Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Єфіменко , Т. М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Єфіменко , Т. М.
    Про масову загибель бджіл [Текст] : за здорову пасіку / Т. М. Єфіменко // Пасіка. - 2014. - № 11-12. - С. 20-21
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Догляд
   Ветеринарія--Бджоли--Хвороби--Профілактика

Кл.слова (ненормовані):
пестициди -- інсектициди -- пилок генетично-модифікованих рослин -- електромагнітне випромінювання -- інбридинг
Анотація: Обпилювальна діяльність бджіл підтримує видову розмаїтість на Землі, будучи найважливішим чинником існування рослинності в цілому. Загальний руйнівний механізм простий: зникають бджоли - припиняється запилення рослин. Навіть істотне зменшення кількості бджіл (а це в Україні вже відбулося) не тільки призведе до фатального скорочення чисельності багатьох видів рослин і тварин протягом декількох років, але й до зменшення розмаїтості природних ресурсів. У загальносвітовій ситуації, явище, при якому робочі бджоли з вулика медоносних бджіл раптово зникають, одержало спеціальну назву - Колапс бджолиних родин (КПС), який ще називають також іноді синдромом депопуляції медоносних бджіл. Причина або причини синдрому ще не до кінця з’ясовані, хоча багато авторитетних джерел відносять проблему до біотичних факторів, таких як кліщі і ізраїльський гострий вірусний параліч. Інші вбачають причиною стреси, пов’язані з екологічними змінами, порушення харчування й пестициди (наприклад, неонікотиноїди, такі як імідаклоприд), а також мігруюче бджільництво. Гіпотетичні причини також включають випромінювання стільникових телефонів і генетично модифіковані (ГМО) культури з можливістю контролю над шкідниками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Єфіменко , Т. М.
    Не спішіть обробляти всю пасіку неперевіреними засобами [Текст] : за здорову пасіку / Т.М.Єфіменко // Пасіка. - 2015. - № 6. - С. 18 : фот.
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Догляд--Хвороби
Кл.слова (ненормовані):
нозематоз -- патологія бджіл
Анотація: Автор статті дає поради пасічникам, що треба дуже обережно застосовувати якісь нові засоби від хвороби бджіл на власній пасіці. Не можна одразу обробляти всю пасіку. Треба спочатку перевірити засіб на кількох бджолиних сім'ях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Єфіменко , Т. М.
    Що завдає бджільництву збитків? Прогноз перебігу зимівлі бджіл в Україні на 2015-2016 рр. [Текст] : проблеми галузі / Т.М.Єфіменко, Г.В.Односум // Пасіка. - 2015. - № 12. - С. 7-9. - Зміст: Як застосовувати ліки
Рубрики: Бджільництво--Пасічництво--Проблеми галузі
   Бджільництво--Бджоли--Хвороби--Профілактика

Кл.слова (ненормовані):
кліщ варроа -- збудники нозематозу -- хвороби розплоду
Анотація: Найбільшою проблемою бджільництва є періодична масова загибель бджіл - явище, що отримало в світі назву "колапс бджолиних сімей".


Дод.точки доступу:
Односум, Г. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Мягка, К. С.
    Уміст антибіотиків у меду за умови обробки ними бджолиних сімей [Текст] / К. С. Мягка, Т. М. Єфіменко , Г. В. Односум // Вісник аграрної науки. - 2020. - № 4. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджоли--Ветеринарія--Лікарські засоби
   Мед--Виробництво

Анотація: Визначено у меду вміст хлорамфеніколу, нітрофурану (АОЗ), неоміцину та флорфеніколу до 120-ї доби зберігання за умови одноразової обробки ними бджолиних сімей способом обприскування та згодовування разом із цукровим сиропом у 0,1 %-й концентрації.


Дод.точки доступу:
Єфіменко , Т. М.; Односум, Г.В.

Знайти схожі

5.


    Єфіменко , Т. М.
    Визначення противароазотного ефекту консорціуму мікроорганізмів Інсектурин на бджолиних сім'ях за природного інвазійного фону [Текст] / Т. М. Єфіменко , Г. В. Односум [и др.] // Вісник аграрної науки. - 2020. - № 5. - С. 54-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Бджолосім'я--Догляд
Анотація: Досліджено противароатозний ефект консорціуму мікроорганізмів Інсектурин на бджолиних сім'ях за природного інвазійного фону.


Дод.точки доступу:
Односум, Г.В.; Воробій, О. А. ; Скроцький, С. О.; Хоменко, Л. А.

Знайти схожі

6.


    Односум, Г. В.
    Екологічно-безпечне оздоровлення бджіл за нозематозу [Текст] / Г. В. Односум, Т. М. Єфіменко // Пасіка. - 2020. - № 6. - С. 9-11 : табл. - Бібліогр.: с. 11
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Хвороби--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
антибіотики -- динаміка відмирання бджіл -- рослинний препарат -- КАС-81 -- кишечник бджіл
Анотація: Досліджено можливість оздоровлення бджіл за нозематозу екологічно безпечними засобами рослинного походження. Авторами статті розроблено і широко апробовано високоефективний рослинний препарат з комплексним протинозематозно-аскосферозним і стимулюючим ефектом "Здорова бджілка, фіто-1,2,3."


Дод.точки доступу:
Єфіменко , Т. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Односум, Г. В.
    Лікувальний рослинний препарат "Здорова бджілка" [Текст] / Г. В. Односум, Т. М. Єфіменко // Пасіка. - 2020. - № 6. - С. 12
Рубрики: Бджільництво--Хвороби бджіл--Лікувальні препарати
Кл.слова (ненормовані):
нозематоз -- бджолині сім'ї -- використання препарату -- лікувальний корм
Анотація: Лікувальний препарат для бджіл "Здорова бджілка" (серія "Фіто-1"+"Фіто-2"+"Фіто-3" в рівних частинах) представляє собою 20% спиртову витяжку з рослин, що в широкому діапазоні концентрацій (від 0,5% до 0,01%) показали комплексний протиаскосферозний та протинозематозний ефект. Це підтвердилось в дослідах за лабораторних умов на культурі гриба Ascosphaera apis та на ізольованих в садки льотних бджолах, заражених Nosema apis i Nosema ceranae, та в дослідах на бджолиних сім'ях, уражених нозематозом та аскосферозом, за природних умов.


Дод.точки доступу:
Єфіменко , Т. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)