Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Міжнародне гуманітарне право<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


   
    Міжнародне гуманітарне право і дотримання його норм під час ведення бойових дій та участі у миротворчих операціях [Текст] // Армія України. - 2001. - 28 серп. (№ 99-100). - С. 4-5 (вкл.)
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право


Знайти схожі

2.


    Бавіна, О.
    Міжнародне гуманітарне право: ідея, що перемагає [Текст] / О.Бавіна // Юридичний вісник України. - 2002. - 29 черв. -5 лип. (№ 26). - С. 12
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право


Знайти схожі

3.


    Стасюк, С.
    Імплементація міжнародного гуманістичного права до національного законодавства України: проблеми та перспективи [Текст] / С. Стасюк // Право України. - 2008. - № 1. - С. 143-148. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право
Анотація: Про питання імплементації міжнародного гуманітарного права у різні галузі національного законодавства України та визначення норм міжнародного гуманістичного права.


Знайти схожі

4.


    Стасюк, С.
    Міжнародне гуманітарне право у кодексі правового регулювання збройних конфліктів [Текст] / С. Стасюк // Право України. - 2008. - №5. - С. 132-136. - Бібл.:-14 назв.
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право
Анотація: Міжнародне гуманітарне право - це сукупність міжнародно-правових норм, які спрямовані на захист жертв збройних конфліктів і встановлюють заборону методів та засобів ведення війни.


Знайти схожі

5.


    Стасюк, Сергій.
    Зародження та розвиток української військово-гуманітарної традиції ведення збройної боротьби [Текст] / Сергій Стасюк // Віче. - 2010. - № 22. - С. 29-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право
   Війна і політика--Мораль

   Війни--Історія--Україна

Анотація: Автор досліджує історію українських військово-гуманітарних традицій ведення збройної боротьби починаючи з часів Київської Русі і зазначає, що участь українських військових у будь-якій збройній боротьбі відбувалася на підставі гуманного поводження з цивільним населенням та військовополоненими.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Коваленко, Н. О.
    Відповідальність за порушення міжнародного гуманітарного права і кримінальний кодекс України: проблеми гармонізації [Текст] / Н. О. Коваленко // Держава та регіони. Серія: Право. - 2012. - № 2. - С. 174-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право
   Кримінальний кодекс--Україна



Знайти схожі

7.


    Сорока, Ганна.
    Міжнародне гуманітрне право у ХХІ столітті [Текст] / Ганна Сорока // Віче. - 2013. - № 18. - С. 24-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне гуманітарне право
Анотація: Міжнародне гуманітарне право - це сукупність міжнародно-правових норм, які спрямовані на захист жертв збройних конфліктів і встановлюють заборону методів та засобів ведення війни. Про те які зміни відбуваються в створенні цих норм на сучасному етапі, зумовлені новим соціально-економічним, політико-правовим розвитком нашої цивілізації і йдеться в статті.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Христова, Ганна Олександрівна.
    Зобов'язання держави у сфері прав людини в умовах окупації [Текст] / Ганна Олександрівна Христова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 204-218. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збройні конфлікти--Права людини--Зобов’язання держави
   Міжнародне гуманітарне право

Кл.слова (ненормовані):
права людини -- зобов’язання держави -- окупація -- ефективний контроль -- екстратериторіальне застосування
Анотація: У статті досліджується поняття та умови військової окупації як виду міжнародного збройного конфлікту, який регулюється правом окупації, що є складовою міжнародного гуманітарного права (МГП) (Гаазького та Женевського права). Розкриваються елементи тесту «ефективного контролю», який дозволяє встановити стан окупації, а також його інтерпретація з урахуванням «теорії непрямого ефективного контролю», за якою держава-окупант може здійснювати ефективний контроль через «сурогатні» парамілітарні угруповання, якщо вони перебувають під її «загальним контролем». Доводиться, що зобов’язання держави стосовно поваги та забезпечення прав місцевого населення містяться як у праві окупації, так і у праві прав людини. Екстратериторіальна застосовність права прав людини у разі здійснення державою ефективного контролю над територією (частиною території) іншої країни підтверджена міжнародними трибуналами, моніторинговими органами ООН з прав людини, а також Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ). При цьому точна поведінка, яка вважається достатньою для виконання тих чи інших зобов’язань у галузі прав людини в ситуації військової окупації («моделі застосування»), має визначатися у світлі правового і практичного контексту, в якому функціонує окупаційна влада, з урахуванням можливості дерогацій. Обґрунтовується та демонструється на прикладах, що обсяг екстратериторіальних зобов’язань окупаційної держави залежить від типу зобов’язань (позитивні та негативні зобов’язання з прав людини), тривалості окупації (короткотермінова чи тривала окупація), а також видів прав людини (громадянські та політичні права versus економічні, соціальні та культурні права в контексті зобов’язань щодо поваги, захисту та забезпечення). Підсумовується, що застосування права прав людини до ситуації окупації забезпечує особам, які опинились на тимчасово окупованих територіях, додаткові інструменти, яких не пропонує МГП, передусім, можливість звернутися до міжнародного механізму захисту прав, зокрема до ЄСПЛ. При цьому держава, частина території якої окупована, на виконання своїх позитивних зобов’язань має всіма доступними засобами сприяти забезпеченню та захисту прав своїх громадян, які опинилися на тимчасово непідконтрольній території.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)