Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Відновлювані джерела енергії<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Добровольський, В. В.
    Інсоляційні переваги локального енергозбереження на Півдні України [Текст] / В. В. Добровольський // Екологічний вісник. - 2017. - № 3. - С. 24-26
Рубрики: Відновлювані джерела енергії
Анотація: Висвітлено шляхи розширення способів енерговиробництва за рахунок використання відновлюваних прирдних джерел. Центральне місце у групі відновлюваних джерел енергії займає сонячна енергія, похідними від якої є вітрова, біологічна, хвильова, Розглянуто тенденції ровитку геліоенергетики на узбережжі Черного моря Півдня України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Нечаєва, Т. П.
    Оцінка сукупної роботи батарейних систем накопичення енергії з електростанціями на відновлюваних джерелах енергії [Текст] / Т. П. Нечаєва // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 3. - С. 11-16. - Бібліогр. с. 16 (9 назв)
Рубрики: Відновлювані джерела енергії
Анотація: Стрімкий розвиток відновлюваної енергетики у світі, обумовлений як вдосконаленням технологій, зростанням їх конкурентоспроможності, так і активною державною політикою підтримки, націленою на боротьбу із глобальними змінами клімату, привів до глобальних трансформаційних зрушень структури електроенергетичних систем. Зростання частки вітрових та сонячних електростанцій з мінливим та переривчастим режимом генерації обумовлює збільшення вимог до гнучкості енергосистеми. Акумуляційні системи накопичення енергії можуть забезпечити інтеграцію збільшеної частки відновлюваної генерації в енергосистему, оскільки вони підтримують локальне виробництво електроенергії від ВДЕ в розподільних мережах та мережеву інфраструктуру для балансування виробництва від цих джерел. Батарейні системи зберігання, які мають надзвичайно швидку реакцію, швидкий час розгортання та значне масштабування, мають великі перспективні для таких мережних послуг. У статті наведено модель для оцінки економічної ефективності спільної роботи електростанції на ВДЕ, батарейної системи накопичення енергії і традиційної резервної електростанції в умовах забезпечення постійного рівня потужності такої системи. Результати модельних розрахунків середньозваженої собівартості електроенергії від системи, що складається з вітрової електростанції, літій-іонного накопичувача та резервної теплової електростанції, показали економічні та екологічні переваги використання резервної парогазової установки порівняно з вугільною ТЕС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Буратинський, І. М.
    Оптимізація структури обладнання фотоелектричної сонячної електростанції [Текст] / І. М. Буратинський, Т. П. Нечаєва, С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 2. - С. 17-22. - Бібліогр. с. 22 (14 назв)
Рубрики: Енергосистеми
   Відновлювані джерела енергії

Анотація: Описано стан сучасної структури генеруючих потужностей в енергосистемі України. Проаналізовано особливості роботи відновлюваних джерел в енергосистемі України. Оглянуто проблемні питання, які виникають через специфіку роботи сонячних фотоелектричних електростанцій. Характер роботи сонячних електростанцій залежить від погодних умов, що створює певні труднощі з балансування енергосистеми. Розглянуто диспетчерські обмеження та причини, які обумовлюють обмеження видачі виробленої "зеленої" електроенергії в енергосистему. Проведено аналіз заходів, що використовуються для покращення умов впровадження сонячних електростанцій у світі. Розглянуто особливості роботи сонячної електростанції при різних співвідношеннях сумарної фотоелектричної потужності постійного струму та заявленої потужності змінного струму. Досліджено графіки виробництва електроенергії та характеристики часу роботи фотоелектричної сонячної електростанції при різних показниках коефіцієнта перевантаження. Результати показали, що застосування коефіцієнта перевантаження, окрім збільшення обсягів виробництва електроенергії, має ряд інших технічних переваг. Збільшення часу роботи фотоелектричної сонячної електростанції, збільшення періоду видачі максимальної потужності та зменшення часу запуску сонячної електростанції підвищує загальні показники якості електричної енергії. Описано вплив технологічних втрат та лінійних втрат, що виникають через деградацію фотоелектричних модулів протягом всього життєвого циклу.


Дод.точки доступу:
Нечаєва, Т.П.; Шульженко, С.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Буратинський, І. М.
    Моделювання використання системи акумулювання для перенесення надлишкової електричної енергії сонячної електростанції [Текст] / І. М. Буратинський // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 38-44. - Бібліогр. с. 43-44 (16 назв)
Рубрики: Відновлювані джерела енергії
   Енергосистеми--Сонячні електростанції

Анотація: У даній роботі проведено моделювання використання СНЕ для перенесення надлишкової електричної енергії СЕС. Для проведення дослідження та виявлення надлишкової потужності СЕС добовий графік електричного навантаження (ГЕН) зрівняно до потужності окремої електростанції. У результаті проведеного дослідження визначено оптимальний час заряджання та розряджання акумуляторів, з якого видно, що потреба переносити надлишкову електроенергію на СЕС виникає у обідні години дня, а їх розряджання у пік ГЕН енергосистеми. Промодельована сукупна робота СЕС сумарною встановленою потужністю фотоелектричних модулів на рівні 10 МВт (DC) та СНЕ ємністю 3,75 МВт·год. Для досліджуваного дня визначено необхідну потужність СНЕ на рівні 1,58 МВт. За допомогою методики середньозваженої собівартості добового виробництва та зберігання електричної енергії проведено техніко-економічну оцінку перенесення за допомогою СНЕ надлишкової потужності СЕС. При розрахунку собівартості зберігання враховано вартість перенесеної електричної енергії з СЕС. З результатів техніко-економічних розрахунків видно, що при вартості обладнання станом на 2020 р. собівартість відпуск надлишкової електричної енергії з СНЕ зростає порівняно з відпуском з СЕС. З врахуванням деяких прогнозних припущень розраховано собівартість відпуску електричної енергії з СНЕ, для режиму перенесення надлишковою потужності СЕС на 2025 та 2030 рр.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Іваненко, Н. П.
    Собівартість виробництва водню з використанням частки електроенергії вітрової електростанції в Україні [Текст] / Н. П., Іваненко, П. В. Тарасенко // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 45-51. - Бібліогр. с. 50-51 (11 назв)
Рубрики: Відновлювані джерела енергії
   Вітроенергетика

Анотація: Для забезпечення балансової надійності режимів ОЕС України необхідно було застосовувати обмеження генерації з ВДЕ. У зв’язку з цим у 2020 р. було внесено цілу низку змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII, які передбачають зниження ставок «зеленого» тарифу до проектів з відновлювальної енергетики. ПрАТ «НЕК «Укренерго» прогнозує обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, на фоні зростаючої їх потужності та падаючого споживання - до 1 млрд кВт·год. Загальний обсяг виробництва електроенергії ВДЕ у 2019 р. склав близько 4,5 млрд кВт/год. Одним з найбільш ефективних шляхів використання надлишкової електроенергії є виробництво водню. Водень успішно використовують як сировину вже багато років. Загальна оціночна вартість ринку сировини водню – 115 млрд дол. США і, як очікується, вона буде тільки зростати, досягнувши до 2022 р. 155 млрд дол. США. У наші дні водень широко застосовують у різних галузях і секторах. Окремо слід зазначити, що використання водню замість природного газу не призводить до викидів парникових газів і сприяє декарбонізації економіки. Крім того слід зазначити, що побічним продуктом електролізу є очищений кисень, що наразі є актуальним. Вартість водню, що виробляється з відновлюваної електроенергії, становить, як правило, 2,5–6,6 дол. США/кг водню. Найбільш відомими технологічними варіантами отримання водню з відновлюваних джерел енергії є електроліз води та паровий риформінг біометану/біогазу з або без уловлювання та використання/зберігання вуглецю. Мета статті полягала в оцінці середньозваженої собівартості водню в Україні за рахунок електроенергії ВДЕ, зокрема, виробленої вітровою електростанцією, при використанні електролізу води. Було запропоновано алгоритм розрахунку середньозваженої собівартості виробництва водню з використанням ВЕС для умов України, враховуючи визначення встановлених потужностей акумулятора, електролізера і дистилятора.??Відповідно до результатів розрахунків середньозважена собівартість виробництва водню склала близько 5,1 дол. США/кг водню.


Дод.точки доступу:
Тарасенко, П.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Лещенко, І. Ч.
    Оцінка сердньозваженої собівартості виробництва водню в Україні [Текст] / І. Ч. Лещенко // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 2. - С. 4-11. - Бібліогр. с. 11 (17 назв)
Рубрики: Газова промисловість
   Відновлювані джерела енергії

   Водень--Собівартість виробництва

Анотація: Проаналізовано групи технологій, які дозволять у подальшому використати існуючу газову інфраструктуру в умовах декарбонізації економіки, докладно розглянуто основні технології виробництва водню за допомогою електролізу. Проведено огляд оцінок собівартості виробництва «зеленого» водню у різних країнах. Обґрунтовано формування вихідних параметрів та наведено результати розрахунків середньозваженої собівартості виробництва водню з використанням лектроенергії, виробленої відновлюваними джерелами, в умовах України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)