Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Кримінальний процесуальний кодекс України<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-38 
1.


    Лобойко, Л.
    Реалізація норм чинного КПК України щодо досудового провадження: окремі аспекти [Текст] / Л. Лобойко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 22-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове провадження--КПК
   Кримінальний процесуальний кодекс України

Анотація: У статті розглянуто окремі аспекти реалізації норм КПК України 2012 р., які регулюють досудове провадження. Показано як впливає на ефективність процесу реалізації норм КПК України його політична складова. Проаналізовано причини негативного ставлення співробітників органів кримінальної юстиції і науковців до судового контролю за досудовим провадженням.


Знайти схожі

2.


    Нор, В.
    Інститут відшкодування (компенсації) шкоди у кримінальному провадженні за чинним КПК України: здобутки і резерви для вдосконалення [Текст] / В. Нор // Право України. - 2013. - № 11. - С. 32-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: У статті аналізується кримінально-процесуальний механізм захисту майнових та особистих немайнових прав і законних інтересів потерпілих від кримінальних правопорушень та інших суспільно небезпечних діянь, врегульований новим (2012 р.) КПК України. Автор характеризує не лише удосконалення названого механізму процесуального регулювання порівняно з попереднім (1960 р.) КПК України, а й звертає увагу на ще невикористані законодавцем резерви для його удосконалення.


Знайти схожі

3.


    Погорецький, М.
    Поняття, зміст та структура кримінального процесу: проблеми теорії та практики [Текст] / М. Погорецький // Право України. - 2013. - № 11. - С. 42-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Структура--Зміст
   Кримінальний процесуальний кодекс України

Анотація: У статті обгрунтовується методологічне значення поняття, зміст та структури сучасного кримінального процесу для розвитку кримінально-процесуальної теорії та практики. Доведено, що кримінальний процес, будучи цілісним соціально-правовим утворенням, є змістовим і складається з окремих відносно самостійних структурних елементів, що перебувають між собою в певному взаємозв'язку та взаємозалежності.


Знайти схожі

4.


    Солодков, А.
    Забезпечення права на справедливий суд у кримінальному провадженні: окремі питання правозастосування [Текст] / А. Солодков // Право України. - 2013. - № 11. - С. 55-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Судовий розгляд
   Кримінальний процесуальний кодекс України

Анотація: У статті аналізуються окремі проблемні питання застосування КПК України в частині правового регулювання порядку забезпечення права на справедливий суд у кримінальному провадженні. Розглядаються складові нормативного змісту цього права, особливості забезпечення їх реалізації новітнім кримінальним процесуальним законодавством.


Знайти схожі

5.


    Татаров, О.
    Особливості застосування деяких нових інститутів кримінального процесуального законодавства України [Текст] / О. Татаров // Право України. - 2013. - № 11. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: Проаналізовано діяльність органів кримінальної юстиції в умовах реалізації положень нового Кримінального процесуального кодексу України. Висвітлено позитивні тенденції та зосереджено увагу на деяких проблемах правозастосовної практики, що потребують законодавчого вирішення. Наведено конкретні приклади з діяльності правоохоронних органів щодо проблемних питань реалізації нових положень кримінального процесуального законодавства України.


Знайти схожі

6.


    Трофименко, В.
    Співвідношення понять "кримінальне провадження" , "кримінальне судочинство", "процедура" та "стадія кримінального процесу" в юридичній доктрині та за КПК України [Текст] / В. Трофименко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 71-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: У статті аналізуються поняття "кримінальне провадження", "кримінальне судочинство", "процедура", та "стадія кримінального процесу", що належить до базових понять кримінальної процесуальної науки. Дослідження відбувається на доктринальному рівні на підставі аналізу легального закріплення цих понять у нормах КПК України та теорії права.


Знайти схожі

7.


    Удалова, Л.
    Кримінальний процесуальний кодекс України - новий етап у розвитку теорії та практики здійснення кримінального провадження [Текст] / Л. Удалова, В. Рожнова // Право України. - 2013. - № 11. - С. 80-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: У статті аналізуються норми чинного Кримінального процесуального кодексу України. Виділено його позитивні та негативні аспекти. Стверджується, що прийняття КПК України є безперечним свідченням продовження позитивного розвитку кримінального процесуального законодавства.


Дод.точки доступу:
Рожнова, В.

Знайти схожі

8.


    Цуцкірідзе, М.
    Практичні проблеми застосування норм чинного КПК України [Текст] / М. Цуцкірідзе // Право України. - 2013. - № 11. - С. 88-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: У статті досліджено проблемні питання реалізації положень нового Кримінального процесуального кодексу України. Наведені статистичні дані Головного слідчого управління про перші результати застосування окремих норм нового КПК України. Звертається увага на виявлені типові процесуальні порушення, яких припускаються органи досудового розслідування при застосуванні положень нового КПК України.


Знайти схожі

9.


    Шибіко, В.
    Деякі новели чинного КПК України потребують подальшого осмислення й удосконалення [Текст] / В. Шибіко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 104-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
Анотація: З точки зору виконання завдань кримінального провадження щодо охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження і захисту особи, суспільства і держави від кримінальних правопорушень обгрунтовується необхідність вилучення із КПК України обмеження права особи на оскарження рішень суду першої інстанції у касаційному порядку умовою попереднього їх перегляду в апеляційному порядку.


Знайти схожі

10.


    Аленін, Ю.
    Потерпілий у кримінальному провадженні: деякі питання [Текст] / Ю. Аленін, І. Гловюк // Право України. - 2013. - № 11. - С. 112-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Потерпілий
   Кримінальний процесуальний кодекс України

Анотація: Стаття присвячена дослідженню кримінально-процесуального статусу потерпілого на основі положень КПК України 2012 р. Розглянуто порядок набуття процесуального статусу потерпілого, виокремлено проблемні аспекти цього порядку. Детально розглянуто порядок реалізації деяких прав потерпілого, зокрема у досудовому провадженні.


Дод.точки доступу:
Гловюк, І.

Знайти схожі

11.


    Гринюк, В.
    Окремі питання повідомлення особи про підозру як початок реалізації функції обвинувачення [Текст] / В. Гринюк // Право України. - 2013. - № 11. - С. 120-126
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Повідомлення особи про підозру

Анотація: Стаття присвячена дослідженню інституту повідомлення особи про підозру на основі положень КПК України 2012р. Проаналізовано взаємозв'язок функції обвинувачення та функції захисту в кримінальному процесі. Розглянуто питання початку реалізації в кримінальному провадженні функції обвинувачення, яка починається з моменту появи підозри.


Знайти схожі

12.


    Костюченко, О.
    Роль суду та сторін у проведенні судового допиту обвинуваченого, свідків і потерпілих за чинним КПК України [Текст] / О. Костюченко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 127-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Судовий допит

Анотація: У статті визначається сутність понять "прямий" і "перехресний" допит свідків і потерпілих. Наголошується, що у судовому засіданні під час судового допиту свідків використовується форма відповіді на питання, а пропозиція головуючого щодо вільного викладу показань стосується тільки допиту обвинуваченого.


Знайти схожі

13.


    Лук'янчиков, Є.
    Розвиток інституту понятих у чинному КПК України [Текст] / Є. Лук'янчиков // Право України. - 2013. - № 11. - С. 137-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Інститут понятих

Анотація: У статті показано розвиток інституту понятих у кримінальному провадженнні. Акцентовано увагу на тому, що новий КПК України наділяє його правами учасника кримінального провадження. Звернено увагу на те що, назвавши понятого учасником провадження, йому не приділено увагу у самостійному розділі КПК України, який присвячено "іншим учасникам кримінального провадження".


Знайти схожі

14.


    Попелюшко, В.
    Слідчий суддя у кримінальному провадженні: процесуальний статус та процесуальні функції [Текст] / В. Попелюшко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 145-153
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Слідчий суддя

Анотація: Статтю присвячено аналізу процесуального статусу та процесуальних функцій слідчого судді у кримінальному провадженні України через розкриття змісту видів його повноважень та їх спрямованості на досягнення визначених законом завдань та цілей. Продемонстровано, що процесуальний статус слідчого судді "збірний", його становлять кілька груп (видів) повноважень.


Знайти схожі

15.


    Прилуцький, П.
    Оскарження рішень слідчого судді: проблеми застосування чинного КПК України [Текст] / П. Прилуцький // Право України. - 2013. - № 11. - С. 154-158. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Слідчий суддя

Анотація: У статті розглядаються питання порядку оскарження ухвал судді, винесених на досудовому слідстві. Автор вказує на недосконалість нового КПК України в частині оскарження ухвал слідчого судді після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвал суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу.


Знайти схожі

16.


    Юрчишин, В.
    Поняття суб'єктів кримінальної юстиції, що діють за КПК України [Текст] / В. Юрчишин // Право України. - 2013. - № 11. - С. 159-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальна юстиція--Суб'єкти

Анотація: Кримінальний процес, або кримінальне провадження - один із найважливіших і найскладніших видів державно-правової діяльності, зумовлений порушенням заборон, установлених кримінальним законодавством України, вчиненням кримінальних правопорушень і нагальною необхідністю рішучої боротьби з ними.


Знайти схожі

17.


    Яновська, О.
    Процесуальні форми протестної діяльності адвоката в кримінальному провадженні [Текст] / О. Яновська // Право України. - 2013. - № 11. - С. 165-172. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальне провадження--Адвокат

   Адвокат--Участь у кримінальному провадженні

Анотація: Стаття присвячена дослідженню ролі адвоката в системі ефективного захисту прав людини в кримінальному провадженні. Окрема увага приділена процесуальним формам протестної діяльності адвоката в кримінальному провадженні. Зазначається, що процесуальний протест має на меті відкрити реакцію адвоката на допущені порушення своїх прав і прав клієнта.


Знайти схожі

18.


    Берназ, В.
    Доказування обставин вчинення кримінального правопорушення за чинним КПК України [Текст] / В. Берназ // Право України. - 2013. - № 11. - С. 173-179
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальний процес--Доказування

Анотація: У статті аналізуються основні підходи в юридичній науці та законодавчі інтерпретації поняття доказування обставин вчинення кримінального правопорушення. Розглянуто проблеми з точки зору діяльнісного підходу до досудового розслідування. Висвітлено основні елементи поняття доказування обставин вчинення кримінального правопорушення та надані пропозиції щодо вдосконалення законодавства та зазначеної дефініції.


Знайти схожі

19.


    Сергєєва, Д.
    Поняття та види слідчих (розшукових) дій за чинним КПК України [Текст] / Д. Сергєєва // Право України. - 2013. - № 11. - С. 180-188. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальний процес--Слідчі дії

Анотація: У статті здійснюється науковий аналіз точок зору процесуалістів та практиків щодо визначення поняття слідчих (розшукових) дій, а також аналіз відповідних положень нового Кримінального процесуального кодексу України. Доведено, що суб'єктний підхід до наукового тлумачення окресленого поняття є необгрунтованим, більш раціональним є підхід, заснований на вузькому розумінні терміна "слідчі дії", що пов'язаний із термінами "слід", "йти по сліду", "розслідування" тощо.


Знайти схожі

20.


    Шепітько, В.
    Система слідчих дій за кримінальним процесуальним законом та механізми її реалізації у криміналістиці [Текст] / В. Шепітько // Право України. - 2013. - № 11. - С. 198-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процесуальний кодекс України
   Кримінальний процес--Слідчі дії

Анотація: Статтю присвячено розгляду проблем взаємозв'язку положень кримінального процесуального закону і засобів криміналістики. Звернуто увагу на деякі тенденції кримінально-процесуальної регламентації слідчих дій за КПК України і формування на цій підставі криміналістичних рекомендацій. Проведено аналіз системи слідчих дій і сформовано пропозиції щодо їх практичної реалізації.


Знайти схожі

 1-20    21-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)