Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Етика наукова -- Науковці<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Наумовець, А.
    Проблеми сучасності і мораль науковця [Текст] / А. Наумовець, М. Находкін // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Біоетика--Методика викладання
   Етика наукова--Науковці

Анотація: Обговорюються питання наукової етики як на тлі актуальних світових проблем, так і в контексті сучасного розвитку вітчизняної науки. Автори обгрунтовують необхідність розробки і прийняття в Україні етичного кодексу науковця.


Дод.точки доступу:
Находкін, М.

Знайти схожі

2.


    Малахов, В.
    Етнічний кодекс ученого: аксіологія і прагматика [Текст] / В. Малахов // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 5. - С. 12-19. - Бібліогр.: с. 19.
Рубрики: Наука--Вчені-науковці
   Етика наукова--Науковці

Кл.слова (ненормовані):
Етика науки -- Етнічний кодекс -- Істина -- Аксіологія -- Прагматика
Анотація: У статті проаналізовано співвідношення аксіологічних і прагматичних засад етнічного регулювання діяльності вченого, розкрито їхній комплексний характер, обгрунтовано висновок про пріоритетне значення аксіологічного аспекту наукової етики. Сформульовано низку пропорцій щодо розроблення Етичного кодексу вченого України


Знайти схожі

3.


    Іщенко, Юрій Анатолійович.
    Наука ХХІ століття: нові виміри, проблеми, відповідальність науковця [Текст] : круглий стіл "Наука як покликання і професія" / Юрій Анатолійович Іщенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 6. - С. 95-101
Рубрики: Етика наукова--Науковці
Анотація: 9 грудня 2016 р. в Центрі гуманітарної освіти НАН України відбувся круглий стіл «Наука як покликання і професія». Тему взято з назви відомої лекції Макса Вебера, яку він зробив узимку 1918 р. у Мюнхенському університеті. Нині, на початку ХХІ ст., так само культурно і соціально болючими є питання перетворення духовного життя на своєрідне технічне виробництво, проблеми поділу праці у сфері духовної діяльності, кардинальна зміна статусу інтелектуала і, взагалі, раціональності в суспільстві, зрештою, доля європейської спільноти і доля цивілізації загалом. Так само гостро стоїть проблема суспільного статусу вченого. І логічно, що в цьому контексті важливу роль відіграє постановка М. Вебером питання про сенс наукової діяльності, смисл науки, а отже, і суть наукового розуму, питання про співвідношення переконань і знань, практичної доцільності духовних цінностей, розуму і віри.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)