Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Містобудування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.


    Долішній, М.
    Стан, проблеми та шляхи вдосконалення містобудівної діяльності і Україні [Текст] / М. Долішній, М. Габрель // Регіональна економіка. - 2003. - № 4. - С. 104-110
Рубрики: Містобудування


Дод.точки доступу:
Габрель, М.

Знайти схожі

2.


    Куцевич, В. В.
    Тенденції формування житлового середовища міст та організації системи громадського обслуговування [Текст] / В.В. Куцевич // Будівництво України. - 2006. - № 3. - С. 7-12
Рубрики: Архітектура та будівництво
   Містобудування

Анотація: Мета статті розглянути містобудівництво с позиції сьогодення. Житлове середовище може бути визначене як матеріально-просторове оточення, у якому проходять процеси позавиробничого життя людини. Як якісна категорія воно виходить за межі окремих об`єктів і просторів, охоплюючи житло, сферу обслуговування, вільні терирорії, зелені масиви, комунікації тощо.


Знайти схожі

3.


    Орловский, П. Н.
    Генеральний план развития г. Одессы целесообразно разрабатывать на принципиально новой основе [Текст] / П. Н. Орловский // Будівництво України. - 2009. - № 3. - С. 38-42 : мал.
Рубрики: Містобудування
   Міста України--Одеса

Анотація: В статье обсуждается проект Генерального плана развития г. Одессы, рассмотрены претензии специалистов, подчеркнуто необходимость сделать проект более фундаментальным, используя принципы системного подхода и системного анализа, которые играют важную роль при разработке генплана.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Хохлова, Н. М.
    Структурно-функціональна модель міста [Текст] / Н. М. Хохлова // Економіка та держава. - 2009. - № 5. - С. 96-98. - Бібліогр. с. 98 (4 назви)
Рубрики: Містобудування
Анотація: У статті сформовано структурно-функціональну модель міста на основі моделі "центр-периферія" із застосуванням положень системного підходу. В рамках сформованої моделі визначено основні закономірності розвитку міста як системи, значимі для розробки та впоровадження механізмів управління на рівні місцевого самоврядування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Сьомка, С. В.
    Роль дослідження пропорційних систем існуючої забудови в формуванні архітектурного образу нового міста [Текст] / С. В. Сьомка // Будівництво України. - 2009. - № 8. - С. 36-44 : мал.
Рубрики: Містобудування
   Архітектура

Анотація: Метою статі є поєднання сучасної архітектури із старим містом, не порушивши вже сформований затишний і неповторний вигляд. Застосування пропорційних систем у процесі гармонізації розгорток майбутніх міст, великих оглядових панорам, набережних і проспектів - справа найближчого майбутнього.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Бабенко, Іван.
    Для збереження історичних пам’яток [Текст] / І. Бабенко, Н. Липовецька // Діловий вісник. - 2013. - № 1. - С. 25
Рубрики: Містобудування
   Енергозбереження

   Торгово-промислові палати--Конференції і конгреси

Анотація: У ТПП України пройшла міжнародна конференція у рамках проекту SPINE - "Енергоефектівність і планування міського розвитку", що фінансується Європейською Комісією.


Дод.точки доступу:
Липовецька, Ніна

Знайти схожі

7.


    Броневицький, А. П.
    Система організаційних особливостей висотного будівництва в умовах ущільненої міської забудови [Текст] / А. П. Броневицький, С. П. Броневицький // Будівництво України. - 2013. - № 2. - С. 2-5 : табл. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Містобудування
   Багатоповерхові будинки

Анотація: Авторами статті досліджено умови проектування та будівництва висотних житлових і громадських будинків в умовах ущільненої міської забудови. З урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, встановлюючі правові та організаційні основи містобудівної діяльності та земельних відносин згідно Цивільного, Господарського і Земельного кодексів України та інших законодавчів актів та нормативних документів.


Дод.точки доступу:
Броневицький, С.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Броневицький, С. П.
    Генеральний план м. Києва. Основні проблеми та завдання розвитку будівельного комплексу [] / С. П. Броневицький // Будівництво України. - 2013. - № 6. - С. 45-48 : табл.
Рубрики: Містобудування
Анотація: Автором статті досліджено питання будівництва у м. Києві. Генеральний план м. Києва свідчить про гостру актуальність моделювання реалізації плана та організації будівництва об`єктів за основними складовими інтегрованого міського розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Сьомка, С. В.
    Формування методики пропорціонування в процесі гармонізації сучасної міської забудови м. Києва [Текст] / С. В. Сьомка // Будівництво України. - 2014. - № 1. - С. 12-14 : мал.
Рубрики: Містобудування
Анотація: Автор вважає що чудовим механізмом з гармонізації існуючої забудови міста має стати пропорціонування як окремий напрямок у складі штучного архітектурного формотворення, як процес і як окрема наука.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Дронова, О. Л.
    Місто і сталий розвиток: концепція нового урбанізму [Текст] / О. Л. Дронова // Екологічний вісник. - 2017. - № 2. - С. 12-14. - Бібліогр. с. 14 (13 назв)
Рубрики: Містобудування
Анотація: Розглянуто зростання проблем у межах урбанізованого простору. Висвітлено ідею створення міст, зручних для життя, дружніх людині, незалежно від її соціально-економічних чи фізико-біологічних особливостей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Палеха, Юрій.
    Збалансовані міста: роль і значення містобудівної документації [Текст] / Ю. Палеха // Екологічний вісник. - 2019. - № 4. - С. 7-8. - Бібліогр.: с. 8 (4 назви)
Рубрики: Містобудування
Анотація: У статті йдеться про необхідність збалансування розвитку екології, економіки і соціальної сфери (тобто у трикутнику: людина, виробничий комплекс і навколишнє середовище) для теперішніх і прийдешніх поколінь. На сьогодні міські території постають перед проблемами зростання приміських зон та формування суцільного урбанізованого середовища (агломерації та конурбації). До заходів із забезпечення збалансованого розвитку великих і малих міст входить контроль над розростанням урбанізованих територій; дбайливе управління міськими екосистемами; створення органів планування, діяльність яких виходить за межі окремих міст і громад, з метою координації планування та реалізації заходів просторового планування; розвиток громадського транспорту, орієнтованого на досягнення сталої мобільності; збереження та примноження культурної спадщини. В умовах трансформації міського середовища важлива роль належить містобудівній документації. Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності"

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Банах, Андрій.
    Містобудівний аспект збалансованого розвитку міст і раціонального використання територій [Текст] / А. Банах // Екологічний вісник. - 2020. - № 1. - 9-10. . - Бібліогр. с. 10 (7 назв)
Рубрики: Містобудування
Анотація: У статті йдеться про забезпечення збалансованого розвитку міста, а саме екологічні, містобудівні, архітектурні, інженерно-будівельні, соціально-економічні та інші аспекти. Місто, як надскладна система, складається з багатьох систем, які взаємодіють між собою і одночасно є взаємозалежними. їх можна розділити на дві великі групи - природну та антропогенну. Взаємні зв'язки усіх систем необхідно враховувати при вирішенні питань належної експлуатації та збереження існуючої забудови, а також освоєння, розвитку та реконструкції території. При цьому важливими завданнями є визначення і аналіз ступеня впливу факторів взаємодії природної та антропогенної систем і їх складових впродовж всього часу використання та експлуатації території. В рамках теорії, що розробляється, досліджуються фактори впливу в підсистемах "територія - нова забудова" та "територія - існуюча забудова - нове будівництво", прогнозуються наслідки такої взаємодії, на основі яких залежно від обсягів і ризиків впливу на стійкість міської території можна отримати масштаби та характеристики передбачуваної необхідної інженерної підготовки, а також виробити підходи до перспективного планування забудови та реконструкції груп будівель і оцінювання територіально-будівельних ресурсів. У процесі містобудівного проектування та територіального планування це дозволить планувати просторовий розвиток забудови, її щільність, оцінку потенційних ресурсів (мінімальних ділянок розміщення і максимальної висотності) зі збереженням існуючої забудови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)