Українська мова. - 2021. - № 1. - С. 140-144
Рубрики: Мовознавство--Мовознавці українські
Анотація: Розповідається про наукове і творче життя авторитетного ученого, який збагатив славістику дослідженнями в галузі східнослов’янскої фразеології, перекладознавства, лекксикографії, гендерології, контрастивного дослідження української, російської і польської мов та виплекав кілька поколінь учених в Україні та Польщі.


Дод.точки доступу:
Алєксєєнко, Михайло Андрійович ((1942-2020)) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)