Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Екосистеми<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Мовчан, Я. І.
    Екомережа як системний інструмент невиснажливого розвитку [Текст] / Я. І. Мовчан // Екологічний вісник. - 2009. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр. с. 20 (12 назв)
Рубрики: Екосистеми
Анотація: У статті розглядаються концептуальні та соціально-економічні аспекти формування екомережі як базового інструмента стратегії збереження біорізноманіття в зв'язку з обгрунтуванням та втіленням практичних кроків щодо її впровадження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Мовчан, Я. І.
    Методологія інноваційної трансформації економіки в контексті екосистемного підходу [Текст] / Я. І. Мовчан // Екологічний вісник. - 2010. - № 4. - С. 14-15. - Бібліогр. с. 15 (3 назви)
Рубрики: Екосистеми
   Біогеоценози

Анотація: Екосистемний підхід є стратегією інтегрованого управління земельними, водними і живими ресурсами, яка справедливим чином забезпечує збереження їх на засадах невиснаженого, екологічно збалансованого розвитку. Визначено екосистемний підхід та управління щодо його застосування. Екосистемний підхід базується на застосуванні відповідних наукових методологій, сфокусованих на рівнях біотичної організації, яка охоплює істотно необхідні процеси, функції і взаємодії між організмами та їхнім довкіллям. Екосистемний підхід визнає, що людина з її культурним різноманіттям є інтегрованим компонентом екосистем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Любарський, І. Є.
    Збереження біорізноманіття - одна з основних "цілей тисячоліття" для України [Текст] / І. Є. Любарський // Екологічний вісник. - 2010. - № 6. - С. 13-14
Рубрики: Екосистеми
Анотація: Зазначено необхідність збереження біорізноманіття, а саме різноманітність всіх форм життя: рослин, тварин, мікроорганізмів, складових їхніх генів та екологічних систем, що є актуальним завданням сучасності переходу людства на принципи збалансованого (сталого) розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Устінова, І. І.
    Демографічний та природно-ресурсний потенціали території у контексті збалансованого (сталого) розвитку України [Текст] / І. І. Устінова // Екологічний вісник. - 2011. - № 5. - С. 14-16
Рубрики: Сталий розвиток
   Екосистеми

Анотація: Екологічна криза і депопуляція як етап розвитку екосистеми населення - середовище стає глобальним явищем. У статті зазначено, що в умовах скорочення чисельності населення України питання сталості та збалансованості її розвитку набуває особливого значення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Рудишин, Сергій.
    Класифікація екосистем: проблеми й перспективи [Текст] / Сергій Рудишин, Валентина Самілик // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 5. - С. 2-4. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екосистеми
Анотація: У статті йдеться про біоми, ландшафти, біоценоз, парцелярні екосистеми, консорційні екосистеми та класифікацію екосистем за Ю. Одум.


Дод.точки доступу:
Самілик, Валентина

Знайти схожі

6.


    Рідей, Н. М.
    Екологічна роль біорізноманіття у формуванні стійкості агроландшафтів [Текст] / Н. М. Рідей, А. А. Горбатенко, Ю. А. Кучеренко // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 9. - С. 16-21 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ландшафтна екологія
   Екосистеми

Кл.слова (ненормовані):
природне біорізноманіття -- агробіорізноманіття -- агроландшафт -- екологічна оптимізація агроландшафтів -- рясність біорізноманіття
Анотація: Проведено теоретичний аналіз понятійно-категоріального апарату трактувань екологічної ролі біорізноманіття в агросфері. Проаналізовано методику визначення рясності біорізноманіття локальних територій агроландшафтів Лісостепу України. Обгрунтовано екологічні функції біорізноманіття у формуванні стійкості агроландшафтів. Запропоновано заходи щодо підвищення стійкості агроландшафтів на основі результатів прогнозування просторового розподілу індексу рясності біорізноманіття із використанням геоінформаційних технологій.


Дод.точки доступу:
Горбатенко, А.А.; Кучеренко, Ю.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Безсонов, Є. М.
    Енергопродуктивність екосистем у контексті переходу до збалансованого розвитку [Текст] / Є. М. Безсонов // Екологічний вісник. - 2016. - № 5. - С. 19-21. - Бібліогр.: с. 21 (17 назв)
Рубрики: Екосистеми
   Природні ресутси

   Охорона природи

Анотація: Мета дослідження полягалє в тому, щоб оцінити ступінь впливу зміни стану екосистем на добробут людини і визначити наукову основу для прийняття заходів, необхідних для посилення природоохоронної діяльності й сталого використання цих екосистем, а також збільшення їхнього внеску в благополуччя людини. Підкреслено, що екосистеми мають визначальне значення для формування добробуту людей, оскільки вони надають забезпечувальні, регулювальні, культурні й підтримувальні послуги. Наголошується на тому, що треба навчитися визнавати справжню цінність природи - з економічного погляду і з огляду на те багатство, що вона нам надає.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)