Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (5)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Доходи населення<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 14
1.


    Новіков, В.
    Моделювання попиту на платні послуги: досвід і перспективи [Текст] / В. Новіков // Україна: аспекти праці. - 2008. - № 3. - С. 3-5
Рубрики: Платні послуги
   Доходи населення

Анотація: Розглянуто тенденцію споживання платних послуг в українському суспільстві. Проаналізовано підходи до вимірювання динаміки попиту населення на послуги й розробки механізмів забезпечення потреб населення в умовах ринкової економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кізима, Т. О.
    Соціальні трансфери як джерело доходів домашніх господарств: проблемно-теоретичні аспекти [Текст] / Т. О. Кізима // Економіка та держава. - 2009. - № 4. - С. 46-49. - Бібліогр. с. 49 (8 назв)
Рубрики: Соціальний захист
   Доходи населення

Анотація: Стаття присвячена дослідженню основних критеріїв надання соціальної допомоги громадянам, аналізу структури соціальних трасфертів в Україні та виробленню рекомендацій стосовно підвищення ефективності соціального захисту населення в сучасних умовах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Вітер, В.
    Прожитковий мінімум у системі вимірів рівня життя населення України [Текст] / В. Вітер // Україна: аспекти праці. - 2010. - № 1. - С. 26-36 : табл. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим. (19 назв)
Рубрики: Доходи населення
   Рівень життя

Анотація: В статті аналізується прожитковий мінімум у системі вимірів рівня життя населення України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Гордієнко, Л.
    Методика регулювання доходів населення по регіонах [Текст] / Л. Гордієнко // Україна: аспекти праці. - 2010. - № 5. - С. 43-49. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Доходи населення
Анотація: У статті з'ясовано специфіку, генеалогію та важелі регулювання доходів населення. Виявлено причини неефективності регулятивного механізму. Розроблено формалізовану модель регулювання доходів із урахуванням чинників впливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Моташко, Т. П.
    Грошові кошти населення та форми їх збереження: світовий та вітчизняний аспекти [Текст] / Т. П. Моташко // Економіка та держава. - 2011. - № 4. - С. 56-58. - Бібліогр. с. 58 (8 назв)
Рубрики: Заощадження
   Доходи населення

   Цінні папери

Анотація: Досліджено особливості виористання грошових доходів населення у світовому та вітчизняному аспектах. Окреслено переваги та недоліки різних форм зберігання коштів населення. Розроблено рекомендації щодо підвищення привабливості державних цінних паперів як форми заощаджень населення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Дроздова, Л.
    Методологічні засади дослідження якості життя працюючого населення [Текст] / Л. Дроздова // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 4. - С. 24-32. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Населення України--Рівень життя
   Доходи населення

   Мотивація праці

Анотація: В статті обгрунтовані методологічні засади дослідження якості трудового життя та сформульовано її сучасну парадигму, визначено загальні та специфічні принципи сутності й змісту якості трудового життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Колот, А.
    Асиметрії розвитку соціально-трудової сфери: зарубіжний досвід і вітчизняні реалії [Текст] / А. Колот // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 8. - С. 3-11. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Соціальна політика--Зарубіжний досвід
   Доходи населення

Анотація: У статті розглянуто вияви асиметрій розвитку соціально-трудової сфери, їхні причини та передумови забезпечення стійкого соціального розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Смоквіна, Г. А.
    Стан та заходи щодо поліпшення рівня життя і доходів населення [Текст] / Г. А. Смоквіна // Економіка розвитку. - 2011. - № 4. - С. 28-31
Рубрики: Рівень життя населення
   Доходи населення



Знайти схожі

9.


    Кір'ян, Т.
    Трудовий дохід як форма інвестицій у людський капітал (методологічний аспект) [Текст] / Т. Кір'ян // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 3. - С. 3-9. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Доходи населення
Анотація: Розглянуто теоретичні аспекти трудового доходу як джерела інвестування в людський капітал в умовах трансформаційної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Ярошенко, Г.
    Проблеми формування доходів населення від трудової діяльності [Текст] / Г. Ярошенко, М. Ярошенко // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 6. - С. 39-43
Рубрики: Заробітна плата
   Доходи населення

Анотація: У статті проаналізовано структуру доходів, структуру сукупних витрат домогосподарств. Розглянуто мінімальну заробітну плату як інструмент боротьби з бідністю.


Дод.точки доступу:
Ярошенко, М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Поплавська, О.
    Доходи та витрати домогосподарств: маркери соціальної безпеки [Текст] / О. Поплавська // Україна: аспекти праці. - 2015. - № 4. - С. 8-17. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Доходи населення
   Рівень життя в Україні

Анотація: Стаття присвячена оцінюванню соціальної безпеки України через призму доходів і витрат та грунтується на авторському підході. Увага приділена обгрунтуванню нових підходів до формування концепції соціальної безпеки України.


Знайти схожі

12.


    Мортіков, В.
    Інституціональне проектування в соціально-трудовій сфері [Текст] / В. Мортіков // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 3/4. - С. 25-29. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Фізичні особи--Оподаткування
   Трудові відносини

   Доходи населення

Анотація: У статті проаналізовано інституціональне проектування в соціально-трудовій сфері. Досліджено функції, що виконуються інститутами, які регулюють соціально-трудові відносини. Розглянуто роль різних інститутів (мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, єдиного соціального внеску й ін.) та їхній вплив на економічну ситуацію в країні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Zagorodniev, I. A.
    Analysis оf Social Infrastructure Expenditure аnd its Effect оn Social Function оf the State [Текст] / I. A. Zagorodniev // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 186-195. - Бібліогр.: с. 194-195 (9 назв)
Рубрики: Соціальна держава
   Доходи населення

   Соціально-економічний розвиток--Державне управління

Анотація: Оцінена чинна система державного управління соціально-економічним розвитком країни, яка базується на наявній інституційній основі. Здійснено оцінювання основних показників соціально-економічного розвитку держави та їхнього впливу на потенціал соціалізації. Окреслено теперішній стан, коли адміністрування соціальної сфери виключає всілякі стимули економічного розвитку та відповідного зростання доходів державного та місцевих бюджетів. Відтворено реалії виконання бізнесовими структурами базових принципів соціальної відповідальності. Описано ситуацію з бюджетною децентралізацією, яка засвідчила лише незначне покращення доходів місцевих бюджетів. Відмічено, що дія двох бюджетних кодексів та постійні зміни формули розрахунку вирівнювання місцевих бюджетів позбавляють їх можливості перспективного розвитку. Проаналізовано фактичну зміну структури грошових доходів населення. Оцінено структуру виконання видатків Зведеного бюджету України та їх порівняння з основними податками: на доходи фізичних осіб, на прибуток підприємств, на додану вартість, на цій основі показано зменшення реальних власних доходів населення, особливо найманих працівників. Приділено увагу необґрунтованому зростанню видатків зведеного бюджету України на економічну діяльність та порівняння їх з іншими видатками зведеного бюджету України, зокрема на охорону здоров'я, а також дослідженню тиску на бюджет усе більших видатків на обслуговування зовнішнього боргу і зменшенню у зв'язку з цим соціалізаційного потенціалу країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Романчук, Н. Н.
    Оцінка економічної нерівності домогосподарств України за концепцією розширеного доходу [Текст] / Н. М. Романчук // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 153-165. - Бібліогр.: с. 164-165 (13 назв)
Рубрики: Доходи населення
Анотація: Розглянуто результати оцінки характеристик диференціації домогосподарств України за розширеним доходом, який визначається на основі узагальненої моделі, що включає як доходи, так і додаткові компоненти, зокрема, непрямі податки, імпутовану ренту та вартість державних послуг у сфері освіти й охорони здоров'я, що споживаються домогосподарствами. Представлено підходи до оцінки розширеного доходу з урахуванням особливостей наявного в Україні інформаційного забезпечення. Наведено результати визначення індекса Джині, коефіцієнтів фондів і розподілів доходів домогосподарств на основі грошового, загального та розширеного доходів. Розрахунки здійснено із використанням репрезентативної модельної сукупності домогосподарств України, яка містить систему характеристик домогосподарств на мікрорівні, зокрема, грошовий і загальний доходи, визначені за результатами вибіркових обстежень, а також імпутовані величини непрямих податків, ренти, вартості державних соціальних послуг. Установлено розбіжності у розподілі грошового, загального та розширеного доходів за децильними групами домогосподарств. Показано, що оцінка індексу Джині, отримана на основі розширеного доходу, є на 3 в. п. та 1 в. п. нижчою у порівнянні із відповідними оцінками за грошовим і загальним доходами, відповідно. Визначено особливості формування компонент розширеного доходу для різних груп домогосподарств за соціально-демографічними й економічними характеристиками. Показано, що основними обмеженнями застосування концепції є недосконалість інформаційного забезпечення, яка не дає можливості надійно й на регулярній основі оцінювати величину усіх компонент розширеного доходу, а також необхідність проведення додаткових досліджень з метою розробки методологічних підходів із визначення компонент цього доходу. Імплементація концепції розширеного доходу є найбільш доцільною при дослідженні економічної диференціації населення країни з точки зору результативності реалізації механізмів перерозподілу соціальної і фіскальної систем країни та для визначення ефективності функціонування цих систем, враховуючи їх взаємозв'язок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)