Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Медицина -- Патологія серцево-судинної системи і крові<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.
577.27
А 640


   
    Аналіз змін рівня аутоантитіл проти тирозил-тРНК синтетази в динаміці розвитку серцевої недостатності у модельних тварин з індукованими дилатаційною кардіоміопатією та мікрокардитом [Текст] / Ю. Ю, Кондратюк [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 3. - С. 152-156. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Фізіологія--Серцево-судинна система
   Мікробіологія--Молекулярна імунологія

   Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові

Кл.слова (ненормовані):
Білок рекомбінантний -- Біологія молекулярна
Анотація: Досліджено зміни рівня специфічних аутоантитіл проти тирозил-тРНК синтетази та її окремих модулів у сироватці крові модельних мишей в динаміці розвитку різних фаз експериментальної серцевої недостатності. Одержані результати свідчать про можливу роль тиразил-тРНК синтетази та її окремих модулів як аутоантигенів.


Дод.точки доступу:
Кондратюк, Ю. Ю.; Бобик, В. І.; Рябенко, Д. В.; Сидорик, Л. Л.; Корнелюк, О. І.

Знайти схожі

2.
577.112
Б 748


    Богуцька, К. І.
    АТФазна активність міозину як характеристика функціонального стану серцевого м'яза в умовах норми та патології [Текст] / К. І. Богуцька, Ю. І. Прилуцький, Ю. П. Скляров // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 7. - С. 180-184. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові
   Біохімія--Білки

Кл.слова (ненормовані):
Білок скорочувальний -- Інфаркт -- Активність міокарда
Анотація: Із застосуванням методів препаративної білкової хімії, іонообмінної хроматографії та оптичної спектроскопії досліджено протікання АТФ-гідролазної реакції, що каталізується міозином серцевого м'яза. Виявлено відмінність в АТФазній активності міозину та актоміозину, отриманих з міокарда людини в нормі та при наявності дилятаційної кардіоміопатії, уможливлює використання величини АТФазної активності для регуляції функціональної активності серцевого м'яза в умовах норми та патології.


Дод.точки доступу:
Прилуцький, Ю. І.; Скляров, Ю. П.

Знайти схожі

3.
615.277
П 590


   
    Порівняння стану міокарда під впливом нової цитостатичної сполуки похідного дигідропіролу і 5-фторурацилу [Текст] / І. В. Харчук, О. А. Столяр, Г. В. Островська, В. К. Рибальченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 8. - С. 136-140. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові
   Медицина--Злоякісні пухлини

   Фармакологія--Засоби, що впливають на серце і кровообіг

Кл.слова (ненормовані):
Хіміотерапія -- Тирозинкіназа -- Інгібітор -- Інфільтрат лейкоцитарний -- Стрес оксидативний
Анотація: Похідне 1,2-дигідропіролу (Д-1) перевищє вплив 5-фторурацилу на кровонаповнення міокарда, збільшуючи діаметр капілярів. Д-1 частково усуває негативні наслідки впливу оксидативного стресу на серцевий м'яз. Деяка гіпертрофія кардіоміоцитів за умов дії Д-1 на фоні оксидативного стресу свідчить про мобілізацію синтетичного потенціалу клітин серця під впливом даної сполуки, що може бути позитивним в умовах порушення прооксидантно-оксидантної рівноваги при канцерогенезі.


Дод.точки доступу:
Харчук, І. В.; Столяр, О. А.; Островська, Г. В.; Рибальченко, В. К.

Знайти схожі

4.


    Комісаренко, С. В.
    На стику біології та медицини [Текст] : I Українсько-російський семінар "Протеїни системи гемостазу за норми і патологій людини" / С. В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 2. - С. 73-76 : фот.
Рубрики: Семінари наукові
   Біохімія--Протеїни

   Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові

Анотація: 17-20 жовтня 2012 р. в Інституті біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України відбувся Перший укр.-рос. семінар "Протеїни системи гемостазу за норми і патологій людини", організований Національною академією наук України та Російським фондом фундаментальних досліджень. Не випадково місцем проведення цього зібрання було обрано Ін-т біохімії ім. О. В. Палладіна - саме в цій академічній установі відбулося зародження і становлення вітчизняної науки про протеїни системи гемостазу.


Знайти схожі

5.


    Тронько, Н. Д.
    Роль эндотелиальной дисфункции в развитии диабетической кардиомиопатии у больных сахарным диабетом 1 типа [Текст] / Н. Д. Тронько, Ю. Б. Бельчина, Л. К. Соколова // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 11. - С. 182-188. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові
   Медицина--Цукровий діабет

Кл.слова (ненормовані):
Анамнез -- Эндотелий -- Макроангиопатия -- Микроангиопатия
Анотація: Наведено сучасні дані про роль ендотеліальної дисфункції в розвитку діабетичної кардіоміопатії у хворих на цукровий діабет 1 типу. Встановлено, що у 2/3 молодих хворих відзначається субклінічна діастолічна дисфункція.


Дод.точки доступу:
Бельчина, Ю. Б.; Соколова, Л. К.

Знайти схожі

6.


    Лановенко, І. І.
    Активність еритропоетину як патогенетичний ланцюг анемії при гострій мієлоїдній лейкемії [Текст] / І. І. Лановенко, О. М. Березюк // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 12. - С. 166-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові
   Медицина--Онкологія

Кл.слова (ненормовані):
Гіпоксія -- Хіміотерапія -- Маса еритроцитарна
Анотація: При обстеженні хворих на гостру мієлоїдну лейкемію в умовах інтенсивної хіміотерапії встановлено розвиток анемії, неадекватність продукції і дефіцит ендогенного еритропоетину.


Дод.точки доступу:
Березюк, О. М.

Знайти схожі

7.


   
    Ефект (феномен) збільшення активності моноклинального антитіла І-1D до D-димеру фібрину людини при нагріванні [Текст] / О. П. Костюченко, І. М. Колеснікова, Е. В. Луговськой, С. В. Комісаренко // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія людини--Кровообіг
   Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові

   Медицина--Діагностика

Кл.слова (ненормовані):
Тромбоутворення -- Імуноглобулін -- Тромбоз -- ДІагностика
Анотація: В роботі вперше показано, що після прогрівання при 63 °С впродовж 10 хв. зв'язування та афінність цього моноклинального антитіла до антигену значно збільшується. Моноклинальне антитіло І-1D у подальшому може бути використане в дослідженях структурних перебудов в молекулі імуноглобуліна.


Дод.точки доступу:
Костюченко, О. П.; Колеснікова, І. М.; Луговськой, Е. В.; Комісаренко, С. В.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)