Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Сплави алюмінію -- Зварювання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи с 1 за 19
1.


   
    Структура и эксплуатационные свойства сварных соединений высокопрочных сталей, алюминиевых и титановых сплавов [Текст] / Л. И. Маркашова [и др.] // Автоматическая сварка. - 2017. - № 7. - С. 8-18 : іл. - Библиогр. с. 17-18 (20 назв.)
Рубрики: Жароміцні сплави--Зварювання--З'єднувальні шви
   Сплави алюмінію--Зварювання

   Сплави титану--Зварювання

Анотація: У роботі використаний структурно-аналітичний підхід до оцінки впливу структурно-фазових станів на зміну найбільш значущих механічних властивостей досліджуваних матеріалів. Показана роль структурних факторів (типу легування, фазового складу, величини зерен, субзеренной структури, розподілу і щільності дислокацій, фазових виділень, їх розмірів і характеру розподілу) в забезпеченні оптимальних властивостей зварних з'єднань і їх експлуатаційної надійності. Експериментально-аналітичними оцінками встановлені структурно-фазові параметри і фактори, що забезпечують необхідний комплекс властивостей зварних з'єднань.


Дод.точки доступу:
Маркашова, Л. И.; Позняков, В.Д.; Бердникова, Е. Н.; Алексеенко, Т. А.; Кушнарева, О. С.; Половецкий, Е. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Фальченко, Ю. В.
    Современные способы получения трехслойных панелей из алюминиевых сплавов [Текст] / Ю. В. Фальченко, Л. В. Петрушинец // Автоматическая сварка. - 2018. - № 6. - С. 38-46. - Библиогр. с. 45-46 (28 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Тришарові панелі з періодичним комірчастим заповнювачем з алюмінієвих сплавів є перспективними для застосування у виробах аерокосмічної техніки, наземному та водному транспорті. Унікальність конструкцій тришарових панелей полягає в тому, що при відносно невеликій масі вони характеризуються високими значеннями міцності і жорсткості. В роботі розглянуті основні типи тришарових панелей, конструктивні особливості виготовлення заповнювачів, методи з'єднання смуг стільникового заповнювача між собою, а також елементів тришарової панелі в єдину конструкцію. Метою представленого огляду є аналіз сучасних способів отримання тришарових панелей зі сплавів алюмінію. Аналіз літературних даних показав, що найбільшого поширення набули такі способи з'єднання елементів тришарових панелей як склеювання та паяння. Однак основними їх недоліками є збільшення ваги конструкції за рахунок застосування клею або припою. Для зварювання тришарових панелей є перспективним застосування дифузійного зварювання при виготовленні стільникового заповнювача з більш міцного титанового сплаву або застосування спеціалізованого оснащення, яке дозволяє обмежити ступінь пластичної деформації конструкції.


Дод.точки доступу:
Петрушинец, Л.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    Возможности изготовления сварных трехслойных сотовых панелей из алюминиевых сплавов [Текст] / Л. В. Петрушинец [та ін.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 7. - С. 31-36. - Библиогр. с. 36 (8 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: У літако-, суднобудуванні, будівництві та інших галузях промисловості широко застосовуються тришарові стільникові панелі, які конструктивно складаються із стільникового заповнювача і двох обшивок. При відносно невеликій масі ці конструкції мають високі характеристики міцності, звуко- і теплоізоляційні властивості. Основною проблемою при виготовленні тришарової конструкції є приварка верхньої і нижньої обшивки до торцевих поверхонь стільникового заповнювача. В роботі представлені результати з розробки технології виготовлення тришарових стільникових панелей з алюмінієвих сплавів розміром 150?150 мм. Стільниковий заповнювач з алюмінієвого сплаву АД1 товщиною 0,150 мм був отриманий шляхом з'єднання гофрованих смуг в блоки за допомогою точкового зварювання. Плоскопаралельність торцевих поверхонь стільникового заповнювача отримували шліфуванням. При цьому жорсткість конструкції забезпечували за рахунок заповнення комірок каніфоллю. З'єднання заповнювача з обшивками зі сплаву АМг2 товщиною 1,0 мм виконували способом дифузійного зварювання у вакуумі. Процес проводили в пристосуванні, яке складається з нижнього, верхнього фланців і втулки. Фланці забезпечували притиснення обшивок до торцевих поверхонь стільникового заповнювача по всій площі контакту, а втулка дозволяла вирівняти температурне поле у виробі і контролювати величину його деформації в процесі зварювання.


Дод.точки доступу:
Петрушинец, Л. В. ; Фальченко, Ю. В. ; Федорчук, В. Е. ; Шинкаренко, В. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


   
    Расчет тепловых полей в процессе соединения алюминиевых пластин через промежуточные прослойки при локальном нагреве зоны соединения [Текст] / М. В. Кулинич [та ін.] // Автоматическая сварка. - 2019. - № 4. - С. 15-24. - Библиогр. с. 23-24 (14 назв.)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: У роботі представлені результати чисельного моделювання теплових полів у зоні з’єднання алюмінієвих пластин через проміжні прошарки в процесі локального розігріву зони з’єднання плоским нагрівачем, що контактує з однією із пластин. В якості проміжного прошарку розглянуті шари, які складаються з припою, багатошарової реакційної фольги або шарів обох типів. Розрахунок виконаний з урахуванням теплофізичних характеристик матеріалу пластин, проміжного прошарку і нагрівача, що складається з багатошарових реакційних фольг, в яких реакція самопоширюваного високотемпературного синтезу супроводжується інтенсивним виділенням тепла. Досліджені умови локального нагрівання алюмінієвих пластин, необхідні для отримання нероз’ємних з’єднань у процесі їх паяння або зварювання через проміжний прошарок


Дод.точки доступу:
Кулинич, М.В.; Запорожец, Т.В.; Гусак, А.М.; Устинов, А.И.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Красновский, К.
    Влияние формы инструмента для сварки трением с перемешиванием на физико-механические свойства сварных соединений алюминиевого сплава EN AW 6082-T6 [Текст] / К. Красновский, Ю. А. Хохлова, М. А. Хохлов // Автоматическая сварка. - 2019. - № 7. - С. 9-15. - Библиогр. с. 14 (21 назва)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: У статті представлено результати дослідження формування макроструктури та розподілу механічних властивостей в зварних з’єднаннях плоских зразків з алюмінієвого сплаву EN AW 6082-T6 товщиною 8 мм, отриманих методом зварювання тертям з перемішуванням із застосуванням трьох типів спеціально розроблених пинів із заплечиками: С — циліндричного пина і заплечика зі спіральною канавкою; T — циліндричного пина з трьома канавками і заплечика зі спіральною канавкою; S — гладкого циліндричного пина без різьблення і плоского заплечика. Зварювання тертям з перемішуванням проводилось на обладнанні Інституту зварювання в Глівице (Польща), а обробку зразків і механічні випробування проводили в ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАН України. Для механічних випробувань індентуванням використовували прилад «Мікрон-гамма», що дозволяє по граничних значеннях співвідношення твердості до модуля пружності Юнга, експериментально ідентифікувати структурний стан металу та визначити наявність деформаційного зміцнення. Встановлено, що для всіх трьох зразків твердість зони термічного впливу знижується, а в зоні термомеханічного впливу твердість підвищується. Максимальні значення твердості властиві центральній частині ядра зварних з’єднань, а також світлим овальним концентричним фрагментам структури верхньої та нижньої частини ядра. За наявністю в ядрі нанорозмірної зміцненої структури та рівномірності її розподілу, а також хорошому розсіюванню оксидних плівок і суцільності з’єднання, оптимальним можна вважати зварювання тертям з перемішуванням інструментом С-типу. Зроблено припущення, що формування рівномірної структури в зварних швах можна отримувати за три-чотири оберта зварюванням тертям з перемішуванням інструменту на одному місці


Дод.точки доступу:
Хохлова, Ю.А.; Хохлов, М.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Покляцкий, А.Г.
    Прогнозирование параметров процесса сварки трением с перемешиванием тонколистовых алюминиевых сплавов [Текст] / А.Г. Покляцкий // Автоматическая сварка. - 2019. - № 8. - С. 53-59. - Библиогр. с. 58 (18 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Визначено оптимальні параметри режимів зварювання тертям з перемішуванням широко використовуваних при виготовленні зварних конструкцій алюмінієвих сплавів різних систем легування товщиною 0,8...3,0 мм. Показано, що якісне формування швів можна забезпечити при зануренні інструменту в зварюваний метал на глибину 0,10...0,15 мм за рахунок правильного вибору частоти обертання інструменту і швидкості зварювання. Встановлено взаємозв'язок між сумарним вмістом легуючих і модифікуючих елементів у зварному алюмінієвому сплаві, швидкістю зварювання і частотою обертання інструменту. Визначено діапазон оптимальних співвідношень, які визначають довжину лінійного переміщення інструменту уздовж стику за один його оборот, в якому забезпечується якісне формування швів тонколистових алюмінієвих сплавів АМцН, АД33, АМГ2М, 1460, АМГ5М, 1201 і АМг6М. Отримано формули, що відображають залежності у вигляді степеневих функцій, що обмежують цей діапазон і дозволяють розрахувати необхідні швидкості обертання і переміщення інструменту для будь-якого алюмінієвого сплаву, що містить 2,2...8,4 % легуючих і модифікуючих елементів. Показані характерні дефекти, які утворюються в швах при відхиленні вказаних параметрів від оптимального діапазону.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


   
    Розрахункова оцінка використання нанорозмірних частинок при модифікуванні литої структури металу шва [Текст] / В. М. Коржик [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 2. - С. 18-23 : табл.
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: У роботі розглянуто особливості застосування перспективних нанорозмірних частинок TiC, WC, TiB2 для модифікування мікроструктури зварного шва при зварюванні алюмінієвих сплавів. Виконано оцінку можливості їх застосування з позиції термодинамічної стійкості в розплавах промислових зварювальних сплавів, що містять: Cu, Fe, Zn, Mn, Ti. Показано, що незважаючи на свою відносну нестійкість, нанорозмірні частинки TiC можуть бути успішно застосовані в якості модифікаторів алюмінієвих сплавів системи Al-Mg, при цьому наявність кремнію знижує стійкість карбіду титану в розплаві алюмінію і тому є небажаним, при цьому титан, навпаки, підвищує стійкість частинок карбіду TiC. Частинки WC можуть успішно застосовуватися для модифікування структури сплавів системи Al-Si, при цьому наявність кремнію підвищує їх стійкість в розплаві. Частинки диборида титану TiB2 - найбільш стійке з'єднання з досліджених частинок, його незначний модифікуючий ефект на алюмінієві сплави компенсується стійкістю в розплавах алюмінію при перегріванні.


Дод.точки доступу:
Коржик, В.М.; Щерецький, В.О.; Чайка, А.А.; Jianglong, Yi.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Коваль, В. А.
    Властивості з'єднань алюмінієвого сплаву марки В1341Т в умовах TIG зварювання [Текст] / В. А. Коваль, Т. М. Лабур, Т. Р. Яворська // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 2. - С. 38-43 : табл.
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Якість

Анотація: Наведено результати дослідження зварюваності тонколистового алюмінієвого сплаву марки В1341Т системи Al-Mg-Si-Cu-Fe за умов ручного аргонодугового зварювання неплавким електродом. Даний сплав характеризується високою схильністю до утворення гарячих тріщин при зварюванні. Показник гарячеламкості становить A = 65,8...85,5 %. Досліджено вплив хімічного складу присадного матеріалу на стійкість металу шва проти утворення гарячих тріщин. Встановлено, що при зварюванні серійними дротами марок ЗвАМг63, Зв1201, Зв1217 показник тріщиностійкості становить А = 30,3...53,9 %, а при використанні дроту марки ЗвАК5 цей показник зварних швів дорівнює А = 6,6...19,8 %. Ручне аргонодугове зварювання неплавким електродом сплаву В1341Т дозволяє отримувати щільні якісні з'єднання з даного матеріалу з коефіцієнтом міцності 0,80...0,87, який залежить також від хімічного складу присадного дроту. Середня величина межі міцності зварних з'єднань сплаву з використанням різних марок присадного дроту становить 2в = 199,9...209,0 МПа, а межа плинності 20,2 = = 136,6...147,6 МПа, відносне видовження 2 = 4,0...5,2 %, кут згину 2 - 40...65°.


Дод.точки доступу:
Лабур, Т.М.; Яворська, Т.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


   
    Вплив скандію на механічні властивості зварних з'єднань сплаву Д16, отриманих з присадними дротами різних систем легування [Текст] / А. Г. Покляцький [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 2. - С. 50-56 : табл.
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Якість

Анотація: Досліджено вплив скандію в присадних дротах типу СвАМг6, Св1201 та СвАК5, а також коливань дуги, спричинених пропусканням електричного струму через ділянку присадки, на формування структури швів при аргонодуговому зварюванні неплавким електродом тонколистового алюмінієвого сплаву Д16. Зображено криві розподілу твердості металу в зоні зварювання та визначено межі міцності зварних з`єднань та металу швів після природного старіння зразків. Показано, що використання присадних дротів зі скандієм, як і звичайних серійних, призводить до утворення дрібнозернистої дендритної структури металу швів. Проте через низький (0,15…0,17 %) вміст скандію у швах навіть при зварюванні з коливаннями дуги формування субденбритної структури не відбувається. Використання присадних дротів зі скандієм може зменшити ступінь розміцнення металу швів при зниженні у них загальної кількості основних легуючих елементів. Позитивний вплив добавок скандію разом із використанням коливань дуги на ступінь розміцнення та межу міцності металу швів простежується при застосуванні присадного дроту системи легування Al-Si. Проте максимальний рівень міцності як зварних з`єднань, так і металу швів забезпечується при аргонодуговому зварюванні неплавким електродом сплаву Д16 товщиною 2 мм з серійними присадними дротами СвАМг6 та СвАМг63.


Дод.точки доступу:
Покляцький, А.Г.; Федорчук, В.Є.; Мотруніч, С.І.; Фальченко, Ю.В.; Кисла, Г.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Лабур, Т. М.
    Зварні конструкції з алюмінієвих сплавів [Текст] / Т. М. Лабур // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 3. - С. 35-44 : табл. - Бібліогр. : с. 43-44 (20 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Наведено приклади сучасних легких конструкцій з алюмінію та його сплавів. Показано діапазон їх застосування у різних галузях машинобудування. Різноманітність конструкцій відображає технологічні можливості та форми реалізації унікальних властивостей цього матеріалу. Проаналізовано тенденції світового виробництва та споживання таких конструкцій. Відмічено, що поява більш досконалих сплавів із відповідним набором фізико-механічних і технологічних властивостей, а також раціональний вибір способів їх нероз'ємного з'єднання забезпечують високу якість швів і надійність зварної конструкції. Представлені приклади наглядно ілюструють той факт, що ефективність легких конструкцій визначається функціональними вимогами до виробів, зварюваністю обраного алюмінієвого сплаву та рівнем технології його з'єднання за умов мінімальних витрат і строках виготовлення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Скрябінський, В. В.
    Механічні властивості з`єднань алюмінієвого сплава 1460, отриманих способом електронно-променевого зварювання з присадним матеріалом зі сплаву 1201 [] / В. В. Скрябінський , В. М. Нестеренков , В. Р. Страшко // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 12. - С. 17-22. - Бібліогр. с. 22 (12 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Механічні властивості

Анотація: Наведено результати досліджень механічних властивостей з`єднань сплаву 1460 і з`єднань різнойменних сплавів 1460 + 1201, отриманих методом елктронно-променевого зварювання (ЕПЗ) при кімнатній та кріогенних температурах. Показано, що міцність з`єднань сплаву 1460, зварених з присадним матеріалом зі сплаву 1201 при температурі 77 К підвищується на 10 %, а при температурі 20 К на 20 % в порівнянні зі з`єднаннями, звареними без присадки. Механічні властивості зварних з`єднань різнойменних сплавів 1460 + 1201 при температурах випробувань 20, 77 та 293 К знаходяться на рівні не нижче властивостей з`єднань сплаву 1460, зварених з використанням присадного матеріалу 1201. Описана технологія зварювання і наведено хімічний склад металу зварних швів.


Дод.точки доступу:
Нестеренков, В.М.; Страшко, В.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


   
    Корозійно-механічна тривкість зварних з'єднань алюмінієвого сплаву В1341, отриманих аргонодуговим зварюванням вільною та стиснутою дугою [Текст] / Л. І. Ниркова [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 12. - С. 44-51. - Бібліогр. с. 51 (15 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Механічні властивості

Анотація: В роботі наведено результати досліджень корозійно-механічної тривкості зварних з’єднань сплаву В1341 товщиною 1,2 мм в залежності від технології виконання ручного зварювання вільною та стиснутою дугою. Коефіцієнт міцності зварних з’єднань становить 0,79 та 0,8. Потенціометричними дослідженнями встановлена електрохімічна гетерогенність між основним металом та зварним швом у з’єднаннях, отриманих вільною та стиснутою дугою, яка дорівнює, відповідно 100 та 86 мВ. Більш позитивний потенціал при цьому властивий для зони з меншою площиною – зварного шва, що є безпечно для експлуатації. Прискореними корозійними випробуваннями визначено, що форма стовпа дуги при ручному зварюванні не впливає на стійкість зварних з’єднань проти розшаровуючої корозії та корозійно-механічну тривкість в умовах сталої деформації. Рівень стійкості металу проти розшаровуючої корозії з’єднань, отриманих за обох видів технології, оцінили балом 2-3. У зразках з’єднань після зварювання вільною дугою час руйнування зменшився у середньому до 20 діб порівняно з основним металом (73 доби). Аналогічні результати також одержані для з’єднань, зварених стиснутою дугою. Водночас встановлено, що застосування для зварювання стиснутої дуги викликає зниження стійкості з’єднань проти міжкристалітної корозії. Максимальна глибина руйнування границь зерен для з’єднань, отриманих вільною дугою, становить 0,350 та 0,460 мм – стиснутою дугою.


Дод.точки доступу:
Ниркова, Л.І.; Лабур, Т.М.; Осадчук, С.О.; Яворська, М.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


   
    Вплив нерегулярного циклічного навантаження на опір втомі тонколистових зварних з`єднань термічнозміцнених алюмінієвих сплавів [Текст] / В. В. Книш [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр. с. 13 (15 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Досліджено вплив нерегулярного вузькосмугового циклічного навантаження на опір втомі зварних з’єднань термічнозміцнених алюмінієвих сплавів товщиною 1,8…2,0 мм, отриманих аргонодуговим зварюванням неплавким електродом (АДЗНЕ) та зварюванням тертям з перемішуванням (ЗТП). Визначені основні механічні властивості отриманих зварних з’єднань алюмінієвих сплавів Д16, 1420 та 1460. Побудовані криві втоми досліджуваних зварних з’єднань при вузькосмуговому циклічному блок-програмному навантаженні з близьким до нормального (Гауса) та експоненціального розподілу величини амплітуди напружень. Показано, що міцність та опір втомі зварних з’єднань досліджуваних алюмінієвих сплавів, отриманих ЗТП, перевищують відповідні показники для з’єднань, отриманих АДЗНЕ у всій області довговічності 105…2·106 циклів змін напружень.


Дод.точки доступу:
Книш, В.В.; Клочков, І.М. ; Мотруніч, С.І. ; Покляцький, А.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Нестеренков, В. М.
    Вплив термічних циклів електронно-променевого зварювання алюмінієвого сплаву 1570 на механічні властивості зварних з’єднань [Текст] / В. М. Нестеренков, В. В. Скрябінський, М. О. Русиник // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 5. - С. 40-45. - Бібліогр. с. 45 (7 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Електронно-променеве зварювання

Анотація: Досліджували вплив швидкості зварювання на міцність з’єднань і розміри зони термічного впливу при електронно-променевому зварюванні сплаву 1570. Експериментально визначали термічні цикли в хвостовій частині зварювальної ванни і точок на поверхні металу в навколошовній зоні. За термічними циклами зварювальної ванни розраховували швидкість гарту металу шва і досліджували її вплив на механічні властивості з’єднань до і після штучного старіння. Зменшення швидкості зварювання і, як наслідок, збільшення часу існування рідкої фази призводить до підвищення твердості металу шва після старіння, що ймовірно пов’язано з більш повним розчиненням первинних інтерметалідів скандію і переходом його в пересичений твердий розчин при охолодженні. Вимірюючи твердість металу в поперечному перерізі з’єднань, по термічним циклам відповідних точок визначили, що температура початку втрати міцності металу при електронно-променевому зварюванні сплаву 1570 знаходиться в інтервалі 450…560 °С. Встановлено, що штучне старіння робить зварні з’єднання рівноміцними зі штампованими напівфабрикатами, а обробка вибухом малоефективна. Збільшити міцність з’єднань до рівня міцності нагартованих плит можливо шляхом пластичної деформації на 20 % і подальшим штучним старінням.


Дод.точки доступу:
Скрябінський, В.В.; Русиник, М.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


   
    Аналіз властивостей зварних з’єднань алюміній-літієвого сплаву останнього покоління, отриманих електронно-променевим зварюванням [Текст] / Мiр. Сахул [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 5. - С. 46-50. - Бібліогр. с. 49-50 (22 назви)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Проаналізовано властивості з’єднань алюміній-літієвого сплаву AW2099 товщиною 4 мм, отриманих електронно-променевим зварюваням. Третє покоління алюміній-літієвих сплавів було розроблено для поліпшення недоліків попереднього покоління. Дослідження проводили на зразках, отриманих на різних параметрах електронно-променевого зварювання (струм пучка, швидкість зварювання). Прискорююче напруження у всіх випадках складало 55 кВ. Зварні з’єднання без дефектів виготовляли за оптимізованих параметрів зварювання. Досліджено мікроструктуру зварного металу та механічні властивості зварних з’єднань. Показано, що мікроструктура матриці металу шва складається з твердого розчину ?-алюмінію. Міждендритні зони збагачені легуючими елементами завдяки сегрегації. Вузька рівновісна дендритна зона спостерігалася в зоні сплавлення, що характерно для зварних з’єднань, отриманих з алюміній-літієвих сплавів. Характер зерен змінюється у напрямку до центру металу шва на стовпчастий дендритний та рівноосний дендритний. Спостерігається зменшення значень мікротвердості металу шва, що пов’язано з розчиненням зміцнюючих фазових утворень.


Дод.точки доступу:
Сахул, Мiр.; Сахул, Мар.; Чапловiч, Л.; Маронек, М.; Клочков, І.; Мотруніч, С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


   
    Моделювання напружено-деформованих станів сплаву АМГ6 внаслідок ударної дії електрода-індентора при електродинамічній обробці [Текст] / Л. М. Лобанов [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 6. - С. 3-12. - Бібліогр. с. 11-12 (16 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Представлено розрахункову модель процесу ударної взаємодії електрода-індентора з пластиною із алюмінієвого сплаву АМг6 при електродинамічній обробці. Рішення задачі проводено на базі співвідношень Прантля-Рейсса для руху пружно-пластичного середовища в плоскій двумірній лагранжевій постановці з використанням програми «ANSYS/LSDYNA ». Представлені результати розрахунку процесу формування зон залишкових напружень і пластичних деформацій при ударному впливі індентора. Встановлено, що при ударній дії індентора зі швидкісттю 10 м/с на зворотній поверхні пластини зі сплаву АМг6 величини пластичних деформацій є більшими, ніж на контактній. Це пояснюється ефектом відбиття пластично деформованого шару металу від зворотнього боку пластини, яка знаходиться в умовах спирання на жорстку опору. Проведено експериментальну перевірку адекватності моделі при оцінюванні розподілу пластичних деформацій після електродинамичної обробки зварної пластини зі сплаву АМг6.


Дод.точки доступу:
Лобанов, Л.М.; Пащин, М.О.; Міходуй, О.Л.; Гончаров, П.В.; Сидоренко, Ю.М.; Устименко, П.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


   
    Деякі переваги зварних з’єднань алюмінієвого сплаву 1201, отриманих тертям з перемішуванням [Электронный ресурс] / А. Г. Покляцький [та ін.]. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 9. - С. 19-23
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: У статті проаналізовані структурні особливості, характеристики міцності та стійкості до зародження та розповсюдження експлуатаційних тріщин стикових з’єднань алюмінієвого сплаву 1201 товщиною 2 мм, отриманих зварюванням тертям з перемішуванням (ЗТП) та аргонодуговим зварюванням неплавким електродом в аргоні (АДЗНЕ). Показано, що при ЗТП в результаті інтенсивної пластичної деформації металу в ядрі шва формується дрібнокристалічна структура з розміром зерен 5…6 мкм. У зоні термомеханічного впливу спостерігаються деформовані протяжні зерна, орієнтовані у напрямку переміщення пластифікованого металу, та дрібні рівновісні зерна, розмір яких коливається в межах 4…12 мкм. Тоді як при АДЗНЕ цього сплаву метал шва має характерну литу структуру з великими (0,20…0,25 мм) дендритами. Відсутність проплавів і підсилень на швах, отриманих ЗТП, дозволяє уникнути високих рівнів концентрації напружень у місцях переходу від шва до основного матеріалу, які негативно впливають на експлуатаційні та ресурсні характеристики зварних з’єднань. Особливості формування нероз’ємних з’єднань у твердій фазі при ЗТП сприяють також зменшенню ступеня розміцнення металу в зоні зварювання та підвищенню їх межі міцності, стійкості до зародження та розповсюдження експлуатаційних тріщин.

Перейти к внешнему ресурсу: Покляцький А.Г. та ін.

Дод.точки доступу:
Покляцький, А.Г.; Мотруніч, С.І.; Клочков, І.М.; Лабур, Т.М.

Знайти схожі

18.


    Лабур, Т. М.
    Вплив швидкості імпульсно-дугового зварювання на структуру та властивості з’єднань алюмінієвого сплаву АМг5М, отриманих у різних просторових положеннях стиків [Электронный ресурс] / Т. М. Лабур, М. Р. Яворська, В. А. Коваль. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 9. - С. 31-37
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
Анотація: Досліджено вплив швидкості зварювання (23, 40, 57 м/год) в умовах дії плавкого електрода на характер вільного проплаву і кристалізації швів сплаву АМг5М у різних просторових положеннях стиків. Встановлено, що оптимальні теплофізичні умови формування дрібнозернистої структури швів з’єднань відбуваються, коли швидкість зварювання становить 40 м/год. Міцність швів при цьому підвищується на 10…15 % без зниження рівня пластичності. Відмінною особливістю структури швів, отриманих на різних швидкостях зварювання, є розміри та форма дендритів та фазових включень у міжкристалітному просторі.

Перейти к внешнему ресурсу: Лабур Т.М. та ін.

Дод.точки доступу:
Яворська, М.Р.; Коваль, В.А.

Знайти схожі

19.


    Скрябінський, В. В.
    Особливості електронно-променевого зварювання алюмінієвого сплаву 1570 та механічні властивості його з'єднань при кріогенних температурах [Текст] / В.В. Скрябінський, В.М. Нестеренков, А.В. Микитчик // Автоматичне зварювання. - 2022. - № 1. - С. 22-25 : табл. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання
   Зварні шви--Механічні властивості

Анотація: Вивчали особливості електронно-променевого зварювання сплаву 1570 та досліджували механічні властивості його зварних з'єднань в інтервалі температур 20…293 К. Встановлено, що при електронно-променевому зварюванні у сплаві 1570 ширина зони термічного впливу не перевищує 4 мм від лінії сплавлення, що у 4 рази менше ніж у сплаві АМг6Н. У зварному шві, зоні сплавлення та ЗТВ тріщини, скупчення евтектичних прошарків та інші дефекти не виявлені. Тимчасовий опір з'єднань сплаву 1570 при зниженні температури випробувань з 293 до 20 К збільшується з 325 до 525 МПа. Умовна межа плинності також підвищується з 210 до 270 МПа, а пластичність змінюється незначно. У той самий час ударна в'язкість знижується з 38 до 9 Дж/см2. Коефіцієнт міцності зварних з'єднань при зниженні температури випробувань з 293 до 20 К збільшується з 0,85 до 0,95. В цілому сплав 1570 добре зварюється електронним променем і спосіб електронно-променевого зварювання можна рекомендувати при виготовленні з нього зварних конструкцій ракет та космічних апаратів.


Дод.точки доступу:
Нестеренков, В.М.; Микитчик, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)