Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Етнопсихологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Федотова, Т. В.
    Психологічні особистості етнічних стереотипів українців (на прикладі Волинського регіону) [Текст] / Т.В. Федотова // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 3. - С. 72-74. - Бібліогр. : 10 назв.
Рубрики: Етнопсихологія
   Етнічні групи--Психологічні особливості

Анотація: В рамках дослідження національного характеру як структурного елементу національної психології значна увага приділяється етнічному стереотипу.Саме завдяки наявним етнічним стереотипам створююються та підтримуються уявлення про власну та "чужу" національну спільноту, певні міжнаціональні стосунки, а інколи й певна зовнішня політика держави.


Знайти схожі

2.


    Філіппова, І. Ю.
    Міжкультурна комунікація : психологічний дискурс [Текст] / І.Ю. Філіппова // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 4. - С. 9-12. - Бібліогр. : 11 назв.
Рубрики: Етнопсихологія
Кл.слова (ненормовані):
Культуроцентризм -- Міжкультурна комунікація -- Стереотипи
Анотація: Встатті йде мова про ріст національної свідомості та встановлення зв'язків з багатьма культурами. Проблеми, що виникають у прцесі комунікації представників різних культур, різних груп мають своє психологічне обгрунтування та зміст, своєрідний психологічний дискурс. Однією з головних причин цих труднощів є стереотипи та упередження.


Знайти схожі

3.


    Кихтюк , Т.
    Експериментальна програма з формування етнічної толерантності [Текст] / Т. Кихтюк // Соціальна психологія. - 2010. - №1. - С. 152-160 : табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Етнопсихологія
Анотація: Толерантність як соціально-психологічний конструкт характеризуються складною природою, яка визначається переважно через антонімічні поняття ксенофобії та інтолерантності. Результати аналізу різних видів толерантності дали змогу встановити особливості етнічної толерантності та розробити і впровадити експериментальну програму, спрямовану на її формування у студентів.


Знайти схожі

4.


    Яблонська, Ольга.
    Поетична творчість Т. Шевченка у світлі етнопсихології [Текст] / Ольга Яблонська // Слово і час. - 2011. - № 4. - С. 108-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнопсихологія
   Письменники--Персоналії--Україна, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Кордоцентризм
Анотація: Статтю присвяено висвітленню поетичної творчості Т. Шевченка з урахуванням здобутків української етнопсихології. Доведено, що Шевченкове осмислення українського буття іманентно виражає етнопсихологічні характеристики.


Знайти схожі

5.


    Колісник, О. П.
    Українська духовна революція як перемога українського духу над українським матеріалізмом [Текст] / О. П. Колісник // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 9. - С. 19-22. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Етнопсихологія
Кл.слова (ненормовані):
Біфуркація
Анотація: Етничний стереотип взаємодії зі світом є ніби базовою особливістю цього етносу, яка передається ментально, проявляється на рівні пересічного співучасника, закріплюється психічною інерцією дії у ментальності члена етносу як у його культурному несвідомому, стає звичними проявами його етнічного характеру. Серед соціальних ідентичгостей, якими визначає себе у "Я - концепції" людський індивід під час соціалізації, актуалізації та персоналізації, чільне місце займає саме переживання етнічна ідентичність, якою він відрізняє себе від представників інших етносів.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)