Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ажнюк, Б. М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Ажнюк, Б. М.
    Англізми в сучасній українській, російській і чеській мовах [Текст] / Б. М. Ажнюк // Мовознавство. - 2008. - № 2-3. - С. 190-207
Рубрики: Англізми--Українська, російська, чеська мови
Анотація: Англійські запозичення в слов'янських мовах, що мають різні традиції контактів із Західною Європою та користуються різними графічними системами.


Знайти схожі

2.


    Ажнюк, Б. М.
    Сучасні тенденції в розвитку слов'янської соціолінгвістичної термінології (статус мов) [Текст] / Б. М. Ажнюк // Мовознавство. - 2013. - № 2-3. - С. 163-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Термінологія--Соціолінгвістична--Слов'янські мови
Анотація: Статтю присвячено зіставному аналізові термінів мовного статусу в слов'янських мовах і їхньому впливу на процеси мовного планування й мовної політики у відповідних країнах.


Знайти схожі

3.


    Ажнюк, Б. М.
    Мовні права як категорія соціолінгвістики [Текст] / Б. М. Ажнюк // Мовознавство. - 2013. - № 5. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціолінгвістика--Мовні права
Анотація: У статті подано характеристику категорії "мовні права", що грунтується на дослідженні актів мовного законодавства ряду країн, а також актів міжнародного права. На думку автора, мовні права не обмежуються тільки мовними меншинами , а повинні враховувати також інтереси і прагнення мовної спільноти, що представляє титульну націю.


Знайти схожі

4.


    Ажнюк, Б. М.
    Європейська хартія - європейська двомовність [Текст] / Б. М. Ажнюк // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 3(травень-червень). - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Білінгвізм
   Державна мова

   Офіційна мова

Кл.слова (ненормовані):
Європейська мовна хартія -- Двомовність -- Офіційна мова -- Державна мова
Анотація: У статті розглядаються відмінності між двомовністю радянського зразка, що сформувалася в Україні внаслідок асиміляторської мовної політики Кремля, з одного боку, і двомовністю європейського зразка, - з другого. Запропоновано перелік джерел, на підставі яких можна сформулювати європейські принципи мовної політики, і обговорюються найважливіші риси такої політики, а також можливості її застосувавння в сучасній Україні.


Знайти схожі

5.


   
    Круглий стіл "Роль учених-гуманітаріїв у сприянні стабілізації ситуації та відновлення миру в Україні" [Текст] / Г. А. Скрипник [та ін.] // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 4(липень-серпень). - С. 8-45 : ілюстр.
Рубрики: Конференції і конгреси--Збройні конфлікти--Київ, місто (Україна), 16 липня 2014 р.
   Збройні конфлікти--Східна Україна

Анотація: Виступи та звернення учасників "круглого столу", присвяченого війні на Україні. Метою заходу стала спроба окреслити ті наукові заходи і проекти, які можливо реалізувати.


Дод.точки доступу:
Скрипник, Г. А.; Мозер, М.; Загнітко, А. П.; Кушнір, В. Г.; Ратушняк, О. М.; Червак, Б. О.; Головаха, Є. І.; Євтух, В. Б.; Майборода, О. М.; Пономарів, О. Д.; Драч, І. Ф.; Єкельчик, С.; Гундорова, Т. І.; Кармазіна, М. С.; Шевчук, Ю.; Чернега, П. М.; Борисенко, В. К.; Стеценко, К. В.; Пресіч, О.; Радчук, В. Д.; Михед, П. В.; Солонська, Н. Г.; Наулко, В. І.; Русанов, Ю. А.; Араджіоні, М. А.; Ріш, В.; Ажнюк, Б. М.; Бондаренко, Г. Б.; Калениченко, А. П.

Знайти схожі

6.


    Ажнюк, Б. М.
    Європейські засади мовної політики [Текст] / Б. М. Ажнюк // Мовознавство. - 2016. - № 2. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна політика--Європейські засади
Анотація: Статтю присвячено формуванню засад європейської мовної політики. Джерелами, на підставі яких їх можна сформулювати, є конституції та національні законодавства європейських держав; міжнародні акти, що регулюють міжмовні відносини, міжнародні документи рекомендаційного характеру, експертні висновки про мовне законодавство окремих держав, які надаються ОБСЄ, Венеціанською комісією та іншими експертами, наукові публікації з питань соціолінгвістики. Аналіз цих джерел дає підстави вважати, що європейські уявлення про мовну політику визначаються такими засадничими положеннями: провідна роль державної мови як фактора національної єдності; захист загроження мов, збереження мовного розмаїття; двомовність (багатомовність) з достатнім володінням державною мовою; ефективність державного механізму забезпечення мовних прав.


Знайти схожі

7.


    Ажнюк, Б. М.
    Мовне законодавство і мовне планування в сучасній Україні [Текст] / Б. М. Ажнюк // Мовознавство. - 2017. - № 4. - С. 28-40. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська мова--Мовна політика
Анотація: У статті розглядаються новітні законодавчі ініціативи, скеровані на впровадження української мови як державної в усі сфери публічного життя і перетворення її в ефективний інструмент правовладдя в Україні ХХІ ст. Українська мова як головна ознака ідентичності українського етносу в процесі державотворення стала одним з найважливіших символів національної мобілізації всього українського народу. У суспільстві зростає усвідомлення того, що закон Ківалова-Колесніченка, який став одним з потужних чинників, що викликали в Україні національну кризу, було задумано як знаряддя зовнішньої політики Росії.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)